- Що таке ДЕНАС-терапія?
- А причому тут мова?
- Якого результату можна чекати?
- Коли потрібна корекція мови?
- Як проходить ДЕНАС-процедура?
- А це нешкідливо?
Багато батьків стикаються з проблемою «неговорящіх» дітей: малюк, начебто, все розуміє, але вперто мовчить. Або вимовляє окремі слова, а зв'язати їх в пропозиція не може.
Для «запуску мовлення» і корекції мовних порушень, зараз успішно застосовується метод динамічної електронейростімуляіціі (до практичного застосування дозволений наказом Міністерства охорони здоров'я від 6 грудня 2001 року).
Про цей метод нам розповіла нейропсихолог, керівник Центру корекції мовлення «Перспектива» (вул. М.Горького, 54, тел. 8 (963) 272-05-88 ) Світлана Гузенко. У неї - медичне та педагогічну освіту, вона успішно пройшла підвищення кваліфікації в Уральському державному медичному університеті.
Апарат стимулює безумовні рефлекси дитини: жування, ковтання, слинотеча. Активує роботу м'язів мови, губ, а також покращує зорово-моторну координацію. Фото // архів Світлани Гузенко
Що таке ДЕНАС-терапія?
Якого результату можна чекати?
Коли потрібна корекція мови?
Як проходить ДЕНАС-процедура?
А це не шкідливо?
Що таке ДЕНАС-терапія?
В організмі людини є безліч хімічних речовин (наприклад, кисень, калій, магній, кальцій або натрій), в результаті реакції яких один з одним виникає хімічна і електрична енергія - біоструми. Біоструми несуть від клітини до клітини інформацію, пов'язують їх. Динамічна електронейростімуляція, подібно до людського організму, працює за принципом формування нейроподібні імпульсу. Ці ідентичні власним імпульси через біологічно активні зони відправляються до уражених ділянок, «націлюючи» клітини на одужання і таким чином відновлюючи їх діяльність. Фізіологічні природні подразники імпульсу впливають на нервові закінчення, впливають на шкіру, але при цьому всередину не проникають.
А причому тут мова?
Мова - це вища психічна діяльність. І справа в тому, що більшість мовних розладів має неврологічну основу. Внутрішньоутробна патологія, родові черепно-мозкові травми, нейроінфекції можуть пошкодити кору головного мозку, і це обов'язково виражається в мовних порушеннях.
Мозок дитини розвивається поетапно: спочатку формуються сенсорні, потім моторні функції, потім на них надбудовуються вищі психічні функції, в тому числі і центри, що відповідають за мову. Якщо у дитини є порушення на «нижньому поверсі», наприклад, на сенсорному рівні, або порушений зв'язок між півкулями мозку, то корекція розтягується на роки, а часом буває і зовсім марна. Метод ДЕНАС покращує нейронну зв'язок, сприяє розумовій діяльності та виникнення мови.
Якого результату можна чекати?
- Апарат стимулює безумовні рефлекси: жування, ковтання, слинотеча. Активує роботу м'язів мови, губ, а також покращує зорово-моторну координацію.
- Ще більший результат дає поєднання ДЕНАС з розвиваючими заняттями, кінезіології, логотренажером, пескографіей, мозочка стимуляцією на спеціальній доріжці.
При такому послідовному комплексному підході у дітей відзначається розширення обсягу мовного дихання і голосоутворення, поліпшується м'язовий тонус органів артикуляції, розвиваються зорово-моторна координація і пам'ять. Уже після другого курсу Денс-терапії 95% «неговорящіх» дітей починають розмовляти.
Коли потрібна корекція мови?
Моторна і сенсорна функції в нормі активізуються до двох років, якщо у дитини в два роки немає фразової мови - значить, у нього дисфункція мовних зон мозку або більш серйозна причина затримки розвитку. Бездіяльність і неправильна реабілітація призводять до наслідків, які після шести років уже неможливо виправити. До 6-7 років мозок особливо пластичний, якщо дитину привели в 2-2,5 року, то шанс, що він увійде в норму, дуже високий, а в 4-5 років вже залишається рік-два на коригування, і за цей час можна тільки поліпшити його стан, а не максимально відновити, реабілітувати, як при ранньому зверненні.
Навіть діти, які самостійно, без корекції, починають говорити з трьох років і пізніше, коли приходять в школу, в більшості набувають діагнози СДУГ (синдром гіперактивності та дефіциту уваги), дисграфию, дислексію - порушення процесів сприйняття читання і письма. Чим раніше почнеться логопедична та психологічна робота з дитиною - тим менше у нього буде проблем в майбутньому.
Як проходить ДЕНАС-процедура?
Дитину укладають на ДЕНАС - ковдру (це ковдру, виготовлене з антиалергічного полотна, саме по собі має особливий терапевтичний ефект, посилюючи кровообіг, а крім того, воно дуже комфортне). Апарат ставиться на потрібну програму - подача імпульсів певної частоти, форми, в залежності від проблеми.
Таких програм в ДЕНАС - комплексі не один десяток, від нормалізації нейровегетативних функцій до протиалергічного впливу. Масажуються рефлексогенні зони, як відкриті, так і приховані, акупунктурні точки. Імпульси ледве відчутні, тим більше у дітей застосовуються зовсім малі частоти. Сеанс триває 10 -15 хвилин.
А це нешкідливо?
Апарати ДЕНАС протестовані Комітетом з медичної техніки Міністерства охорони здоров'я СРСР, Московської медичною академією, Московським НДІ педіатрії і дитячої хірургії та іншими медичними установами. Повна безпека і сприятливий вплив доведені дослідженнями ще в 2001 році в федеральному Науковому клініко-експериментальному центрі МОЗ Росії, в інституті клінічної та експериментальної медицини в Новосибірську. Метод Денс-терапії використовують спортсмени, військові, нейростімуляція застосовується навіть у грудних дітей. Але, природно, для роботи необхідно пройти курси підвищення кваліфікації, причому для професійного використання до навчання допускаються, тільки фахівці з медичною освітою.
Є протипоказання. Необхідна консультація спеціаліста. Сплачена публікація.
- Це - спеціальний проект Ревда-інфо.ру. Як ми робимо їх, читайте тут: спецпроекти .
А причому тут мова?
Якого результату можна чекати?
Коли потрібна корекція мови?
Як проходить ДЕНАС-процедура?
А це нешкідливо?
Якого результату можна чекати?
Коли потрібна корекція мови?
Як проходить ДЕНАС-процедура?
А це не шкідливо?