- Особливості дорогоцінного каменю
- синтетичні сапфіри
- Як відрізнити штучний сапфір від природного?
- магія сапфіра
Сапфірами прикрашали корони, персні та кольє королев. Цей коштовний камінь люблять за глибокий синій колір і магічний блиск. Його називають каменем справедливості. сапфір є різновидом корунду і відноситься до коштовних каменів. Він шанувався в Давньому Римі, де персні з красивим мінералом василькового кольору як відмітний знак надягали виключно жерці.
Сапфіровий гарнітур Єлизавети II, перстень королеви Вікторії, Кембриджська тіара, діадема, подарована Георгом V своєї дочки Марії
Особливості дорогоцінного каменю
Згідно зі шкалою Мооса, твердість королівського каменю - 9. Він має високий коефіцієнт заломлення світла. Класичним і найціннішим відтінком мінералу є волошковий. Але зустрічаються сапфіри та інших квітів, їх називають фантазійними. білі (Прозорі) екземпляри називають лейкосапфіра. У числі найдорожчих каменів ті, на яких можна помітити ефект астеризму. При погляді на такі сапфіри здається, що всередині них розташована зірка, з центру якої розходяться красиві промені. Занадто темні і облагороджені камені цінуються значно менше.
Золоте кільце з сапфіром
Родовища каменю королів розташовані в Австралії, США, Індії, Китаї, на Мадагаскарі і Шрі-Ланці. Багато мінерали далеко не відразу були оцінені по достоїнству. Наприклад, один з найбільших блакитних сапфірів довгий час служив прес-пап'є. Його виявив рентгенолог Стів Майер в одному з кар'єрів США, недалеко від міста Кантон. Стів прийняв камінчик за уламок кришталю і приніс його на роботу. На сапфір вагою понад 3 000 карат звернув увагу пацієнт рентгенолога і запропонував показати його геммологи. Так з'ясувалося, що випадкова знахідка має величезну цінність.
Золоті сережки з сапфірами
На щастя прекрасної статі, сапфіри перестали бути прерогативою королівських династій. Ювеліри створюють стильні і сучасні прикраси з чудовими камінням: срібні і золоті кільця з сапфірами, сережки , браслети та інші ювелірні аксесуари. Вони стають чудовою прикрасою вечірніх образів і органічно доповнюють стиль casual, додаючи навіть самим звичайним нарядам нотки вишуканості і шику.
Кільце з сапфіром і рубінами
Запаси природного дорогоцінного каменю безперервно виснажуються, тому вчені навчилися створювати сапфіри в лабораторних умовах. Цінуються вони, звичайно, менше, ніж природні, не ушляхетнені камені.
синтетичні сапфіри
Із синтетичних лейкосапфіра створюють офтальмологічні скальпелі, ілюмінатори, підкладки мікросхем і т.д. Вперше повторити структуру сапфіра вдалося Огюста повернемося в 20 столітті, метод отримав однойменну назву. Він іноді використовується і в сучасності і полягає в краплинному осадженні при нагріванні. Пізніше технологія змінювалася і поліпшувалася. Найсучаснішим вважається спосіб із застосуванням «затравочного кристала». Штучні сапфіри називають «гідротермальних» або «нанокристалами». Приманки пластина обробляється під тиском при високих температурах.
Як відрізнити штучний сапфір від природного?
Непрофесіоналові відрізнити натуральний мінерал від штучного непросто. Головні ознаки того, що камінь вирощений в штучних умовах:
- природні камені мають більш тьмяний колір, невеликі дефекти, репліка ж часто ідеальна;
- у реплік немає найдрібніших тріщин, на відміну від натуральних каменів;
- в натуральних сапфірах можна розглянути мікроскопічні включення.
магія сапфіра
Вважається, що сапфір допомагає визначити мету в житті, заспокоює, додає впевненості в собі і сміливості, приносить удачу в любові, допомагає відрізнити правду від брехні, пробуджує потяг до творчості та отримання знань.
Прикраси з сапфірами
Прикраси з сапфірами нерідко ставали талісманами мандрівників. Відкривайте нові горизонти з ювелірними прикрасами Zlato.ua.
Читайте також: Раухтопаз-камінь Будди
Як відрізнити штучний сапфір від природного?