Депутати Держдуми пропонують закликати дівчат в армію

Жінки-військовослужбовці. © І. Зенін / РІА Новини

Депутати Держдуми готують закон, згідно з яким росіянки за власним бажанням зможуть проходити строкову службу в армії, розповіла «Известиям» заступник голови комітету у справах СНД ( «Справедлива Росія») Тетяна Москалькова. Як пояснила співрозмовниця видання, автори документа взяли за приклад ізраїльську армію, де служать все незалежно від статі.

В рамках законопроекту дівчата по досягненню 18 років будуть отримувати повістки в армію і при наявності бажання протягом року будуть проходити строкову службу. «Коли дівчина отримає повістку, вона самостійно зможе вирішити, йти їй в армію чи ні», - пояснила Москалькова, на думку якої, така система буде стимулювати дівчат йти на службу. Ще одним стимулом, вважають автори документа, можуть стати пільги, які отримають жінки-військовослужбовці. «В Ізраїлі дівчатам дозволяється ночувати вдома, але вранці вони йдуть на службу, за що отримують пристойні гроші. Крім того, - вважає Москалькова, - у них є право вступу до вузу на пільгових умовах, за час служби вони також отримують професію ».

Як розповіла виданню представник прес-служби Армії оборони Ізраїлю Анна Уколова, служба жінок в армії дає хороші результати, особливо коли жінки задіяні на інструкторських посадах. У той же час вона не впевнена, що заклик жінок дасть хороші результати в Росії через велику території країни. Вона пояснила, що через невеликій території Ізраїлю жінки можуть безперешкодно займатися сім'єю під час служби в армії, тоді як в Росії, наскільки їй відомо, службу часто проходять далеко від будинку.

як відзначає РІА Новини, за даними на поточний рік в російській армії служать близько 50 тисяч жінок, з них 11 тисяч в званні «прапорщик», і ще близько 50 тисяч жінок на цивільних посадах. Велика частина жінок-військовослужбовців служить на штабних посадах, задіяна в якості фахівців фінансових і медичних служб, військ зв'язку і так далі. Військовослужбовці-жінки також проходять службу за контрактом на посадах рядового та сержантського складу практично у всіх видах і родах військ, військових округах, з'єднаннях та військових частинах. 1,8% офіцерів-жінок мають вищу оперативно-тактичну вишкіл, 31,2% - повну військово-спеціальну підготовку, а 19% отримали вишкіл на військових кафедрах цивільних вузів.