Дистанційне навчання в Казахстані - одна з форм здобути вищу освіту без обов'язкового щоденного відвідування вузу. З його допомогою можна підвищити або придбати нову кваліфікацію. Що собою являє такий спосіб професійного навчання? Які університети надають такі послуги? Хто має право отримувати дистанційна освіта? Це коло питань розглянемо нижче.
Дистанційне навчання в Казахстані: вузи
Дистанційне навчання не новинка для сучасної освітньої системи. Така форма отримання знань виникла ще в XVIII столітті в Європі, її активно впроваджували в XIX столітті Німеччина і США. У 1960-х рр. в Радянському Союзі цей варіант втілився в заочній формі навчання.
З початку 2000-х рр. активно реалізовується програма ІКТ в освіті, тобто впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в систему вищої освіти. Оскільки комп'ютер та інтернет стали доступними і популярними засобами спілкування, то університети скористалися цим. Вузи розробили і запропонували програми, виконавши які дистанційно студент може здобути вищу освіту.
Дистанційна освіта в Казахстані зараз проходить етап становлення - виробляються нові методи викладання, консультування та контролю за виконанням навчальних завдань. Однак вже зараз ряд університетів РК пропонує скористатися такою формою, щоб придбати нову спеціальність або підвищити свою кваліфікацію.
Розглянемо основні з них. Дистанційне навчання в Алмати можна отримати в таких вузах:
- Казе пропонує пройти дистанційне навчання всім, хто бажає отримати економічну освіту, стати менеджером, фінансистом або банківським працівником. Така форма підготовки розрахована на тих, хто здобуває другу вищу освіту або надійшов після коледжу.
Умови навчання:
- Вуз видає посібники та підручники.
- Сесія 2 рази в рік.
- Захист диплома і здача державної атестації проходять в університеті.
- КазНТУ проводить підготовку фахівців технічного профілю (інженери, технологи, конструктори) і економічного.
Умови навчання:
- При вступі проводиться співбесіда.
- Викладачі начитують курс інтерактивних лекцій.
- Студенти двічі на рік здають сесію.
- Здача держіспитів проходить в КазНТУ.
Фото: donnews.ru
- КазНУ імені Аль-Фарабі пропонує пройти підготовку дистанційно по обмеженому переліку спеціальностей: бухгалтерський облік, фінанси та економіка, юриспруденція.
Умови навчання:
- З вересня по жовтень налічується теоретичний блок.
- Студенти виконують контрольні роботи (повинні набрати бали для допуску до сесії).
- Сесія двічі на рік.
- UIB - Університет міжнародного бізнесу - пропонує освітні програми за такими спеціальностями: економіка і право, менеджмент, бізнес-адміністрування, підприємницька діяльність та інновації в бізнесі.
У UIB вартість навчання на рік - від 1 млн. 200 тис.
Умови навчання:
- Є можливість навчання та проходження практики за кордоном.
- Сесійні іспити складаються в центральному або регіональних представництвах.
- Іспити можна здавати онлайн.
У всіх вузах, крім Університету міжнародного бізнесу, прийом документів на дистанційне навчання проводиться з 20 червня по 25 серпня. Національні університети видають дипломи державного зразка, де не вказано, яку форму підготовки (заочну / дистанційну) пройшов випускник.
Фото: designstudy.kz
Читайте також: Кращі вузи Казахстану: рейтинг
В Астані абітурієнтів для отримання дистанційного навчання чекають такі вузи:
- Університет КазГЮА готує правознавців.
Умови навчання:
- При надходженні проводиться комплексне тестування з профільних предметів (17-23 липня).
- Навчання проводиться онлайн.
- Державна атестація і захист диплома проходять в стінах вузу.
- ЕАГІ - Євразійський державний університет - пропонує програми дистанційного навчання за такими напрямками: фінанси, юриспруденція, педагогіка і психологія, лінгвістика, історія.
Умови навчання:
- Навчання від 3-х до 5-ти років.
- При надходженні необхідно здати комплексне тестування (17-23 липня).
- Студентів забезпечують методичними рекомендаціями та завданнями.
- Двічі на рік студенти здають іспити.
- Фінансова академія Астани готує фахівців за напрямами: банківська справа, програмування, фінанси та економіка.
Умови навчання:
- Функціонує електронний навчальний портал. Кожному студенту дистанційної форми навчання привласнюють логін і пароль для входу в систему.
- Є доступ до електронних навчальних посібників: лекцій, анімованої графіку.
- Обов'язкове виконання студентом вправ-симуляторів.
- Проводяться онлайн-лекції та відеоінструктаж.
- Слухач зобов'язаний дати відповіді на питання самоконтролю.
- Проводяться вебінари.
Фото: ksu.edu.kz
- Казати - державний вищий навчальний заклад, який готує програмістів, радіотехніків, енергетиків, фахівців з бухгалтерського обліку, економіки, фінансів, мисливствознавства та звероводству.
Умови навчання:
- Проведення відеоконференцій, безпосереднє спілкування студента і викладача онлайн.
- Використання мобільного зв'язку для консультування студентів.
- Offline-комунікація передбачає виконання студентом підсумкових контрольних, здачі сесійних іспитів безпосередньо в стінах вузу.
- КазУТБ - університет технологій та бізнесу - займається підготовкою фахівців для нафтопереробної, харчової та легкої промисловості за спеціальностями: управління, дизайн, безпеку, стандартизація, готельний бізнес і туризм, ресторанна справа, технологія переробки органічних / неорганічних речовин.
Умови навчання:
- Слухачеві відкривають доступ до мережевої технології на базі електронної навчального середовища Moodle, де розміщені всі освітні ресурси: програми, рекомендації, тестові завдання.
- Проводяться відеолекції і вебінари.
- Онлайн-консультування за допомогою чатів.
- Двічі на рік студенти здають рубіжний контроль.
- КазУЕФМТ - дочірнє навчальний заклад Казе. Цей університет економіки, фінансів і міжнародної торгівлі забезпечує дистанційну підготовку за спеціальностями: маркетинг, туризм, державне управління, соціальна робота.
Умови навчання:
- Вуз видає посібники та підручники.
- Слухач зобов'язаний виконувати контрольні завдання і проходити рубіжний контроль.
- Сесія 2 рази в рік.
- Здача державної атестації проходить в університеті.
- Університет «Туран» має в своєму розпорядженні можливостями проведення дистанційної підготовки за напрямками: міжнародне право, психологія, інформаційні системи, лінгвістика, економіка і фінанси, журналістика, логістика, ресторанний і готельний бізнес.
Умови навчання:
- Спілкування з викладачами проходить в онлайн-режимі.
- Іспити слухачі здають дистанційно.
- Студент отримує доступ до університетських освітніх ресурсів.
Час, перелік подачі документів і вартість навчання доведеться уточнювати в кожному окремому випадку, оскільки приватні вузи часто визначають свої терміни роботи приймальної комісії.
Таким чином, в Казахстані є можливість дистанційно пройти підготовку за різними спеціальностями в державних і приватних вузах. Вступити до вузу можуть особи, які вже мають вищу або середню спеціальну освіту. Період навчання, як правило, триває від 2-х до 3-х років.
Дистанційне навчання: переваги та особливості
Кількість слухачів, які користуються можливістю дистанційно підвищити кваліфікацію, з кожним роком збільшується. Та й вузи прагнуть надати якісні освітні послуги в цьому сегменті.
Ось причини, чому абітурієнти віддають перевагу дистанційному навчанню:
- Це можливість, не відриваючись від виробництва, підвищити кваліфікацію або придбати потрібну спеціальність.
- Отримати дистанційно освіту можуть інваліди.
- Навчатися можна незалежно від того, де знаходишся. Головне - доступний інтернет.
- Якість освіти нічим не відрізняється від аудиторного відвідування, оскільки студенти мають доступ до відеолекцій, для них проводять семінари онлайн, вони виконують тестові завдання проміжного і рубіжного контролю.
- Завдання можна виконувати в будь-який зручний час.
- Слухач отримує навички самостійного навчання.
- У вуз необхідно приїжджати для здачі сесійних іспитів (деякі університети проводять цю процедуру онлайн) двічі на рік.
- Слухач постійно знаходиться на зв'язку з викладачем завдяки чатах, телефонного зв'язку та інтернету.
Здебільшого на сьогодні ця форма мало чим відрізняється від заочної форми навчання, проте є і нюанси, які необхідно врахувати вступнику на курс дистанційного навчання:
- Слухачами стають 2 категорії осіб: ті, що вже мають вищу освіту і бажають отримати другу; ті, хто має середню професійну освіту (коледж, училище).
- Для вступу достатньо пройти комплексне тестування або співбесіду.
- Навчання платне.
- Є обов'язкові технічні вимоги: наявність комп'ютера, інтернету, колонок.
- Процес навчання з'єднує два види контактів - онлайн і в аудиторії. Тобто студент буде слухати лекції дистанційно, використовувати навчальні матеріали, що викладені на сервері вузу, але часто для здачі рубіжного контролю повинен приїжджати в університет. Це ж стосується державних іспитів.
Ці нескладні вимоги з легкістю виконують багато слухачів, оскільки необхідні для дистанційного навчання технічні засоби є практично у кожного.
Перегляньте варіанти отримання дистанційної освіти в вузах Астани або Алмати, виберіть ту спеціальність, яку мріяли отримати. Пам'ятайте: освіта - найбільша цінність в сучасному світі.
Читайте також: Безкоштовне навчання в Європі для казахстанців: країни
Що собою являє такий спосіб професійного навчання?Які університети надають такі послуги?
Хто має право отримувати дистанційна освіта?