- Про вступних іспитах Нові правила прийому до вузів 2018 року всі російські вузи зобов'язані були...
- Прохідний бал
- Портфоліо абітурієнта: хто і як враховує індивідуальні досягнення
- Надходження на бюджетні місця
- Статус студента все ближче
Про вступних іспитах
Нові правила прийому до вузів 2018 року всі російські вузи зобов'язані були опублікувати до 1 жовтня 2017 року. У документі з правилами прийому, опублікованому кожним вузом, обов'язково повинен міститися перелік вступних випробувань. Якщо ви не знайшли цю інформацію, то маєте справу з серйозним порушенням. Кожна спеціальність вимагає надання результатів ЄДІ з конкретних дисциплін. Ці відомості обов'язково повинні бути. Важливо знати, що на аналогічні спеціальності в різних вузах можуть вимагати складати абсолютно різні предмети. Наприклад, в одному вузі для вступу на факультет журналістики потрібно (крім обов'язкового російської мови) здати суспільствознавство і англійська мова, то в іншому - історію і літературу. Як правило, для вступу до вузу потрібно здати три іспити.
Додаткові випробування у вищих навчальних
Котрий рік ми пишемо про це: кожен вуз зобов'язаний в якості вступного іспиту зараховувати результати ЄДІ. Але деякі вузи на певних спеціальностях (як правило, творчих) вимагають також пройти додаткові випробування. А в Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова власні додаткові випробування крім ЄДІ - норма.
У нових правилах обов'язково звертайте увагу на особливості проведення вступних випробувань та перелік іспитів.
Прохідний бал
З кожним роком прохідні бали зростають, брати участь в конкурсі все складніше. Нинішній рік - не виняток. Наприклад, Південний федеральний університет на цей рік встановив планку не нижче 55 балів за ЄДІ з географії, а Санкт-Петербурзький національний дослідницький Академічний університет - не менше 65 балів на ЄДІ з російської мови і мінімум по 75 балів - на ЄДІ з математики та по фізики.
На порталі Поступі.Онлайн.ру можна знайти всю необхідну інформацію по кожному місту і вузу. Уже зараз досить ввести бали ЄДІ, щоб дізнатися, в які вузи є більше шансів вступити на конкретну програму. Тест порівнює бали ЄДІ і прохідний бал на різні варіанти навчання в російських вузах: від очної до заочної форми навчання, на бюджетному і комерційному відділенні, на базі 11-го класу або установи середньої спеціальної освіти.
Портфоліо абітурієнта: хто і як враховує індивідуальні досягнення
Кожен випускник може використовувати додаткові бонуси крім ЄДІ - до 10 балів за різні досягнення. Таке право дають, наприклад, золота медаль, участь в конкурсах і олімпіадах, золотий значок ГТО, добре написане випускний твір і інші. Кожен вуз має право самостійно встановлювати кількість балів за те чи інше досягнення, тому треба обов'язково перевіряти цю інформацію на сайті приймальної комісії вузу.
Надходження на бюджетні місця
Якщо ви плануєте вступати до престижного вузу, то для розрахунку своїх шансів за кількістю бюджетних місць, можете сміливо їх ділити навпіл. Цю другу половину займуть вступники без вступних іспитів - переможці та призери олімпіад, а також абітурієнти цільового набору, спрямовані на навчання роботодавцями. До речі, в цьому році кількість бюджетних місць у вузах збільшується. Правда, мова йде про певні напрями. Для майбутніх першокурсників збільшено кількість бюджетних місць в бакалавраті та специалітети. Якщо в цьому навчальному році (2017-2018) ВНЗ отримали 298 тисяч місць для бакалаврів і 70 тисяч для фахівців, то в 2018-2019 році бакалаврат отримає 315 тисяч місць, а специалитет - 75 тисяч. Магістратурі виділено 208 тисяч бюджетних місць, це на три тисячі більше, ніж роком раніше. Найменше бюджетних місць буде на «сестринській справі», «Зброя і системах озброєння», «Мистецтвознавство», «Теології», «сценічного мистецтва і літературній творчості».
Найбільше число безкоштовних місць на бюджеті отримають педагогічні факультети і педвузи, IT-напрямку, сільськогосподарські та медичні вузи.
У новому навчальному році бюджетних місць вистачить орієнтовно на 57 відсотків випускників російських шкіл. При цьому важливо пам'ятати, що до абітурієнтів ставляться і випускники коледжів і технікумів, і ті, хто не подавав документи або не надійшов у минулому році.
Як і раніше найважче вступити в МГІМО, Физтех, ВШЕ, СПбГУ, Університет ИТМО. У цих вузах середній бал - більше 90. Слідом ідуть МГУ, МІФІ, МЛУ, РАНХиГС.
Серед особливостей вступної кампанії - 2018 варто відзначити, що абітурієнтам-інвалідам більше не потрібно проходити медико-соціальну експертизу і надавати до приймальної комісії довідку про відсутність протипоказань навчання на конкретних спеціальностях. І ще один момент: вузи отримали послаблення для прийому випускників установ середньої професійної освіти. Тепер вони можуть самостійно затверджувати вимоги для таких абітурієнтів.
Статус студента все ближче
Останній екзамен з вибору пройшов 2 липня. Результати єдиного державного іспиту з деяких дисциплін вже відомі. У абітурієнтів поки немає повних даних про підсумки своїх іспитів, вони все одно можуть почати подавати документи. Термін закінчення прийому документів до вищих навчальних закладів завершується 26 липня в разі, якщо абітурієнти вступають за результатами ЗНО. Якщо вуз проводить свої власні випробування, то прийом документів повинен тривати не пізніше 10 липня.
Як і в минулому році, абітурієнти 2018 року можуть подавати документи до п'яти вузів на три різні спеціальності. Деякі вузи допускають подачу документів в електронному вигляді.
Щоб мати право взяти участь у конкурсі на вступ, абітурієнти повинні надати результати ЄДІ не нижче мінімальних балів, встановлених Міністерством освіти. Наприклад, в цьому році мінімальний бал з російської мови складає 36 балів, з математики - 27. Однак для надходження, як правило, мінімальних балів недостатньо. Чим більш престижний і затребуваний вуз, тим вище конкурс, а значить, надійде той, у кого бали вище. Наприклад, МГИМО в 2017 році вимагав мінімум 70 балів з російської мови, з математики - 55. А в НДУ ВШЕ «мінімалка» з математики становила 75 балів, з іноземної мови - 70 балів.
Нагадаємо основні дати абітурієнта під час приймальної кампанії - 2018:
20 червня вузи почали прийом документів, 26 липня - закінчується прийом заяв, 27 липня - починається зарахування, 29 липня - видається наказ про зарахування, 3 серпня - видається другий наказ про зарахування, 8 серпня - зарахування на вільні місця і платні відділення.
При надходженні в російські вузи в 2018 році абітурієнти можуть надати результати ЄДІ, починаючи з 2014 року. Замість ЄДІ здавати внутрішні вступні іспити мають право інваліди, іноземні громадяни та ті, хто навчався в російських школах за кордоном і не мав можливості здати ЄДІ.
Читайте також: Я згоден вчитися у вузі ...