Дитячий садок №1 Ярославль1

ДОБРА ДОРОГА ДИТИНСТВА

«Організація роботи з вивчення правил дорожнього руху в дитячому саду»


Виховання культури поведінки на вулиці - актуальне завдання сьогоднішнього дня. Формування дисциплінованості, організованості перебування на вулицях та дорогах, в громадському транспорті треба починати ще в ранньому віці, тому це питання має стати невід'ємною частиною виховного процесу в дошкільних установах. Правила, засвоєні в дитинстві, надалі стають нормою поведінки, їх дотримання - потреба.
Наш дитячий садок прагне дати своїм вихованцям якісну, універсальну освіту, забезпечити високий рівень загальної культури, в тому числі і культури на дорозі. Дотримання правил безпечного життя повинно стати усвідомленою необхідністю. Потрібно копітка виховна робота з дітьми. І, зрозуміло, в цьому плані дитячий сад грає першорядну роль.
Протягом декількох років в ДОУ ведеться систематична, планомірна робота по навчанню дітей правилам дорожнього руху, формування у дошкільнят усвідомленого поведінки на вулицях міста. Велика увага приділяється роботі з колективом щодо підвищення у педагогів компетенції в знаннях правил дорожнього руху (далі ПДР), методиці і формам навчання дітей дошкільного віку правилам поведінки на дорозі.
У нашому ДОУ реалізується програма «Основи безпеки дітей дошкільного віку» Авдєєвої М.М. , Князєвої О.Л., Стеркиной Р.Б., розділ «Дитина на вулиці».
"З чого почати? Як навчити дітей Правилам дорожнього руху? »- це питання задає зазвичай кожен педагог, приймаючи керівництво виховної роботи з 3-х річними дітьми. А з такими дітьми важко працювати: вони адже ще занадто малі!
Перш за все вихователь повинен створити позитивний емоційний настрій при вивченні з дітьми правил дорожнього руху. Емоційний позитивний настрій до вивчення Правил вуличного руху формують гри: дидактичні і конструктивні, художні твори на відповідну тематику. Приклади педагог повинен підбирати згідно дитячими можливостями, іншими словами такими, щоб діти дійсно захопилися, щоб під час занять виявилася їхня творча кмітливість, кмітливість, самостійність в подоланні труднощів.
Вся проведена робота з навчання дітей правилам дорожнього руху є складовою частиною занять з ознайомлення з навколишнім, образотворчої діяльності, прогулянок, ігор. Підготовка дітей до самостійного в недалекому майбутньому спілкування з вулицею починається з молодшої групи. Під час прогулянок вихователь звертає увагу дітей на рух пішоходів, транспорту, знайомить зі словами «дорога», «тротуар», «шофер», «автомашина».
Виховання культури поведінки на вулиці - актуальне завдання сьогоднішнього дня
У середній групі розширюється програма цільових спостережень. Дітей знайомлять з найпростішими правилами дорожнього руху: ходити треба по правій стороні тротуару, не заважаючи один одному, роз'яснюються поняття «пішохід», «світлофор», «проїжджа частина» і т.д.

У старшій і підготовчій групах діти отримують більш повні знання про правила поведінки пішоходів і пасажирів, наприклад, дорогу слід переходити тільки в зазначених місцях; переходячи вулицю, треба спочатку подивитися ліворуч, а дійшовши до її середини, направо; очікувати транспорт слід на спеціальній зупинці. Крім того, дітей знайомлять з дорожніми знаками і сигналами для регулювання дорожнього руху. Знання, отримані на заняттях і прогулянках, закріплюються в іграх.


У кожній віковій групі оформлений куточок безпеки з інформацією для батьків і з виставкою дитячих робіт. Представлені дидактичні, настільні ігри, атрибути для рольових ігор, які використовуються дітьми в спільній з вихователем і самостійної діяльності, а також в спеціально організованій формі навчання. Під керівництвом вихователів діти і батьки виготовляють атрибути для сюжетно-рольових ігор, роблять з паперу, природного, непридатного матеріалу подарунки для дітей молодших груп, своїх сестер і братів.
У кожній групі знаходяться макети вулиць. Використовуючи макет, вихователі знайомлять дітей з темами: «Наша вулиця», «Пішоходи на вулиці», «Транспорт», «Світлофор» і т.д.

Для закріплення програмного матеріалу дітям дають завдання додому, які вони виконують під керівництвом дорослих. Наприклад, запам'ятати шлях з дитячого садка додому, намалювати вулицю, на якій живеш. Батьки можуть прокоментувати малюнок дитини, уточнити, які будинки він намалював, де знаходиться перехід, які знаки є на вулиці і т.д.
В методичному кабінеті дитячого садка в допомогу вихователям зібраний матеріал з навчання хлопців правилам дорожнього руху: книги, картини, плакати, конспекти батьківських зборів, плани занять, атрибути і ін.
Робота з вивчення правил дорожнього руху проводиться в тісному контакті з батьками. У папках-пересування поміщаються відповідні статті і брошури.
Статистика показує, що дуже частою причиною дорожньо-транспортних пригод є діти. Причини тут різні. І одна з них падає на дорослих. Тому однією з важливих форм по пропаганді дотримання правил дорожнього руху є бесіди з батьками. Вихователі повинні зробити батьків своїми помічниками в ліквідації дорожньої безграмотності дітей.
Інший ефективною формою роботи з батьками є групові та загальні збори. На групових і загальних зборах вихователі знайомлять батьків з програмними вимогами з навчання дітей правилам дорожнього руху, кажуть з важливості прикладу дорослих, про необхідність дотримання правил поведінки на вулиці. Будь-яке незначне порушення, допущене дорослими, є поганим прикладом для дитини.
У пропаганді правил дорожнього руху а нашому саду широко використовується наочна агітація. Для батьків в роздягальні кімнаті розміщуються витяги з правил руху, які повинні засвоїти діти, перелік літератури для дорослих і дошкільнят про правила поведінки на вулиці. Тут також містяться дитячі малюнки, зразки книг, картинок, тексти віршів і загадок, фотознімки вулиць, завдання по закріпленню у дітей правил поведінки на вулиці.
Таким чином, єдність вимог сім'ї і д / с забезпечить успішну підготовку дітей до навчання в школі, практичне застосування і дотримання правил дорожнього руху.
Колектив дитячого садка планує не тільки продовжити, але розширити і поглибити роботу з дітьми дошкільного віку з правил безпеки поведінки на дорогах.
План роботи по ПДР 2016
Дитяча декларація по ПДР
КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ
Флікер - рятує життя!
Види утримуючих пристроїв
ГУОБДД МВС Росії - http://www.gibdd.ru/mens/peshekhodam/reflector/;
БЕЗДТПРФ - http://www.bezdtp.ru;
Газета "Добра дорога дитинства» - http://www.dddgazeta.ru/parents/;


Повернутися на початок сторінки

З чого почати?
Як навчити дітей Правилам дорожнього руху?