До якого суду подавати на аліменти після розлучення в світовій або районний?


Якщо при розлученні прийти до спільного рішення з колишнім чоловіком з приводу сплати змісту на дітей не вдалося, змусити його можна тільки судовим рішенням Якщо при розлученні прийти до спільного рішення з колишнім чоловіком з приводу сплати змісту на дітей не вдалося, змусити його можна тільки судовим рішенням. Цивільний процесуальний кодекс визначає, що всіма справами по присудженню аліментів займаються світові суди.

У разі якщо ваш колишній чоловік відмовляється добровільно виконувати свої обов'язки по відношенню до неповнолітніх дітей, ви повинні написати заяву в світовій суд за адресою відповідача. Допускається подача заяви про стягнення аліментів до мирового суду на свою адресу, якщо точно неможливо встановити місце проживання чоловіка або є певні складності для відвідування суду не по своєму місцю розташування (наприклад, немає з ким залишити маленьких дітей на час відсутності).

Подаючи заяву в суд на аліменти необхідно враховувати як позитивні, так і негативні сторони цього. До позитивних сторін присудження аліментів можна віднести той факт, що суд завжди встає на сторону того з батьків, з ким залишився дитина. Крім цього, рішення суду визначає і розмір утримання, яке буде виплачуватися. Буде це фіксована сума або відсоток від доходу, в будь-якому випадку можна заздалегідь розраховувати свої фінансові можливості.

Очевидною негативною стороною аліментів, визначених до сплати рішенням суду, є їх прив'язка тільки до офіційної зарплати. Якщо чоловік має неофіційні джерела доходу, то змусити його виплачувати з них аліменти практично неможливо.

Згідно із законодавством стягнути аліменти можна спрощеним або стандартним способом. Спрощений спосіб має на увазі видачу судового наказу про призначення аліментів мировим суддею на підставі заяви. Судових слухань в даному випадку не проводиться. Спрощений спосіб застосовується, якщо відповідач має офіційно підтверджений заробіток, якщо для винесення наказу не потрібні свідчення третіх осіб, якщо спільно з питанням про аліменти не потрібно розглядати питання про позбавлення батьківських прав.

Заявник, отримавши судовий наказ, може самостійно вручити його відповідачу для виконання. У разі відмови наказ передається приставам-виконавцям. Важливим моментом є те, що судовий наказ по своїй силі рівноцінний виконавчим листом.

Стандартний спосіб стягнення аліментів застосовується, якщо відповідач оскаржив заяву при спрощеному способі протягом визначених законом десяти днів, якщо виникли складнощі з визначенням офіційного доходу дружина або чоловік ніде не працює, якщо одночасно з присудженням аліментів необхідно вирішувати питання про позбавлення прав батька.


Зверніть увагу! Інформація з даної статті може бути не повною, через частої зміни законодавства. Крім того, саме ваша ситуація можливо вимагає, більш детального вивчення. Тому радимо проконсультуватися з нашими фахівцями за телефонами: в Москві +7 (499) 938-44-32 , в Санкт-Петербурзі: +7 (812) 467-34-03 , По всій Росії 8 (800) 511-81-26 - це безкоштовно, анонімно і професійно!

Присудження аліментів стандартним способом відбувається в районних судах.

Подавати позовну заяву можна безпосередньо в суд того району, де ви проживаєте або до мирового суду. Встановивши, що підсудність цієї конкретної справи перебуває поза його компетенцією, мировий суддя перешле його на розгляд суду району самостійно, про що повідомить всі сторони конфлікту.

Присудження до виплати аліментів тільки на підставі заяви (за судовим наказом) має істотно менші можливості для позивача Присудження до виплати аліментів тільки на підставі заяви (за судовим наказом) має істотно менші можливості для позивача. У даній заяві не повинні міститися ніякі додаткові вимоги або умови. Подаючи позовну заяву можна вимагати крім стандартного змісту на дітей і компенсацію на лікування, і інші виплати.

Набір документів, який необхідно подати в суд, практично ідентичний для світового або районного суду. У нього входять стандартні для таких ситуацій документи: підтвердження факту розлучення і того, що є загальні (або усиновлені) діти, особисті документи, підтвердження офіційного доходу подружжя.

Для мирового суду необхідно просту заяву, що містить прохання про стягнення аліментів. Текст заяви може бути довільним, але сама заява має дотримуватися загальних правил написання офіційних документів.

У районний суд необхідно подавати позовну заяву. До даного документу пред'являються більш суворі вимоги, і недотримання деяких з них може послужити причиною відмови в розгляді позову.

Складання заяв, особливо це стосується позовної заяви, краще надати фахівцям. Юристи не тільки складуть його у відповідності з усіма вимогами законодавства, а й включать в нього всі ваші умови, прохання і так далі. Правильно і юридично грамотно складене позовну заяву є необхідною умовою для того, щоб суд визнав законними всі ваші вимоги.

Отже, якщо справа про стягнення аліментів не пов'язане з іншими справами і немає ніяких розбіжностей з колишнім чоловіком з приводу виховання дитини (наприклад, з ким залишиться жити дитина), то вся процедура буде відбуватися в світовому суді. Якщо ж крім питання про сплату аліментів потрібно вирішити й інші проблеми (наприклад, позбавлення прав батька або рішення, з ким із подружжя, що розлучається залишиться дитина), то цими питаннями буде займатися вже районний суд.