У Черкаському художньому музеї відкрилася виставка "Передчуття майбутнього" одного з найвідоміших художників в історії - Огюста Родена.
До 17 грудня жителі міста можуть вперше на власні очі побачити скульптури, які свого часу зробили революцію в європейському мистецтві. Зокрема, "Мислителя", який вважається таким же впізнаваним твором, як "Мона Ліза" Да Вінчі.
Роботи Родена вже сторіччя експонуються на виставках-блокбастерах кращих світових музеїв і збирають рекордні суми на художніх аукціонах.
Фото: прес-служба ФГРУ
В ході відкриття ініціатор виставки, президент Фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна наголосила, що назва проекту має безпосереднє відношення до Черкас.
"Я сама черкащанка, для мене майбутнє нашого міста і області - тема важлива і болюча. У нас вистачає інфраструктурних проблем: лише за останній тиждень в Черкасах стався транспортний колапс, а Сміла залишилася без тепла. Але є такі гуманітарні кризові питання, які загрожують нашому майбутньому як цивілізованого суспільства. З культурної карти регіону можуть зникнути десятки унікальних пам'яток історії та архітектури, серед яких - маєток Енгельгардтів в Будище, де жив Тарас Шевченко, будинок лікарів в Мошнах створена легендарним м зодчим Владиславом Городецьким, розкішний замок Наришкіна-Шувалова в Тальному. А серед проблемних позашкільних закладів зараз великі побоювання викликає стан найбільшої в області дитячої художньої школи імені Данила Нарбута в Черкасах ", - зазначила Заболотна.
За її словами, школа десятиліттями не бачила ремонту, крізь її дах протікає дощова вода, а державні служби ще й загрожують її закрити, тому що в такій ситуації виконати всі нормативи школа просто не в змозі.
Фото: прес-служба ФГРУ
"Але велике мистецтво творить чудеса, воно рятує майбутнє - і тому доходи від благодійних квитків на виставку Родена направляються на порятунок цієї школи. На порятунок талановитих дітей, які будуть творити майбутнє України", - розповіла Заболотна.
Разом зі скульптурами Родена в Черкаському художньому музеї виставлені твори українських художників, які використовують технології доповненої реальності - Віктора Сидоренка, Романа Мініна, Юлії Бєляєвої, Олега Тістола, Миколи Маценка, Сергія Шауліс, Володимира Сая.
Заболотна наголосила, що виставка Родена поставила Черкаси на актуальну художню карту Європи - адже саме зараз у Великобританії проходить виставка "Роден і скульптура Саффолк", яку британська преса назвала одним з головних мистецьких подій осені.
Нагадаємо, Наталія Заболотна в 2010-2016 роках очолювала "Мистецький Арсенал". У 2017 році Заболотна очолила Фонд гуманітарного розвитку України і заснувала громадську платформу # SOSмайбутнє, яка займається порятунком культурно і соціально значущих об'єктів по всій території України: історичних замків, музеїв, культурних центрів, художніх і спортивних шкіл.
як повідомляв OBOZREVATEL , Раніше в Києві презентували унікальну виставку про українців . Вона присвячена видатному письменнику, філософу польського походження, Праведником світу, автору книги "На високій полонині" - єдиного українського епосу про гуцулів.
Як там справи у Насті з Потапом - читайте у нас в Instagram !