Фото: ТАСС / Олена Пальм
На базі юнацьких автошкіл пропонують створити дитячі освітні центри з безпеки дорожнього руху і побудувати при них пересувні автомістечка. Про це розповіла m24.ru президент Асоціації юнацьких автошкіл Росії Ольга Ніконова. За її словами, така пропозиція обговорювалася на Держраді з питань безпеки дорожнього руху та буде винесено на засідання Громадської палати Росії. Зараз в Москві працює поки одна така школа, інші знаходяться в регіонах, в тому числі у Володимирі, Саратові, Самарі, Кабардино-Балкарії. В автошколах навчання починається з 5-річного віку і триває до отримання водійських прав. Пересувний автомістечко - імітація доріг і елементів міської інфраструктури, світлофори, дорожня розмітка та знаки. Майданчик являє собою модульні конструкції, які можна розбирати і переносити з місця на місце.
"В рамках проведення президії Держради вийшло рішення, в якому пропонується створення дитячих освітніх центрів, де планується розгорнути пересувні автомістечка. Ми відправили пропозицію використовувати юнацькі автомобільні школи, створені ще в 1968 році і успішно працюють на цьому терені, для створення таких центрів", - пояснила Ніконова.
За її словами, в юнацьких автошколах крім теорії з безпеки дорожнього руху, діти можуть придбай водійські навички. У Москві існує одна така школа. "У цих центрах діти можуть отримати початкові водійські навички, для цього є спеціальні техніка, на якій вони навчаються - міні-автомобілі для дітей від 6 до 12 років. Крім того, є і матеріально-технічна база, і педагогічні кадри, і методичне забезпечення ", - зазначила президент асоціації.
Никонова додала, що пропозиція по організації дитячих центрів з безпеки дорожнього руху обговорять на найближчому слуханні в Громадській палаті. "У нас є також концепція розвитку юнацьких автомобільних шкіл, яку ми хотіли б обговорити, - уклала співрозмовник m24.ru. - Навчання правилам безпеки дорожнього руху дітей - це той пласт, який повинен розвиватися і підтримуватися державою".
До слова, засідання президії Держради з питань безпеки дорожнього руху відбулося в Ярославлі 14 березня 2016 року.
Асоціація юнацьких автомобільних шкіл Росії була створена в 1995 році. Сьогодні до її складу входять школи більш ніж в 43 регіонах країни. В середньому щорічно випускниками автошкіл асоціації стають понад 20 тисяч юнаків та дівчат. Програма передбачає навчання дітей і підлітків старше 5 років безпечній поведінці на вулиці, правилам дорожнього руху. Починаючи з 14 років, курсантам доступні програми професійної підготовки водіїв, які, в залежності від віку, можуть тривати від року до трьох років. Серед учнів щорічно проводяться регіональні та Всеросійські літні і зимові чемпіонати з юнацького автомногоборью. можливість навчатися навичкам водіння може з'явитися в учнів московських шкіл і коледжів. З такою ініціативою виступив московський регіональний Союз автошкіл. Передбачається, що в освітніх установах середньої ланки буде введений річний курс навчання водінню автомобіля. Таким чином, студенти коледжів і учні шкіл зможуть одночасно отримати водійське посвідчення і атестат або диплом про середню спеціальну освіту.
Голова правління Спілки автошкіл Москви Олександр Ачкасов підтримав ініціативу про створення дитячих центрів з безпеки дорожнього руху. "Дуже важлива робота з дітьми з питань безпеки на дорогах. Є школа балету, є школа фортепіано, нехай діти ходять на факультативні заняття і за цим напрямком, щоб навчатися водінню. Єдине, не потрібно називати це автошколами, щоб їх не плутали з іншими організаціями з навчання водінню ", - підкреслив експерт.
За його словами, такі центри, де могли б навчати дітей правилам дорожнього руху, потрібно робити повсюдно. "До речі, було б непогано в кожному парку Москви створити такий міні-центр, щоб там був автомістечко, були навчальні симулятори і все з цим пов'язане", - запропонував він.
Голова експертно-консультативної ради батьківської громадськості при департаменті освіти Москви Людмила Мясникова вважає, що такі дитячі центри будуть користуватися популярністю у дітей і їх батьків.
"Я думаю, що в Москві потрібно кілька центрів таких створити, тому що це буде популярним. Батьки будуть спокійні, тому що діти дізнаються правила дорожнього руху і будуть застосовувати їх на практиці", - пояснила вона.
За її словами, практичні навички можуть стати підготовкою до майбутньої професії. "Це потрібна справа, тому що водіння автомобіля може стати майбутньою професією, може бути, тимчасової, а може бути, і постійною. До речі, раніше в Росії видавалися юнацькі водійські права, а потім змінювалися на дорослі, - пояснила вона. - Крім того, все в майбутньому хочуть водити машину, навчання допоможе в цьому ".
Посилання по темі
Нагадаємо, депутати Держдуми планували ввести в середніх школах уроки, присвячені правилам дорожнього руху . На думку авторів проекту, такі заняття допоможуть сформувати законослухняне поведінку серед юних пішоходів і майбутніх водіїв. Крім самих уроків, пропонувалося також проводити спеціалізовані батьківські збори, на яких педагоги будуть розповідати про важливість дотримання правил дорожнього руху і про те, як краще донести цю інформацію до дітей. Крім того, дітей планують навчати користування та іншими транспортними засобами. Депутати Мосміськдуми пропонують ввести в столичних школах уроки водіння самоката . Вчителі фізкультури і співробітники ГИБДД будуть розповідати про те, як безпечно кататися на ньому по вулицях, а куди виїжджати не варто. У свою чергу департамент транспорт виступив з ініціативою про закріплення в шкільній програмі уроків по їзді на велосипеді . Попередньо, спецкурс пошириться на кілька вже існуючих дисциплін: теорію школярі будуть отримувати на уроках ОБЖ, а практикуватися під час занять з фізкультури.
Анатолій Федотов, Віталій Воловатов
сюжет: Освіта в Москві