Фото: ІТАР-ТАСС
У липні цього року закінчиться основний ремонт ресторану "Сьоме небо" на Останкінській телевежі, розповів М24.ru головний інженер філії РТРС "Московський регіональний центр" ( "МРЦ") Станіслав Белявський. За його словами, приміщення ресторану буде готове до відкритого конкурсу, на якому визначать оператора майданчика.
Однак сам конкурс оголосять лише в 2014 році, так як "МРЦ" потрібно дочекатися завершення реконструкції всієї телевежі і отримати висновок на відповідність нормам пожежної безпеки, зазначив Белявський. За його словами, на ремонт вежі з 2011 по 2013 рік, буде витрачено 1,2 млрд рублів з федерального бюджету. Решта витрати - 600 млн рублів - в 2014 році покриють з бюджету самого "МРЦ". Зараз на Останкінську вежу можна потрапити тільки з екскурсією - за поточними нормам туди може заходити не більше 70 осіб на годину. Для роботи ресторану норму необхідно збільшити до 350 осіб.
Кухня "Сьомого неба" обладнана на 9-му і 10-му поверхах вежі, в конусної частини, сам ресторан знаходиться значно вище - на висоті від 325 до 337 метрів. Між кухнею і залами побудований ліфт. На рівні ресторану в башті вже замінили всю зовнішню обшивку, зазначив Белявський. У трьох залах ресторану вже встановили системи пожежогасіння і кондиціювання.
"Сьоме небо" планується здати майбутнього оператора в довгострокову оренду - орієнтовно на 30 років. В яку суму йому обійдеться майданчик в Останкінській вежі, поки не вирішено. До слова, який виграв конкурс ресторатор повинен буде зробити декоративний ремонт, який займе не більше двох-трьох місяців, сказав Белявський.
Нагадаємо, ресторан на Останкінській телевежі закрився після пожежі в 2000 році. У 2005 році інвестором, який узявся реставрувати "Сьоме небо", стала група компаній "Алкогольні заводи Гросс". Однак в 2011 році її визнали банкрутом, ГК встигла вкласти в реставрацію близько 50 млн рублів). Після цього "Сьомим небом" РТРС займалася самостійно. Ресторан обіцяли відкрити вже в 2013 році, проте не встигли завершити реконструкцію вежі. Нагадаємо, днями в Останкінській вежі стався ще один пожежа . На 8-му поверсі, в кабінеті начальника цеху телевізійних передавачів, сталося коротке замикання, через що сталося сильне задимлення. Правда, його площа виявилася невелика - всього 2 квадратних метра. За попередніми даними, причиною задимлення став згорілий електрочайник.
Ресторанний аналітик Денис Яхно вважає, що за право отримати майданчик на висоті понад 300 метрів зможуть поборотися лише найбільші гравці ринку, такі як Ginza-Project, "Ресторанний синдикат" Кирила Гусєва і альянс рестораторів Бориса Зарькова і Олександра Затурінского. Вартість оренди 1 кв. метра "Сьомого неба" експерт оцінив в суму від 3 до 4 тисяч доларів на рік. Площа ресторану становить приблизно 600 кв. метрів.
Глава "Ресторанного синдикату" Кирило Гусєв не зміг прокоментувати, чи буде його компанія брати участь в конкурсі. Уявити Ginza-Project Андрій Федорин сказав, що за радянських часів ресторан в Останкінській вежі був симоволом достатку і престижу, а й сьогодні привабливий з комерційної та іміджевої точок зору. "З іншого боку, за останні роки ситуація на ресторанному ринку столиці радикально змінилася. Пропозиція виросла в кілька разів, до того ж з'явилося багато панорамних ресторанів, наприклад, наш Sixty в башті" Федерація ". Тому давати однозначну прогноз за прийнятними умовами оренди без детального ознайомлення з проектом було б передчасно ", - уклав Федорин.
Співвласник мережі "Кофеїн" Євген Коган вважає, що для оптимальним рішенням для оператора, який візьметься за проект "Сьоме небо", стане стилізація під радянський стиль, і така ж кухня. "Радянська кухня, але на вищому рівні", - підкреслив Коган.
Марина Курганська