Державна дума Росії має намір відправити законодавчим зборам регіонів законопроект про підвищення пенсійного віку в країні, щоб ті дали свою оцінку ініціативи, повідомляє 16 червня «Інтерфакс» з посиланням на спікера Держдуми В'ячеслава Володіна.
Рішення підвищувати пенсійний вік в Росії федеральний уряд схвалив 14 червня. Згідно з проектом, передбачається з 2019 року додавати по році до пенсійного порогу як для жінок, так і для чоловіків. Метою є до 2034-му встановити для жінок пенсійний вік в 63 роки, а для чоловіків - у 65 років до 2028-го. Зараз пенсійний вік становить 55 і 60 років відповідно.
«Ми розраховуємо провести всебічне обговорення законопроекту до розгляду його в Державній думі в першому читанні», - сказав Володін.
При цьому політик заявив за всю Держдуму, що депутати вважають реформу необхідною: «Якщо не вживати ніяких рішень, то неминуче відбудеться фактичне зниження пенсій. Ми цього допустити не можемо ».
У виданні відзначили з посиланням на Мінпраці, що перед розглядом законопроекту в парламенті реформу вивчить російська тристороння комісія з регулювання соціально-трудових відносин (РТК). У неї входять представники профспілок, об'єднань роботодавців та уряду Росії. Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували всі три сторони.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначено три основних аргументи для впровадження реформи: старіння населення; застаріла планка, встановлена в 1928 році в умовах індустріального, а не постіндустріального суспільства; збільшення середньої тривалості життя в Росії з 43 до 72 років. У документі також наголошується, що «громадяни від 60 до 64 років - це досить активні в економічному і соціальному плані люди, що продовжують здійснювати трудову діяльність». Згідно з пояснювальною запискою, працює кожен третій росіянин пенсійного віку (30%).
У Забайкальському краї новина про ймовірне підвищення пенсійного віку негативно сприйняли лідери трьох з чотирьох фракцій заксобрания регіону: « справедливої Росії », ЛДПР і КПРФ . Лідер фракції «Єдина Росія» (ЕР) Сергій Михайлов від коментаря утримався, при цьому у ЕР в крайовому парламенті чисельну перевагу - в партію входять 35 з 50 депутатів.
Також негативно до законопроекту поставилася Федерація профспілок Забайкалля, яка заявила про готовність провести пікет.