Державна освітня установа вищої професійної освіти Киргизько-Російський Слов'янський університет - Державна освітня установа вищої професійної освіти Киргизько-Російський Слов'янський університет

  1. Освітня діяльність
  2. Кафедра здійснює прийом іспитів загальноуніверситетського значення:
  3. Науково-дослідна робота
  4. Магістрат і аспірантура
  5. Студентське життя
  6. Найбільш помітні результати діяльності студентів-філософів:
  7. Основні публікації
  8. Навчальні посібники:
  9. Міжнародні зв'язки кафедри філософії

Details

Завідуючий кафедри,

доктор філософських наук, професор

Каке Аскар Чукутаевіч

Адреса:

720000, Киргизька Республіка,

м Бішкек, вул. Чуй, 44, корпус 8, кабінет 221


Телефон:

(996-312) 43-89-21 Сайт: http://philscience.krsu.edu.kg E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Випускає і Міжфакультетська кафедра філософії як базова структура гуманітарного факультету та навчально-науковий підрозділ Киргизько-Російського Слов'янського університету утворена в 2018 р на основі злиття функціонували двох кафедр - міжфакультетської кафедри філософії та соціально-політичних наук (1999) і випускаючої кафедри філософії науки (2006 г.).

Кафедра філософії є ​​іноземним членом Російського філософського товариства, підрозділ «Киргизький відділення РФО» (в даний час Киргизький філософське товариство в складі РФО).

На кафедрі працює висококваліфікований викладацький склад, який представлений 17 штатними викладачами та 8 сумісниками. З них - 1 академік, 6 докторів наук, 13 кандидатів наук, 6 старших викладачів. Кафедру очолює доктор філософських наук, професор, академік НАН КР Аскар Чукутаевіч Каке.

На кафедрі філософії плідно працюють відомі в республіці фахівці: почесний професор КРСУ, перший завідувач кафедри філософії та соціально-політичних наук Тутліс Вадим Петрович; відмінник освіти СНД, академік Каке Аскар Чукутаевіч; лауреат державної премії КР, доктор технічних наук, професор Калініна Наталія Михайлівна. Також на кафедрі працюють найкращі в республіці фахівці-філософи з базовою освітою, серед яких випускники МДУ ім. М.В. Ломоносова (Г.М. Алієва, Е. Б. Чалагізов, Б.Т. Джанибек), випускники Казахського національного університету ім. Аль-Фарабі (А.Х. Бугаз, А.К. Бектанова), випускниці Ростовського державного університету (Н. Осмонова), Свердловського державного університету (І. Лукьященко) і киргизького національного університету ім. Ж. Баласагина (М.М. Дворянінова).

Освітня діяльність

Напрями підготовки студентів:

Кафедра філософії як випускаюча кафедра здійснює підготовку бакалаврів за напрямами:

• Філософія з профілем підготовки «Теоретико-методологічний» (з 2011 р)

• Політологія з профілем підготовки «Державна політика та управління; політичний менеджмент »(з 2014 р).

Кафедра філософії як Міжфакультетська кафедра бере участь у підготовці бакалаврів усіх факультетів КРСУ, забезпечуючи вивчення таких соціальних і гуманітарних дисциплін, як «Філософія», «Політологія», «Соціологія», «Логіка», «Релігієзнавство».

Кафедра здійснює прийом іспитів загальноуніверситетського значення:

• вступний іспит до аспірантури з філософії;

• кандидатський екзамен з історії та філософії науки.

Науково-дослідна робота

Науково-дослідна робота кафедри філософії здійснюється в рамках загальної проблематики «Природа наукового знання» і науково-дослідної теми «Загальнолюдське і національне в філософії».

Кафедрою щорічно проводяться такі наукові заходи:

  • Щорічна конференція серед студентів, магістрантів і аспірантів «Актуальні проблеми філософії і політології» (лютий).
  • Загальноуніверситетська студентська конференція «Загальнолюдське через національне» (квітень).
  • Щорічний Круглий стіл «Актуальні проблеми філософії науки і освіти» (травень).
  • Щорічний Круглий стіл «Виклики сучасності і філософія», присвячений Всесвітньому Дню філософії ЮНЕСКО (листопад).
  • Загальноуніверситетська олімпіада з філософії (грудень) і логіці (квітень).
  • Конкурс наукових робіт та доповідей студентів та магістрантів кафедри філософії (березень)

Найбільш значущі наукові конференції, проведені кафедрою:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Киргизька Республіка в системі євразійського співтовариства: проблеми і перспективи», присвячена 25-річчю утворення КРСУ (15 березня 2018 г.)
  • Міжнародна науково-практична конференція «Гра як соціокультурний феномен сучасності» в рамках III Всесвітніх ігор кочівників за участю зарубіжних учасників (15-19 червня 2018 г.).
  • В рамках університетської програми «Запрошений професор» вперше кафедрою були запрошені провідні професори з Росії - д.ф.н., професор Лешкевич Т.Г. (Південно-Федеральний державний університет, Ростов-на-Дону); д.ф.н., професор Апресян Р.Г. (Інститут філософії Російської академії наук, м.Москва), які прочитали лекції та провели майстер-класи для викладачів, аспірантів і студентів КРСУ (16-17 червня 2018 г.).

Магістрат і аспірантура

У 2014 році на кафедрі відкрито магістратуру за напрямом "Політологія" з профілем підготовки «Державна політика та PR».

Кафедрою було підготовлено 6 магістрантів і в даний час 6 магістрантів проходять навчання, також здійснюється науково-методологічну підготовка магістрантів по предмету «Філософія і методологія науки» (відповідних галузей науки).

З 2006 р на кафедрі ліцензована аспірантура за трьома філософськими спеціальностями:

09.00.01 - онтологія і теорія пізнання;

09.00.03 - історія філософії;

09.00.11 - соціальна філософія.

За останні роки були підготовлені і захищені 2 докторські дисертації і 10 кандидатських дисертацій.

Кафедра здійснює освітню, теоретико-методологічну та координаційну діяльність з підготовки аспірантів і здобувачів університету до складання кандидатського іспиту з «Історії та філософії науки». Викладачі кафедри здійснюють викладання навчальних дисциплін для магістрантів, аспірантів і здобувачів наукових ступенів університету, таких як:

• Історія та філософія науки;

• Історія філософської науки;

• Філософія математичних і природничих наук;

• Філософія наук про живу природу;

• Філософія техніки і технічних наук;

• Філософія соціально-гуманітарних наук.

Студентське життя

Важливим завданням кафедри є підготовка майбутнього філософа і політолога до науково-дослідницької діяльності. Для її здійснення на кафедрі ведеться активна робота по організації та проведенню наступних форм науково-дослідної роботи студентів:

Щорічна конференція серед студентів, магістрантів і аспірантів «Актуальні проблеми філософії і політології» (лютий);

Загальноуніверситетська студентська конференція «Загальнолюдське через національне» (квітень);

Щорічний Круглий стіл «Виклики сучасності і філософія», присвячений Всесвітньому Дню філософії ЮНЕСКО, на якому також урочисто проводиться захід посвяти студентів 1 курсу в філософів (третій четвер листопада).

Конкурс студентських наукових робіт і доповідей (березень);

Міжфакультетський олімпіади з філософії (грудень) і логіці (квітень);

• Співробітники кафедри надають студентам при підготовці до конкурсів, олімпіад, студентських конференцій, симпозіумів та тренінгам інформаційну, консультативну та організаційну підтримку.

• В «Центрі з вивчення громадської думки» студентами кафедри проводяться соціологічні та політологічні дослідження з актуальних проблем сучасності.

Найбільш помітні результати діяльності студентів-філософів:

  • Халикова Аміна нагороджена дипломом за III місце у Міжнародному конкурсі науково-дослідницьких робіт студентів «Соціальна, економічна і екологічна відповідальність молоді в сучасному суспільстві: проблеми і шляхи вирішення» (Єкатеринбург, Уральський Федеральний університет, 1-2 жовтня 2018 р.) Болотканова Ермек представляла КРСУ, взявши активну участь в XIX Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у м.Сочі (Сочі, 14-22 жовтня 2017 р), а також нагороджена дипломом за участь в науково-освітній програмі «Школа по Центральній Азії - 2016» в рамках щорічної програми Фонду підтримки публічної дипломатії ім. А.М. Горчакова. (Москва, 23-26 травня 2016 г.), брала участь в VII Дипломатичному семінарі молодих фахівців (Москва, 5-9 травня 2015). Казіначікова Олена нагороджена дипломом за I місце в Міжнародному конкурсі науково-дослідницьких робіт студентів «Інформаційна, економічна і соціальна безпека молоді в сучасному суспільстві: проблеми і шляхи вирішення» (Єкатеринбург, Уральський Федеральний університет, 4 грудня 2017 г.). Наказом ректора КРСУ їй оголошено подяку із занесенням до особової справи. Ашимбеков Нурсултан нагороджений дипломом за участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Поширення принципів толерантності, гуманізму і миролюбства в молодіжному середовищі» (Баку, 21-25 листопада 2017 г.). Болотканова Ермек, Жайчи уулу Бекжан, Кубанич уулу Орозбек нагороджені дипломами за активну участь в роботі II Молодіжної євразійської школи (Астана, грудень 2016 р.)

  • публікації в журналі «Вісник КРСУ», в тому числі в зарубіжних наукових виданнях;
  • Єльцинські стипендіати;
  • дипломи та сертифікати участі в міжнародних конкурсах, конференціях, семінарах і т.д.
  • подячні листи за благодійну та громадську діяльність.

Кафедра веде активну виховну, культурно-просвітницьку та громадську роботу зі студентами. Традицією співробітників кафедри є щорічне спільне відвідування зі студентами 1 курсу історико-культурного комплексу Бурана і історико-меморіального комплексу Ата-Бейит.

Студенти кафедри філософії проводять благодійні акції для осіб з обмеженими можливостями, дітей-сиріт. Також на постійній основі студенти кафедри відвідують дітей республіканського центру гематології та республіканського центру онкології з культурно-розважальними програмами та благодійними акціями.

Основні публікації

  1. Каке Г.Ч. Введення // Середньоазіатське (Туркестанское) повстання 1916 р Історія в документах. ТТ. 2-6. Бішкек: КРСУ, 2016.
  2. Каке А.Ч. Повстання 1916 року: до проблеми історіографії та джерелознавства // Середньоазіатське (Туркестанское) повстання 1916 р Історія в документах. Т.VI. Бішкек: КРСУ, 2016 (0,9 п.л).
  3. Каке Г.Ч. Киргиз іліміндегі жаӊилик // Тургуналієв Топчубек. «Байирку кѳчмѳн киргизів цівілізаціяси (« Манас епопеяси боюнча) Дүйнѳлүк цівілізаціялар ». ̶ Б.: «Турар», 2016 (0,1 п.л).
  4. Каке Г.Ч. «Манас» епосундаги мамлекеттік ен тамгалар, сімволдор // «Манас» Аалами, 2016, №1 (0,3 п.л).
  5. Каке Г.Ч. Від редактора // В.В.Воропаева, Д.Д.Джунушаліев, В.М.Плоскіх. Росія - Киргизстан: Історія взаємин. Підручник для вузів. Друге видання, виправлене і доповнене. За редакцією академіка НАН КР, доктора філософських наук, професора Г.Ч. Какеева. - Бішкек, 2016

монографії:

  1. Бугаз А.Х., Хайбулін Ф.Д. Соціокультурні особливості формування громадянського суспільства в Киргизстані. - Б .: КРСУ, 2018.
  2. Ешімбекова Н.С. Еволюція формування національної самосвідомості в процесі етногенезу киргизів. - Б .: КРСУ 2017.
  3. Осмонова Н. І. Символічна Всесвіт людини традиційної кочовий культури. - Бішкек, 2016.
  4. Осмонова Н.І. Символічна Всесвіт кочівника: Витоки традиційного світосприйняття киргизов.- Бішкек: КРСУ, 2014.
  5. Bugazov Anvar. Socio-Cultural Characteristics of Civil Society Formation in Kyrgyzstan. Central Asia-Caucasus Institute & Silk Road Studies Program, 2013.

Навчальні посібники:

  1. Алтмишбаева Дж.А. Філософія медицини. Навчально-метод. посібник для аспірантів. - Бішкек: КРСУ, 2014.
  2. Осмонова Н.І. Символічна Всесвіт кочівника: Витоки традиційного світосприйняття киргизов.- Бішкек: КРСУ, 2014.
  3. Горячева В.Д. Релігієзнавство для вузів Киргизстану: Учеб. посіб. - Бішкек: КРСУ, 2014.

Сатьі:

  1. Каке А.Ч. Махмуд Кашгарінін Картас жана дүйнѳ Тааніт // «Махмуд Кашгар-Барсканінін дүйнѳлүк ілімге кошкон Салим» Атту 2-Ел аралик Ілім-практікалик конференціянин баяндамаларин жийнаги. ̶ Бішкек, 2016.
  2. Алтмишбаева Дж.А. Інтерпретація як герменевтичний прийом акинского поезії // Известия, серія «Філологічні науки», №4 (39) 2015: Изд-во Казахського ун-ту міжнародних відносин і світових мов імені Абилай хана, Алмати - С.110-126.
  3. Алтмишбаева, Дж.А. Проблема духовної єдності в історії становлення філософської і соціально-політичної думки киргизів // Символ науки №3 / 2016, Уфа. - С.88-91.
  4. Алтмишбаева, Дж.А. Літературна творчість як джерело і чинник розвитку рефлексивно-критичного мислення // Закономірності та тенденції інноваційного розвитку суспільства: Зб. статей Міжнар. наук.-практ. конф. 28 червня 2016р. Ч. 2. - Сизрань: МЦІІ «Омега САЙНС», 2016 с.44-48.
  5. Осмонова, Н. І. Річ як символ і транслятор колективних цінностей в традиційній культурі киргизів // Суспільство: філософія, історія, культура. - Краснодар, 2016. - № 8. - С. 25-31.
  6. Осмонова, Н. І. Ритуал як символічна форма поведінки і спосіб трансляції колективних цінностей в традиційній культурі киргизів // Історичні, філософські та юридичні науки. Культурологія та мистецтвознавство: Питання теорії і практики. - Тамбов: Грамота, 2016. - №7 (69). - Ч. 1. - С. 104-110.
  7. Осмонова, Н. І. Особливості функціонування традиційної культури киргизів // Традиційні суспільства: невідоме минуле: Матеріали XII міжнар. наук.-практ. конф, 11-12 травня 2016 року - Челябінськ: Пірс, 2016. - С. 95-101.

Участь в конференціях, симпозіумах і семінарах

2018 р

  • Міжнародна науково-практична конференція «Гра як соціокультурний феномен сучасності» в рамках III Всесвітніх ігор кочівників »(Бішкек, КРСУ, 15-19 червня 2018 г.).
  • III Міжнародний симпозіум традиційних спортивних ігор тюркських народів (Бішкек, КТУ «Манас», 22-23 листопада 2018 г.).
  • Круглий стіл «Виклики сучасності і філософія», присвячений 90 - річчю Ч.Т. Айтматова (15 листопада 2018 г.).
  • XV Всеросійська наукова конференція «Інформація. Комунікація. Суспільство ». (Санкт-Петербург, 18-19 січня 2018 г.).
  • Міжнародний форум «Інтеграційні процеси в етнокультурної сфері», організований Фондом президентських грантів Алтайського краю. (Алтайський державний університет, Барнаул, 89 червня 2018 г.).
  • Міжнародна регіональна конференція країн Центральної Азії, Кавказу та Східної Європи «Жінки, мир і безпека» (Австрія, Відень, 13-14 вересня 2018 г.).
  • Міжнародна науково-практична конференція «Чингіз Айтматов. Особистість. Епоха »(Москва, 10 грудня).
  • Національний семінар «Застосування принципів соціального партнерства в цілях профілактики насильницького екстремізму» (Бішкек 13 грудня 2018 г.).
  • Міжнародна науково-практична конференція «Традиційні суспільства: невідоме минуле» (Челябінськ, Челябінський державний педагогічний університет, 19-20 квітня 2018 р)
  • Міжнародна науково-практична конференція «Екзистенційний підхід. Теорія і практика », присвячена пам'яті А. Брудний (Бішкек, АУЦА, 3 лютого, 2018 г.).

2017 р

  • Круглий стіл «Виклики сучасності і філософія» (Бішкек, КРСУ, 16 листопада 2017 г.).
  • Актуальні питання онтології і гносеології в творчості Т.А. Абдилдаєва (Бішкек, НАН КР, 29 листопада 2017 г.).

2016 р

  • XII Міжнародна науково-практична конференція «Традиційні суспільства: невідоме минуле» (Челябінськ, Челябінський державний педагогічний університет, 11-12 травня 2016 р).
  • II Казахстанський філософський Конгрес «Філософія Казахстану в просторі світової філософської думки: історія, сучасність, перспективи. 25 років незалежності Казахстану в філософсько-політологічному вимірі »(Алмати, 2016 г.).
  • Міжнародна конференція «Moving the Women, Peace and Security Agenda Forward Through Cooperation in Europe and Central Asia» ( «Просуваючи порядку жінок, миру і безпеки через співробітництво в Європі і Центральній Азії» (Стамбул, 11-12 лютого 2016 г.).
  • Міжнародна науково-практична конференція «Law Enforcement and Public Health» (м.Амстердам, 2-5 жовтня 2016 р.)
  • XI Міжнародна науково-практична конференція «Традиційні суспільства: невідоме минуле» (Челябінськ, Челябінський державний педагогічний університет, 11-12 травня 2016 р).
  • Міжнародна конференція «Освіта в полікультурному Центральної Азії», (Бішкек, КРСУ, 28-29 березня 2016 г.).
  • Міжнародна науково-практична конференція «100-річчя подій 1916 року в Семиріччі: Значення і переосмислення» (Бішкек, КРСУ, 31 травня 2016 г.).
  • Киргизько-Російський круглий стіл щодо співпраці в науковій і гуманітарній сферах «Киргизстан і Росія на шляху до творення і справедливості: До 100-річчя епохи змін 1916-1917 рр.». (Бішкек, КРСУ, 3 листопада 2016 р.)
  • Міжнародна науково-дослідницька конференція «Інноваційний потенціал молоді: глобалізація, політика, інтеграція» (Єкатеринбург, 2016 г.).

Міжнародні зв'язки кафедри філософії

  • Національна комісія ЮНЕСКО КР.
  • Президія Російського філософського товариства.
  • Санкт-Петербурзька філософське товариство.
  • Оренбурзьке РЕГІОНАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ РФО.
  • Курська відділення РФО.
  • Кузбасское відділення РФО.
  • Узбекістанській відділення РФО.
  • Інститут філософії РАН.
  • Секція РФО «Глобалістика».
  • Секція РФО «віртуалістики».
  • Секція РФО «Критичне мислення».
  • Філософський факультет МГУ ім. М.В. Ломоносова.
  • Філософський факультет Санкт-Петербурзького державного університету.
  • Філософський факультет Вищої школи економіки.
  • Факультет філософії і культурології Південного федерального університету.
  • Кафедра історії філософії Оренбурзького державного університету.
  • Кафедра філософії та релігієзнавства Пермського державного технічного університету.
  • Санкт-Петербурзький державний інститут психології та соц. роботи.
  • Санкт-Петербурзький філія Російської митної академії.
  • Оренбурзький інститут Московської державної юридичної академії.
  • Редакції журналів «Філософія і суспільство», «Історія та сучасність», «Релігієзнавство», «Credo new».

Last Updated on Friday, 26 April 2019 15:35