Державні і приватні ВНЗ. Порівняння.

У даній статті ми розглянемо питання, на користь якого ВУЗу зробити вибір, державного або все ж приватного

У даній статті ми розглянемо питання, на користь якого ВУЗу зробити вибір, державного або все ж приватного.

В даний час в Чеській республіці діє близько 25 державних і 50 приватних вищих навчальних закладів. З повним списком Вузів Чехії ви можете ознайомитися тут . Більшою популярністю серед абітурієнтів, зрозуміло, вважаються державні Вузи. Багато в чому завдяки тому, що навчання в них чеською мовою є абсолютно безкоштовним як для громадян країни, так і для іноземців. Навчання в приватних Вузах на чеському та іншими іноземними мовами пропонується виключно на платній основі. Поряд з цим, багато приватних ВНЗ пропонують програми стимулювання студентів з хорошою успішністю, пропонуючи знижки і пільги при оплаті навчання. У той час, як в державних Вузах за понаднормові заняття або додаткові перездачі можуть зажадати з студента додаткову плату.

Важливою особливістю державних ВУЗів перед приватними є тривалість загального навчання. У державних навчальних закладах багато студентів після закінчення програми бакалаврату, продовжують навчання в магістратурі. У той же час більшість студентів приватних ВНЗ випустили з дипломом бакалавра.

Що стосується статистики очного і заочного навчання, то на базі державних ВУЗів заочна форма пропонується на 20-30% від загальної кількості спеціальностей. У той же час, в приватних Вузах на заочній формі навчається, приблизно, половина всіх учнів.

У той же час, в приватних Вузах на заочній формі навчається, приблизно, половина всіх учнів

фінансування Вузів

Фінансування державних і приватних ВНЗ здійснюється з різних джерел, що робить істотний вплив на багато аспектів процесу навчання. Завдяки підтримці з держбюджету, спектр спеціальностей в державних Вузах охоплює практично всі області науки. Також, держава бере участь у фінансуванні проживання студентів в гуртожитках, спонсорує технічне оснащення Вузів і ін. Приватні ВНЗ здійснюють свою діяльність за рахунок оплати навчання студентами. Річна або семестрова оплата визначається конкретним Вузом індивідуально і становить десятки (в деякі винятки і сотні) тисяч крон. Більшість приватних ВНЗ пропонує оплату навчання навчання в розстрочку. Багато в чому відсутність державних дотацій визначає спрямованість приватних Вузів в сторону економічних, адміністративних і фінансових спеціальностей, тому що попит фахівців в даній області завжди затребуваний ринком. Що гойдається практичної складової навчання, то тут мають перевагу приватні ВНЗ.

Наукова діяльність

З точки зору наукової діяльності приватні навчальні заклади сильно програють державним, тому що часто просто не мають достатніх фінансових, технічних і людських ресурсів для її ведення. Серйозною відмінністю є те, що в приватних Вузах повністю відсутня освіту в сфері клінічної медицини. Абітурієнти, які планують стати лікарем, повинні вибирати підходяще навчальний заклад тільки серед державних університетів. Переважна більшість технічних спеціальностей також пропонується виключно на базі державних ВУЗів.

Викладацький склад

Багато приватних ВНЗ активно користуються послугами позаштатних викладачів, дуже часто викладачів-практиків, які займають серйозні посади в різних чеських і міжнародних компаніях. Часто викладачі державних ВНЗ паралельно проводять навчання і в приватних.

надходження

Для багатьох абітурієнтів важливим фактором при виборі ВУЗу є складність проходження вступних випробувань при вступі. Ні для кого не секрет, що приватні навчальні заклади відносяться до абітурієнтом набагато лояльніше державних. До того ж, в державних Вузах, в зв'язку з високим попитом, набагато вище конкурс серед абітурієнтів, особливо на гуманітарних спеціальностях. Приватні ВНЗ, навпаки, приймають переважну більшість абітурієнтів (близько 95% вступників), не пред'являючи до них високих вимог при проходженні вступних іспитів.

Вимоги до відвідуваності

Приватні ВНЗ, як правило, лояльніше ставляться до питань відвідуваності, більш гнучко підходять до вибору дат і часу здачі робіт і іспитів і пропонують більше можливостей для складання власного індивідуального графіка навчання.

На відносини викладач-студент в приватних Вузах накладає певний відбиток той факт, що студенти комерційних вузів часто мають досвід роботи, використовую навчання в якості розширення власних знань і підвищення кваліфікації. Студенти приватних Вузів фінансують роботу навчального закладу, що також позначається на ставленні до них з боку керівництва і викладацького складу.

Випускні іспити і працевлаштування

Процедура проходження випускних іспитів і захист диплома в державних Вузах помітно відповідальніше і вимагає більш детальної підготовки. Що стосується подальшого працевлаштування випускників, то і у тих, і у інших є свої переваги. Випускники комерційних Вузів часто краще підготовлені до практичної роботи в своєму сегменті. У той же час, випускники державних університетів мають набагато більшим і широким набором теоретичних знань.

висновки

В цілому, пріоритетами приватних Вузів є цікаво побудований процес навчання, більш доброзичливе ставлення до студентів серед викладачів і керівництва, більш гнучкий і зручний графік навчання. Перевагами державних ВУЗів безсумнівно є більш високу довіру до випускника серед майбутніх роботодавців, можливість безкоштовного навчання, широкий вибір спеціалізацій, що покриває всі сфери діяльності.

Якщо у вас виникли питання, щодо вибору Вузу, ми завжди готові вам допомогти, як з вибором спеціальності, так і з вибором навчального закладу. Скористайтеся зручним пошукачем або зв'яжіться з нашими співробітниками за допомогою будь-якої з контактних форм на сайті і ми підберемо для вас найкращий варіант отримання освіту в Чехії.