День народження Дніпра: безкоштовний кави, опера і баскетбол ФОТО

Фестивальний причал. Після обіду сюди в очікуванні видовищ потягнулася молодь. Фото: О. Негодова

ДИВІТЬСЯ ФОТО

Городяни передчували грандіозний захід ще за тиждень до Дня міста. А 12 вересня вже о 8.00 в центр підтягнулися тисячі роззяв. У Оперного театру своє містечко розбили ремісники, на головній площі біля пам'ятника Леніна розминалися десятки спортсменів, а біля Будинку Союзів розводили фарби юні художники. Тим часом в Свято-Троїцькому соборі митрополит Іриней правил святкову службу на славу Дніпра і його жителів, на яку завітали не лише рядові парафіяни, а й головні чиновники міста - мер Іван Куліченко та губернатор Олександр Вілкул.

Губернатор і мер вітали місто разом. Фото: О. Негодова

А рівно о десятій гулянням був даний офіційний старт. І першими кинулися в бій школярі, які, озброївшись крейдою, перетворили близько двохсот метрів проспекту К. Маркса в справжню картину майбутнього. "Таким бачимо наше місто років через 50. П'ять упаковок фарб і крейди витратили - так старалися", - пояснює п'ятикласниця Аліна ідею свого шедевра з веселкою над заводами. Подивитися на дитячі малюнки прийшли мер і губернатор. Вони вивчали картини, стоячи прямо на них, а потім, попрощавшись з юними художниками, вирушили в містечко ремісників. Купити тут можна було все що душа забажає - від вишиванок до домотканих килимів з овечої вовни.

А на площі Леніна вже гримів спортивне свято: групи спортсменів одночасно грали в баскетбол, бігали крос і змагалися на велосипедах. Правда, у городян традиційні види спорту особливого інтересу не викликали - все чекали, коли свої вміння покажуть велосипедисти-екстремали, але з'явилися вони тільки до 16.00. А біля підніжжя пам'ятника за десятком столів мізкувати шахісти, здебільшого яких не виповнилося і 15 років. Шкода тільки городянам взяти участь в міській спартакіаді можливості не дали. "Привів онука на свято, а йому ні в шахи, ні в баскетбол зіграти не дали - нечесно це", - залишився незадоволений дніпропетровець Олег Юрійович.

Було на що подивитися і в парку Шевченка. Тут пройшло традиційне свято квітів. І хоча в міськраді обіцяли, що квітів буде море, все виявилося набагато скромніше. Найбільше зацікавили гуляють зовсім не живі квіти, а ... залізні троянди, які ковалі виковували прямо в парку. Черга з городян вишикувалася і до гончарного кола. "Дочка виліпила горщик, чи не дуже рівний, але все одно молодець! Пам'ять про День міста буде", - раділа мама 9-річної Насті, яка вперше спробувала попрацювати на гончарному крузі.

Справжні аншлаги зібрали намети, де безкоштовно пригощали чаєм, кавою та солодощами. Щоб пригоститися, люди стояли в черзі годинами і, схоже, багатьом були зовсім не цікаві інші заходи. Хоча навряд чи когось залишив байдужим святковий феєрверк. Цього року його запускали з декількох точок Центрального мосту, тому він вийшов найдовшим в історії міста - 1,5 км і, відповідно, найбільш видовищним. "Супер! Вау! Такої краси ми ще не бачили!" - голосила компанія напідпитку молоді.

У сотий день МІСТА: КІНО І ФЕЙЄРВЕРК ВІД гімназистка

Феєрверк виявився найдовшим в історії Дніпра. Фото: www.gorod.dp.ua

Традиція щороку святкувати свій День народження у Дніпропетровська з'явилася всього 34 роки тому. Як відзначають історики і краєзнавці, в Катеринославі взагалі не було такого свята. За словами кандидата історичних наук, доцента історичного факультету ДНУ Максима Кавуна, за всю дореволюційну історію граду Катерини був всього-лише одне свято, який можна вважати прабатьком сучасного Дня міста. "9 травня, за новим стилем - 20 травня 1887 року всі жителі відзначали 100-річний ювілей Катеринослава. До речі, цю дату приурочили до дня закладки Катериною першого каменя в фундамент Преображенського собору. Так що, історично, День народження міста був саме навесні, а не восени ", - розповів краєзнавець. Цікаво, що вже тоді була закладена схема заходів, за якими ми проводимо свої масові свята і до цього дня. "Починалося святкування урочистим молебнем у Преображенському соборі. Потім були влаштовані гуляння для народу. Були показані" світяться картини "- це щось на зразок прообразу сучасного кінематографа. Як говорила газета" Катеринославський ювілейний листок ", це були картини з життя князя Потьомкіна і Катерини Другої, а також про заснування Катеринослава. на жаль, зображень цих не збереглося, але, якщо зробити знижку на час, то це було щось схоже на сучасні сітілайти. а ввечері був цікавий феєрверк, влаштований на території сучасного парку Шевченка, який в той час носив назву Потемкинского саду. В історії навіть збереглася інформація про те, хто запалив цей святковий феєрверк - учениця гімназії на прізвище Гегеля ", - розповів історик.

ДАВАЛИ "КАРМЕН" У ФОНТАНА

Оперу взяли на ура. Фото: М. Мірошниченко

У День міста в Дніпропетровську відкрили вже 10-й за рахунком фонтан, на цей раз - на Театральному бульварі. А ввечері на встановленій біля нього сцені під відкритим небом городянам показали оперу "Моя Кармен" - в ній виступили зірки італійської та української сцени. Імпровізований зал на 1000 місць не вмістив усіх бажаючих поспостерігати за любовними перипетіями між циганкою Кармен, контрабандистом Хосе і тореро Еськамільо. Серед глядачів був і губернатор області Олександр Вілкул з дружиною Оленою.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку