Гульшара Абдикалікова зустрілася з науковим колективом Інституту літератури і мистецтва імені М. О. Ауезова в ході робочої поїздки в Алмати.
Державний секретар Гульшара Абдикалікова відвідала меморіальний будинок-музей Мухтара Ауезова, що знаходиться у веденні Інституту літератури і мистецтва МОН РК, і залишила відгук у Книзі почесних гостей, повідомляє Kazpravda.kz з посиланням на сайт акорди.
За інформацією акорди, також держсекретар ознайомилася з фондом рукописів, в якому зберігаються понад 500 тис. Безцінних джерел. Відзначається, що фундаментальний 100-томник "Бабалар сөзi" був підготовлений на основі матеріалів цього фонду.
В ході зустрічі директор інституту, член-кореспондент НАН РК, доктор філологічних наук Уаліхан Каліжанов поділився планами щодо проведення міжнародних конференцій, присвячених 550-річчю Казахського ханства і 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, розповів про проведені наукових дослідженнях в культурно-гуманітарній сфері .
Гульшара Абдикалікова обговорила з вченими питання вивчення сучасних процесів в літературознавстві та мистецтвознавстві незалежного Казахстану, просування загальнонаціональних духовних цінностей народу в контексті Стратегії -2050, Послання Глави держави "Нурли жол - шлях в майбутнє".
"Напередодні Року Асамблеї народу Казахстану інститут випустив ряд колективних монографій, присвячених дослідженню фольклору, літератури і мистецтва, які проживають в нашій країні етносів, в їх числі:" Театральне мистецтво казахського народу "," Література народу Казахстану на сучасному етапі "," Астана: від геополітичного лідерства до культурної різноманітності "," Типологія давньої тюркської літератури ", - вказується в повідомленні.
Крім того, за підсумками наукових експедицій, організованих інститутом у місця компактного проживання казахських діаспор в Узбекистані, Росії, Китаї та Монголії, вийшли в світ монографії "Мистецтво казахів зарубіжжя", "Казахська література зарубіжних казахів", "Казахський фольклор за кордоном".
Інститут був організований в 1934 році як Казахський науково-дослідний інститут національної культури. У різні роки тут працювали такі видатні діячі науки, як Мухтар Аузеов, Ахмет Жубанов, Мухамеджан Каратаєв і інші. За минулий час інститут став головним науковим центром казахського літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.
Автор:
Ельміра Кіргеева
15:53, 14 Февраля 2015
Підписка
Скопіювати код