Депутати поділяться з «Парламентської газетою» особистими фотографіями

  1. Газета стала рупором обох палат Федеральних Зборів
  2. У Держдумі з'явилася скульптура «Парламентської газети»

Леонід Левін. Фото: ПГ / Ігор Самохвалов

Унікальні фотографії політиків з 1998 року по сьогоднішній день - виставка «Парламентської газети», що відкрилася в Держдумі 17 вересня, демонструє найцікавіші і маловідомі кадри з життя обох палат Федеральних Зборів. І це ще не все: експозиція відкриває масштабний фотопроект видання «Російський парламент: історія в особах». Його архів поповнюватимуть депутати і сенатори, в домашніх колекціях яких зберігаються безцінні свідоцтва новітньої політичної історії Росії.

Газета стала рупором обох палат Федеральних Зборів

На фотовиставці, присвяченій ювілею «Парламентської газети», був аншлаг, і не дивно - де ще побачиш зображених на знімках легендарну «трійку» Кирієнко - Нємцов - Хакамада, Володимира Жириновського на велосипеді і навіть Артура Чилингарова без бороди? А ще фотографії голови Ради Федерації Валентини Матвієнко в 2000 році під час виступу в Держдумі в статусі заступника голови Уряду Росії, Сергія Собяніна в 1998 році, коли нинішній столичний градоначальник очолював Комітет Ради Федерації з конституційного законодавства і судово-правових питань.

«Двадцять років не час підводити підсумки, але час зафіксувати результати, - розповів на відкритті виставки голова думського Комітету з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Леонід Левін . - «Парламентська газета» стала успішним виданням, яке читають не тільки в палатах Федеральних Зборів, а й в регіональних Законодавчих зборів, думах. Можна побажати вам тільки рости і розвиватися, йти в ногу з часом, використовувати сучасні інформаційні технології, бути актуальними, цікавими, оперативними ».

За 20 років свого існування газета, біля витоків якої стояли спікер Держдуми Геннадій Селезньов і голова Ради Федерації Єгор Строєв, пройшла непростий шлях, нагадав глава Комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков .

«Ситуація в галузі була непроста - доводилося змагатися, конкурувати. Багато газет пішли в небуття, а «Парламентська газета» залишилася. Це свідчить про стійкість, про те, що є основа, яка дозволяє йти вперед. Останнім часом «Парламентська газета» здорово додала, ставши одним з найбільш затребуваних ресурсів, і цю планку треба тримати », - побажав депутат.

Про затребуваності газети говорять факти: видання друкується в десяти регіонах Росії - від Криму до Владивостока - і поширюється на всій території країни. «Парламентська газета» входить топ-10 найбільш цитованих російських газет за рейтингом компанії «Медіалогія» і в десятку по цитованості в соцмедіа.

Видання сьогодні однаково важливо як для законодавців, так і для читачів. За словами члена думського Комітету за освітою Олени Аршинова , Робота парламенту обох палат Федеральних Зборів неможлива без рупора, яким якраз і є «Парламентська газета».

«Бажаю вам бути завжди в тонусі, разом з депутатами відстоювати права громадян, об'єктивно висвітлювати результати роботи парламентарів, - сказала Аршинова. - До того ж у вашу редакцію регулярно надходять звернення громадян. Дуже важливо, щоб цю інформацію ви доводили до парламентаріїв, щоб разом ми працювали ефективніше », - додала вона.

А глава Комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов і зовсім зізнався, що кожного ранку починає з прочитання «Парламентської газети» - матеріали видання допомагають йому «планувати свою роботу на майбутнє».

У Держдумі з'явилася скульптура «Парламентської газети»

У журналістиці, як і в спорті, порівнювати себе треба не з кимось іншим, а з самим собою деякий час назад, вважає глава Комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький . «Парламентська газета» в цьому плані зробила величезний ривок - стала одним з провідних російських видань, обзавелася широким колом читачів », - підкреслив Слуцький.

Досягти цієї мети було б неможливо без професійних журналістів, додав заступник голови Комітету Державної Думи з фізичної культури, спорту і у справах молоді Валерій Газзаєв .

«Дійсно, журналісти видання завжди задають чіткі питання, а потім публікують добротні матеріали», - висловив думку заступник голови Комітету Держдуми з інформаційної політики, інформаційних технологій і зв'язку Олександр Ющенко .

Головне - подавати інформацію доступним і простою мовою, вважає заступник голови Комітету з екології та охорони навколишнього середовища Сергій Боярський . «Важливо, щоб ваш контент був зрозумілий і цікавий не тільки професіоналам, але і простим громадянам. Упевнений, що з розвитком парламенту і парламентаризму буде рости і роль вашого видання ».

Виставка, що відкрилася в Державній Думі, вмістила лише невелику частину робіт фотографів нашої газети. Тому видання відкриває масштабний проект «Російський парламент: історія в особах», присвячений 25-річчю Федеральних Зборів. У спеціальному розділі на сайті видання PNP.RU нашим читачам будуть представлені архівні фотографії, що ілюструють історію Державної Думи і Ради Федерації. Причому поповнювати архів будуть нинішні і колишні депутати і сенатори фотографіями з особистих колекцій.

На честь ювілею «Парламентська газета» зробила невеликий художній подарунок Державній Думі: головний редактор Олександр корінником передав на зберігання палати мініатюрний пам'ятник нашій газеті, виконаний з бронзи і мармуру відомим скульптором, президентом Російської академії мистецтв Зурабом Церетелі. Презент, за словами Леоніда Левіна, стане другим за важливістю подарунком від «Парламентської газети» Держдумі - першим залишаться свіжі номери нашого видання.