Дитячі майданчики з міні-атракціонами окупаються мінімум через рік

Дитячі майданчики з міні-атракціонами - це прибутковий бізнес, який швидко окупається і вимагає відносно невеликих початкових вкладень.

Ігрові майданчики бувають двох видів - майданчики, які по суті є обладнаними розважальними комплексами, і м'які ігрові кімнати.

Перший варіант розрахований на дітей від 4 до 13 років і вимагає пристойних витрат. Другий варіант кімнати дитячих розваг, призначеної для малюків дошкільного віку, обійдеться вам в рази дешевше. При це далеко не факт, що і прибуток буде в цьому випадку істотно нижче (при вдалому виборі місця з високою прохідністю).

Перш за все, необхідно знайти відповідне приміщення для вашого центру. Найкраще, якщо це буде великий торговий комплекс.

Таке розташування буде вигідно і вам (забезпечить великий потік клієнтів), і вашим сусідам-орендарям торгових площ (батьки можуть залишити дітей на ігровому майданчику і присвятити свій час здійснення покупок).

Нерідко адміністрація торгового центру пропонує в таких випадках більш вигідні умови для оренди. Потім, в залежності від площі приміщення, що орендується і бюджету, замовте необхідне обладнання.

Майте на увазі, що при індивідуальному замовленні (наприклад, за спеціальними розмірами і параметрами) доведеться почекати якийсь час, поки це обладнання виготовлять і протестують. Також додайте пару тижнів на монтаж конструкцій.

Таким чином, з моменту відправки і оплати замовлення постачальнику до відкриття центру може пройти від 1,5-2 місяців і більше. Це теж варто враховувати при складанні бізнес-плану.

До вибору фірми-постачальника обладнання поставтеся максимально відповідально. Адже від якості їх продукції залежить здоров'я дітей і ваша репутація. Не полінуйтеся, знайдіть і огляньте «вживу» перед тим, як замовити, зразки комплексів цього виробника.

Зрозуміло, на обладнанні не варто економити. Не забудьте упевнитися в наявності у вашого постачальника всіх необхідних документів і сертифікатів. Крім власне обладнання, вам знадобиться касовий апарат і камери відеоспостереження для установки в вашому центрі.

Якщо ви збираєтеся відкривати один невеликий розважальний центр, досить зареєструватися як ІП. Надалі вам, швидше за все, знадобляться послуги бухгалтера. Його необов'язково наймати на повний робочий день, але ці витрати, тим не менше, треба закладати в бюджет заздалегідь.

Наступний етап полягає в оформленні всіх необхідних дозвільних документів. Основні вимоги до дитячих ігрових майданчиків - регулярне вологе прибирання, хороше освітлення і вентиляція. Крім того, на територію ігрового комплексу не повинні допускатися діти з будь-якими ознаками захворювань.

Грамотний персонал - важлива умова успіху вашого бізнесу. У ваших співробітників повинні бути медкнижки і педагогічну освіту (або хоча б досвід роботи з дітьми). Враховуйте в плануванні бюджету зарплату двом змінним працівникам.

Дитячі центри працюють за більш щадному розкладом, ніж більшість магазинів в ТЦ (до 20.00-20.30, а не до 22.00), але також 7 днів на тиждень. Причому найбільше клієнтів у вас буде у вихідні дні, що цілком зрозуміло.

А ось наймати ще й прибиральницю не завжди доцільно. У кожному торговому центрі є власна клінінгова служба, яка надає своїм орендарям послуги з прибирання приміщення.

Бізнес, пов'язаний з майданчиками для дітей, як правило, схильний до фактору сезонності. Але це стосується лише тих центрів, які розташовуються автономно. Якщо ви співпрацюєте з торговим центром, то там приплив покупців досить великий і в літню пору, незважаючи на те, що це період відпусток і погода дозволяє дітям грати не тільки в приміщенні.

Сплануйте заздалегідь і проведіть за пару тижнів до відкриття рекламну кампанію. Досить буде вивіски на фасаді вашого будинку або біля нього і листівок, які можна роздавати у вихідні дні на вході в ТЦ вашим потенційним клієнтам.

Отже, спробуємо підрахувати приблизний бюджет на відкриття власного невеликого дитячого центру розваг. Звичайно, підсумкова сума буде залежати від типу майданчика, яку ви оберете, вартості оренди, кількості і ціни на обладнання.

Мінімальна сума починається від 300 т. Р. Додайте до цього щомісячні витрати (поки прибуток не стане стабільною) на оплату оренди та комунальних платежів, зарплату вашим співробітникам, які будуть наглядати за дітьми, бухгалтеру та прибиральниці, а також на рекламу (хоча б друк простих листівок і оплата послуг промоутера, який буде їх роздавати).

Залежно від витрат, суми оплати за вхід, яку ви призначите, від розташування вашого центру і багатьох інших факторів, вихід на рівень самоокупності варто очікувати не раніше, ніж через рік після відкриття розважального центру.

Сисоєва Лілія
(с) www.openbusiness.ru - найбільший в рунеті портал бізнес-планів і посібників для малого бізнесу