До Червоної книги Естонії внесено понад 200 видів рослин, які не можна збирати

Інспекція навколишнього середовища нагадала, що відповідно до законів про охорону природи, заборонено збирати в лісах рослини в кількостях, що загрожують збереженню зростання виду в цих місцях Інспекція навколишнього середовища нагадала, що відповідно до законів про охорону природи, заборонено збирати в лісах рослини в кількостях, що загрожують збереженню зростання виду в цих місцях. Заборонено також торгівля рослинами, які перебувають під захистом природоохоронних органів, за винятком випадків, коли є дозвіл на подібну торгівлю. Закон про охорону природи дозволяє вилучати з природи або переносити на інше місце охоронювані види виключно в наукових або медичних цілях на підставі дозволу, виданого Природоохоронним департаментом.

Питання охоронюваних видів рослин, в тому числі і взяття під охорону того чи іншого рослини і відповідальність за шкоду, регулюються відповідно до Закону про охорону природи. Рідкісних і зникаючих видів, взятим під охорону, присвоєні категорії I і II; категорії III зникнення загрожує в меншій мірі.

Наприклад, всі наші орхідеї відносяться до категорії I, ведмежа цибуля до категорії III. Рослини, що відносяться до першої та другої категорій, забороняється викопувати, зрізати і ушкоджувати навіть на приватній землі.

Рослини третьої категорії дозволяється збирати в кількостях, що не загрожують поширенню даної рослини в цій зоні.

Інспекція навколишнього середовища відзначає, що крім черемші під захистом природоохоронних організацій знаходяться дикі орхідеї, в тому числі золотий черевичок, білі і маленькі водяні лілії, лугові простріли, курильське чай, гладіолус-шпажнік, сибірський ірис, зозулині слізки, Тисовий дерево, плющ. Всі ці рослини забороняється і збирати, і торгувати ними.

В Естонії в цілому в Червону книгу внесено понад двісті видів рослин. За видовою різноманітністю Естонія є однією з найбагатших країн серед держав, розташованих на північ від 57-ї паралелі. Під охороною держави знаходяться 570 видів, заповідники становлять 18% суші Естонії.

Всупереч загальноприйнятій думці, конвалія травнева в Естонії широко поширений, а так як немає загрози зникнення, то і в Червону книгу нашої країни відсутній. За словами представника Інспекції навколишнього середовища, травневий дзвіночок в Естонії є звичайним лісовим рослиною. А ось в Росії в деяких регіонах конвалія травнева дійсно занесений до Червоної книги.

Детальніше про охоронюваних видах Інспекція навколишнього середовища рекомендує дізнаватися на спецілізірованних сайтах в інтернеті.

Стаття цілком - в тижневику «МК-Естонія» .