День матері в Росії відзначається в останню неділю листопада. У 2019 свято випадає на 24 листопада і справляється на офіційному рівні 22-й раз. Його відзначають матері, вагітні жінки.
Матері відіграють важливу роль у продовженні людського роду. Вони не тільки виношують дитину, а й займаються вихованням, становленням його характеру і особистості. Всім жінкам, у яких є діти, а також вагітним в Росії присвячений свято.
символ свята
Символом свята є плюшевий ведмідь і незабудка. Ця квітка був обраний не випадково. За народними повір'ями він має чарівну силу повертати пам'ять людям, які забули про своїх рідних і близьких. У багатьох міфологіях він символізує пам'ять і відданість.
Традиції свята
День матері в Росії відзначається не широко. У це свято діти вітають своїх мам, вручають їм зроблені своїми руками подарунки: малюнки, аплікації, вироби. Проходять соціальні акції, найбільш популярна з яких - «Мама, я тебе люблю». Проводиться роздача листівок і вітальних листівок біля станцій метро, зупинок громадського транспорту і торгових центрів. Громадські організації проводять публічні лекції на тему материнства. Головна мета соціальної активності - дбайливе і дбайливе ставлення до матері, поширення сімейних цінностей і традицій.
В ефірі радіо і телебачення виходять програми про сім'ю і відносинах. Перші особи держави вітають матерів. У своїх промовах вони підкреслюють роль жінок в продовженні роду і становленні людини.
У багатьох областях до цього свята приурочують вручення матерям медалей, орденів, грамот, грошових премій за гідне виховання дітей.
історія свята
День матері в Росії на офіційному рівні закріпив Указ Президента Росії Б. Єльцина від 30 січня 1998 року № 120. Ініціативу установи свята висунула депутат Державної Думи РФ А. Апарина. Вона полягала в Комітеті у справах жінок, сім'ї та молоді. Метою свята було зміцнити сімейні підвалини і підкреслити важливість ролі матері в житті людини.
Вперше свято пройшло 30 жовтня 1988 року в школі № 228 міста Баку. Його автором стала вчителька російської мови і літератури Е. Гусейнова. Захід отримав широке висвітлення в газетах і журналах, зустрівши загальну підтримку і схвалення. У пресі публікувалися сценарії, обґрунтування необхідності вшановувати матерів. Середні навчальні заклади підтримали бакинську традицію. Через кілька років вона переросла у всенародну.
Ігри та конкурси на День матері
Що подарувати на день матері
Косметика. Улюблені парфуми, набір по догляду за шкірою або засоби для ванни - приємний і корисний подарунок для жінки. Якщо важко визначитися з вибором, можна піднести подарунковий сертифікат магазину, в якому вона зможе самостійно вибрати собі подарунок.
Кухонні гаджети. Мами люблять радувати своїх дітей і членів сім'ї смачними сюрпризами. Для любительок проводити час за кулінарними витворами можна подарувати кухонний гаджет - міксер, блендер, мультиварку, тостер, пароварку, соковижималку.
Сімейний фотоальбом. Зберіть дитячі знімки, роздрукуйте фотографії з електронних носіїв, до яких постійно не доходять руки. Зробіть напередодні смішні Селфі або влаштуйте сімейну фотосесію. Такий подарунок стане пам'ятною річчю для мами, яку вона із задоволенням буде брати в руки.
Кімнатна рослина. На відміну від букета зрізаних квітів, кімнатна рослина в горщику буде довго радувати очі мами. Квітуча орхідея, фіалка або азалія створять святковий настрій і внесуть в будинок затишок.
Більше варіантів подарунків на День матері
Проведи цей день цікаво
Завдання на сьогодні: Зателефонуйте мамі. Скажіть їй кілька ніжних і зворушливих слів. Такий знак уваги не залишить її байдужою.
Цікаві факти
- У США і Австралії символом Дня матері є гвоздика. Ця квітка приколюють до одягу. Символічне значення має колір гвоздики. Ті, хто хочуть вшанувати пам'ять померлої матері, носять білу квітку.
- У Росії День матері займає четверте місце в році, за обсягами продажів квітів.
- Щорічно в світі на подарунки в День матері витрачається близько 14 мільярдів доларів.
- У Канаді в День Матері діти приносять мамам сніданок у ліжко, а в Великобританії готують фруктовий салат.
- В історії людства самої багатодітною матір'ю стала російська селянка. За 27 років вона народила 69 дітей.