Дорогі абітурієнти та їх батьки! У вас є можливість побувати на Днях відкритих дверей. На зимових канікулах Білорусі запрошують до себе в гості майбутніх студентів. Навіть якщо ви вже вибрали вуз, в який будете чинити, і знаєте про нього все, на День відкритих дверей сходити все одно варто. Хоча б за свіжою інформацією. Адже можуть змінитися умови надходження, з'явитися нові спеціальності та факультети. Подібні заходи, до речі, часто відвідують учні не тільки випускних, але і 9-10 класів шкіл.
День відкритих дверей був придуманий недарма. Ніякі буклети та брошури, самі студенти або чутки не дадуть вам повного уявлення про вуз та обраної спеціальності. День відкритих дверей - реальна можливість познайомитися з програмою вступних іспитів, зустрітися з ректором, відповідальними працівниками приймальної комісії, деканами, завідувачами кафедр, викладачами, в кулуарах поговорити зі студентами. Всього за один день можна отримати інформації і вражень набагато більше, ніж за цілий рік, перегорнувши гори довідників і десятки сайтів Інтернету.
Дні відкритих дверей тривають зазвичай не більше 1-2 годин, але за цей час ви відчуєте, що зробили перший і вирішальний крок до вибору свого майбутнього. Орієнтовна програма заходу така. Спочатку розповідають про історію вузу, його досягнення. Потім представляють факультети. Багато абітурієнтів, знаючи назву спеціальності, смутно уявляють, чим повинен займатися фахівець після закінчення навчання. Ряд вузів (наприклад, БГУ, БДМУ, БДПУ ім. М. Танка і ін.) Організовують Дні відкритих дверей безпосередньо на факультетах. Це важливо, щоб ви не зробили помилку, вибравши факультет не по силам.
На подібних зустрічах, як правило, оголошуються основні положення правил прийому, терміни вступної кампанії, контрольні цифри зарахування і т.д. Важливо уточнити, яким був прохідний бал в минулому році, скільки коштує платне навчання, чи існують пільги, як йдуть справи з військовою кафедрою, чи надається іногороднім гуртожиток, як організоване дозвілля студентів та ін. В'їдливі батьки задають питання щодо якості освіти: назви дисциплін, кількість годин, викладацький склад, забезпечення літературою та ін.
Навіть якщо ви заздалегідь дізналися практично все про умови вступу та навчання - все одно прийдіть на День відкритих дверей: послухати ректора вузу, познайомитися з деканом факультету, дізнатися дати і порядок вступних випробувань, поцікавитися новими спеціальностями, нарешті, просто відчути атмосферу вузу. Візьміть з собою ручку і блокнот і не полінуйтеся записати всі корисні відомості, щоб потім вдома спокійно їх проаналізувати.
Крім ручки і блокнота, обов'язково візьміть гроші. Часто у вестибюлі вузу продаються посібники з підготовки до вступних випробувань, література для вступників та ін. Тут же оголошення про послуги репетиторів. Іноді тут же можна записатися на підготовчі курси. Крім того, під час Дня відкритих дверей проводяться екскурсії по університету, його корпусам, кафедрам і лабораторіям. Можна подивитися аудиторії, комп'ютерні класи, їдальню, читальні зали. Після закінчення заходу часто є можливість один на один поспілкуватися з викладачами. Постарайтеся поговорити і зі студентами - вони напевно розкажуть про досліджуваних дисциплінах, про іспити, про те, як вони їх здавали і чому слід приділити більшу увагу.
Припустимо, вам сподобалися два-три вузи, де навчають по цікавить вас. В такому випадку має сенс прийти в кожен з них на День відкритих дверей, з тим щоб уважніше придивитися до потенційної альма-матер. Інакше є ризик вчинити навмання, а потім шкодувати. У Мінську дуже багато вузів, та вибрати один, не помилившись, дуже складно.
Часом буває так, що Дні відкритих дверей у вузах проводяться одночасно. Не намагайтеся погнатися «за двома зайцями». Важливу інформацію втратите і тут, і там. Краще скооперуйтеся з друзями і поділіть «сфери впливу». З чого почати, як потрапити в «потрібний» вуз? Не обійтися без довідника «Абітурієнт 2006. Вищі навчальні заклади Республіки Білорусь». Випишіть з нього назви тих вузів, в яких є інформація, що цікавить вас спеціальність. Краще, якщо ви відвідаєте кілька (як можна більше) вузів і порівняйте умови навчання в кожному з них.
Перед тим, як йти на День відкритих дверей, корисно зайти на сайти вищих навчальних закладів і уважно вивчити представлену там інформацію. Не бійтеся бути більш активними і сміливіше, адже, вибираючи професію, ви обираєте своє майбутнє. Якщо у вас не знайшлося часу, щоб відвідати День відкритих дверей, не турбуйтеся. Корисну і цікаву для вас інформацію можна буде отримати безпосередньо в приймальні комісії.
З чого почати, як потрапити в «потрібний» вуз?