Новосибірський театр опери та балету запустив іменний фестиваль
в честь головного запрошеного диригента.
У СЕРЕДУ, 6 червня, головний запрошений диригент Новато і за сумісництвом оперний співак світового масштабу Дмитро Корчак відкрив свій перший іменний фестиваль в Новосибірську. В афіші новонародженого форуму так і записано: «Фестиваль Дмитра Корчака». Там же значаться яскраві концертні програми, виступи знаменитих оперних виконавців, прем'єри музичних циклів і навіть диригентський дебют. Концерт-відкриття, що пройшов в просторі залу імені Ісидора Зака, ідейний натхненник фестивалю приурочив до Пушкінського дня. Фінальний гала-концерт Корчак обіцяє присвятити легендарної Олени Образцової.
За репертуарні уподобання Дмитра Корчака називають «італійським голосом з російською душею». За ефектну зовнішність і феєричний промоушн голосно іменують «гламурним тенором великий опери». Він відкритий експериментів і всерйоз захоплений великим тенісом. Виступає засновником музичної премії і сміливо планує свою діяльність на п'ять років вперед. Одні цінителі складають оди його «незвичайному, ліричному, кришталевої чистоти тенору, в якому злилися воєдино традиції російського оперного співу і класичної школи», інші все більше захоплюються роботою імпресаріо і агентів співака, нібито перевершує тессітурние можливості і рухливість голосу виконавця. Але і ті, й інші ледь встигають відраховувати верстові стовпи його стрімкої кар'єри на шляху до вершин віртуозного бельканто.
«Корчак співає в основному на Заході і так багато, що скоро на Батьківщині його будуть сприймати як іноземну зірку», - констатують журналісти. Московський театр «Нова Опера», Михайлівський в Санкт-Петербурзі, паризька Opera Bastille, Дрездені «Земпера», нью-йоркська «Метрополітен-опера», лондонський «Ковент-Гарден», Королівський театр Мадрида, Берлінська державна опера, брюссельський «Ла Монне », цюрихский Opera House, культовий« Ла Скала »в Мілані ... Повний список займе ще кілька рядків, до яких неодмінно слід додати такі престижні концертні зали, як Карнегі-хол і Альберт-хол, відомі світові фестивалі в Пезаро і Зальцбурзі і, звичайно , співпраця з ви що дають диригентами - Баренбойм, Дзедда, Мета, Муті, Нагано, Плетньов, Светланов, Темирканов, Федосєєв etc.
У 2016 році Дмитро Корчак дебютував в Європі і російських столицях як симфонічний диригент. А минулого літа 2017 року виступило в Новато на оперному фестивалі Вероніки Джиоєвої, де на запрошення примадонни продирижировал заключним гала-концертом. Саме після цього виступу музикант посів пост головного запрошеного диригента Новосибірського театру опери та балету, помітивши, що сподівається на професійне взаєморозуміння і плідну співпрацю, «тим більше що задумані дуже цікаві і масштабні творчі події».
Тоді ж маестро артикулював свої професійні вподобання: «Не можу сказати, що як у диригента у мене є якісь переваги в репертуарі. Я люблю абсолютно різну музику - і російську оперу, і французьку, і Вагнера. Але якщо говорити про якісь переваги або слабкості, то у мене слабкість до бельканто - саме в цьому репертуарі завдяки моєму вокальному досвіду я відчуваю себе більш вільно і саме в цьому репертуарі можу більше підказати співакам вже як диригент ».
Свій перший іменний фестиваль в Новосибірську, що стартував точно в 219-ту річницю від дня народження «сонця російської поезії», Дмитро Корчак відкрив півторагодинний концертною програмою «Пушкінський вінок», в якій прозвучали твори Георгія Свиридова: сплетені в єдину композицію десять хорових мініатюр на вірші Пушкіна і широко відомі музичні ілюстрації до пушкінської «Заметілі».
«НА МІЙ погляд, творчість великого російського композитора Свиридова сьогодні недооцінене, особливо його хорові твори, і мені хотілося б виправити цю несправедливість», - зазначає диригент.
29 червня маестро запропонує увазі публіки російську духовну музику і популярні народні пісні у виконанні хору театру і солістів Новосибірської опери. Хедлайнерами другого фестивального концерту стануть недавно отримала звання заслуженої артистки Росії Вероніка Джиоєва і спеціальний гість, володар унікального голосу - баса-профундо - Михайло Круглов.
«Наша мета - не тільки влаштувати великий оперний свято. Ми хочемо розширити рамки фестивалю, не обмежуючись виключно оперою, і впевнені, що глядачам будуть цікаві й інші музичні жанри, - розповідає ініціатор та головний натхненник фестивалю Дмитро Корчак. - Мені випала честь відкривати Зал імені Ісидора Зака в грудні минулого року, і я відчуваю відповідальність за його розвиток. Тому в фестивальній програмі два значимих для мене концерту на цьому майданчику - 6 і 29 червня за участю хору театру. Я вважаю, що це найцікавіша частина програми. По-перше, хорова музика і народна пісня - це витоки нашої культури, наша духовність, а по-друге, такий чудовий колектив, як хор Новато, заслуговує окремого сольного концерту ».
Фестиваль триватиме тридцять шість днів (затакту форуму став оперний спектакль «Любовний напій» 2 червня, з якого роком раніше Корчак почав свою диригентську кар'єру в Новато), однак події його розподілені по репертуарної карті театру не підряд, а точково. Крім концертних виступів фестивальна програма включає покази «Аїди» Дж. Верді в постановці В'ячеслава Стародубцева (30 червня) і «Кармен» Ж. Бізе (5 липня) в інтерпретації Олексія Степанюка - обидві вистави припускають участь зірок світової опери. При цьому в «Кармен» Дмитру Корчаку належить встати за диригентський пульт вперше: раніше в репертуарі маестро партитури цього твору не було.
Фінальним акордом фестивалю стане грандіозний гала-концерт у Великому залі Новато, присвячений Олені Образцової. Дедикація має чітку прив'язку: 7 липня, в день завершення форуму, відзначається день народження видатної оперної співачки ХХ століття. Подія відбудеться за підтримки Фонду Олени Образцової, заангажував спеціально для фестивалю Корчака висхідну зірку оперних підмостків, володарку вогненно-пристрасного меццо-сопрано Юлію Меннібаеву. Дебют співачки на сцені «Сибірського Колізею» доповнять виступ друзів і колег організатора форуму. Вже офіційно анонсований приїзд дуже затребуваних в своєму поколінні оперних виконавців - меццо-сопрано з Албанії Енкелейда Шкоза, тенори Мігран Агаджанян (Росія) і Чарльз Кастроново (США), сопрано Катерина Сюрин (Росія) і Пумеза Мітшікіза з Південної Африки.
«Дуже важко було дістати артистів такого високого рівня за скромні за їхніми мірками гонорари, - зізнається худлідер фестивалю. - Але вони їдуть до мене по дружбі. Тому мені хочеться, щоб їм і потім хотілося знову сюди приїжджати на гастролі, щоб вони зрозуміли, що Новосибірськ - не провінція, а Новато - солідний класичний театр, на сцені якого вже неодноразово виступали зірки першої величини. Я радий, що фестиваль в Новато збирає таке чудове сузір'я оперних співаків ».
Юлія ЩЕТКОВА, «Нова Сибір».
Фото Віктора ДМИТРІЄВА
Please follow and like us:
comments powered by HyperComments