На початку березня інформаційний простір сколихнув скандал, пов'язаний з санітарними автомобілями «Богдан-2251», які закупили українські Збройні сили. Рада волонтерів при Міноборони заявила, що з 50 доставлених на фронт автомобілів рівно половину довелося ремонтувати або навіть повертати на завод.
Про це нагадує в своїй сьогоднішній публікації Радіо Свобода.
В тему:
- Половина доставлених на фронт автомобілів «Богдан» раптово зламалася - волонтер
- Як порошенківський «любий друзь» Гладковський через завод «Богдан» наживається на життях українських солдатів
Звинувачення посипалися на виробника - корпорації «Богдан Моторс», співвласником якої є перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони, давній бізнес-партнер українського президента Олег Гладковський. Він, Петро Порошенко та Ігор Кононенко свого часу стали тими трьома китами, на яких виросла велика бізнес-група «Укрпромінвест».
Товариські стосунки з Порошенком у Кононенко і Гладковського, схоже, зберігаються до цих пір: Ігор Кононенко є першим заступником голови фракції «Блоку Петра Порошенка», а Олег Гладковський працює першим заступником секретаря Ради нацбезпеки і оборони України.
А в минулому році «Схеми» показували вілли трьох друзів і бізнес-партнерів в Іспанії, розташовані неподалік один від одного.
Після скандалу з санітарними «Богданами» «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA: Перший») вирішили ретельніше проаналізувати - а які ще державні контракти отримує корпорація Олега Гладковського «Богдан Моторс»?
«Схеми» з'ясували, що півроку тому корпорація «Богдан Моторс» виграла тендер на півмільярда гривень. Вона повинна виготовити для Києва шістдесят 12-метрових тролейбусів Т70117 і двадцять тролейбусів довжиною 18,5 метра типу Т90117. Це вид зовні, а всередині?
Від транспортної комісії Київради редакція отримала документ: керівництво по експлуатації куплених тролейбусів типу Т70117. Тобто їх технічні характеристики. І перше, що зацікавило журналістів - українського в тролейбусах виявилося зовсім небагато.
Блоки живлення - російське підприємство «Чергос», головний запобіжник - зі Швейцарії, контактори і головний вимикач - з молдавського Придністров'я, система управління двигуном - знову російський «Чергос», тяговий електродвигун - ДТА-2У1- теж з Росії ( фашистська держава , Визнане Законом України від 20.02.18 країною-агресором), з міста Пскова.
Невже корпорація «Богдан Моторс», що належить одному з керівників секретаріату українського Ради нацбезпеки і оборони, закуповує комплектуючі для транспорту, який ще й потім продає державі, в Росії? І чому? «Схеми» вирішили не поспішати з висновками і почали досліджувати тролейбуси столичного автопарку наживо - раптом, наприклад, вже змінилася комплектація? І прес-служба «Київпастранс» вперто не пускала знімальну групу в депо.
загрузка ...
«Це треба розібрати тролейбус. І як його потім збирати - теж питання », - так пояснили відмову в« Київпастрансі ». Але частково «розібрати» тролейбус вдалося. На прохання редакції депутат Київради Прохор Антоненко домігся ревізії двигунів тролейбусів «Богдан» Т70117 в депо «Київпастрансу».
«Там є і двигуни, як і на трамваях, так і на тролейбусах, є російське електрообладнання», - поділився депутат Київради результатами ревізії з журналістами.
При більш детальному вивченні підтвердилося, що там дійсно встановлена система управління двигуном російської компанії «Чергос», так само і тяговий електродвигун ДТА-2У1 - теж з Росії, виробництва Львівського електромашинобудування заводу.
Більш детально про все це розповідається в 15-хвилинному відео -
90117. Це вид зовні, а всередині?Невже корпорація «Богдан Моторс», що належить одному з керівників секретаріату українського Ради нацбезпеки і оборони, закуповує комплектуючі для транспорту, який ще й потім продає державі, в Росії?
І чому?
«Схеми» вирішили не поспішати з висновками і почали досліджувати тролейбуси столичного автопарку наживо - раптом, наприклад, вже змінилася комплектація?