Дмитрієвський собор у Володимирі

Цей невеликий, багато прикрашений рельєфами храм входив в комплекс споруд княжого палацу. На стінах Дмитрівського собору у Володимирі налічується близько 1300 окремих рельєфів. матеріал собору - так званий білий камінь - вапняк білого кольору. Він дав загальне ім'я всім володимиро-суздальським будівлям 12 - 13 століть. Всі вони називаються білокам'яними.

білокам'яними

Всеволод Велике Гніздо побудував цей собор в 1194-1197 роках. Князь Всеволод в хрещенні прийняв ім'я Дмитро, від сюди і походить назва храму. Всеволод Велике Гніздо побудував цей собор в 1194-1197 роках Елементи різьблення Дмитрівського собору містять відтінок давніх язичницьких вірувань слов'ян з домішкою візантійського мистецтва. Цей собор - доказ високої культури наших предків. Майже всі рельєфи справжні - 12-го століття. За Дмітрієвським собором є ще одна оглядовий майданчик. Правої сторони з неї видно Успенський собор . Дмитрієвський собор так само як і Храм покриву на Нерлі мав галереї, які виконували роль не тільки декоративну, але і служили додатковою опорою стін храму. При правлінні Миколи I галереї були розібрані і храм поступово почав руйнуватися. Для зміцнення його стін довелося встановлювати металеві стяжки.

Вхідний квиток 80 рублів.

Розклад роботи:

Будні, крім четверга з 11:00 до 18:00

Щочетверга з 11:00 до 17:00

Вихідний день - вівторок і кожна остання середа місяця

Вихідний день - вівторок і кожна остання середа місяця

Photo by by Alexxx Malev

Дмитрієвський собор набагато цікавіше зовні, ніж усередині. Однак, за 80 рублів можна і зайти. Усередині зберігатися цікавий експонат - останки хреста з куполу собору домонгольського періоду, а так само кілька оригінальних фресок.

Кожні півгодини всередині Дмитрівського собору у Володимирі включається аудіоекскурсія. Тривати всього хвилин п'ять, але послухати все одно цікаво. Постарайтеся потрапити в храм на час звучання цього аудіозапису. Уточнити, коли буде наступна можна у доглядача всередині.

Сергій Махлов Сергій Махлов

Чим більше зробиш сьогодні, тим більше завтра виправляти.