- колекції
- Suede Tex
- Touche Cover
- Edo
- Lynel Collection
- Daniel Original
- Alezan
- Savile Row Tweed
- Kaschmir
- Plike
- Curious Touch
3 - 2005
Папери «Алезан» не вимагають «важкого дизайну», їх багата текстура говорить сама за себе
Фантазія творців дизайнерських паперів воістину не має меж: в останні роки з'явилося чимало колекцій, які не тільки вражають своїм зовнішнім виглядом, але також впливають і на тактильному рівні - вироби, запечатані на таких паперах, просто не хочеться випускати з рук. Особлива обробка поверхні подібних паперів імітує найрізноманітніші матеріали: шкіру, замшу, тканини і т.д. Ці папери створені для того, щоб дивувати: з одного боку, ти розумієш, що тримаєш в руках виріб з целюлози, але з іншого, дуже важко повірити в те, що папір може настільки точно передавати фактуру зовсім іншого матеріалу.
особливості паперів
Ці елітні сорти паперів використовуються для виготовлення представницької продукції найвищої якості і найкращим чином підходять для створення таких виробів, які передбачають тактильний контакт. Вдалим рішенням тут буде упаковка для ексклюзивного товару, який покупці будуть брати з магазинної полиці, щоб розглянути ближче. Незвичайна на дотик поверхню такого картону викличе інтерес до самого товару. Ще одне успішне вирішення - друк на таких паперах запрошень, річних звітів і всякого роду корпоративних продуктів. Подібні вироби приємно здивують тих, для кого вони призначені - будь то існуючі або потенційні клієнти або ділові партнери.
Папери, тактильні властивості яких грають особливу роль, вимагають до себе уваги на всіх етапах роботи - починаючи від розробки дизайн-концепції і закінчуючи оздоблювальними роботами. Головна небезпека, яка може підстерігати дизайнерів, які працюють з подібним матеріалом, - це використання складного дизайну, переобтяженого графічними та текстовими елементами. Перш за все слід враховувати, що такі папери наділені додатковими декоративними властивостями, а крім того, впливають і на рівні дотику за рахунок незвичайної поверхні. Тому надлишковий дизайн в даному випадку може тільки нашкодити: порушиться баланс між матеріалом і змістом і весь ефект буде зіпсований. Виріб, надруковане на такому папері, не повинно бути перевантаженим додатковими декоративними елементами, бо папір каже сама за себе, а фактура поверхні може виступати в ролі домінуючого елемента дизайну. І хоча може здатися, що при використанні зазначених паперів у дизайнера залишається менше простору для фантазії, насправді це зовсім не так. Майстерність полягає в тому, щоб створити оригінал-макет з урахуванням використовуваного матеріалу таким чином, щоб не знищити достоїнств паперу і в той же час зробити виграшним дизайнерське оформлення. До того ж дизайн здатний виявити красу і унікальність такого паперу.
Часто виробники зазначених елітних паперів роблять дизайнерам підказки у вигляді показових буклетів, де в кращому вигляді розкриваються можливості і особливості того чи іншого матеріалу, показуються найбільш виграшні прийоми його дизайну та оздоблення. Так поступила, наприклад, німецька папероробна фабрика Gmund, випустивши каталоги стилів. Багато виробників дизайнерських паперів забезпечують своїх клієнтів каталогами з докладно представленими зразками найбільш популярних способів друку і післядрукарської обробки на даних матеріалах, що, безсумнівно, дає уявлення про те, чого можна очікувати при роботі з такими паперами.
Тактильні паперу через свою незвичайної поверхні вимагають до себе особливого ставлення при друку. Тут дуже важливо строго дотримуватися рекомендацій виробників. А оскільки ці документи коштують набагато дорожче звичайних, то метод проб і помилок може виявитися недозволеною розкішшю. Зазвичай виробники і постачальники радять не шкодувати коштів і часу на пробні відбитки, особливо якщо передбачається повнокольоровий друк і використання складної обробки. Пробні відбитки дадуть можливість переконатися, що не було допущено помилок при підготовці проекту до друку, а якщо такі виявляться - виправити їх до фінального тиражу. Зрозуміло, що це спричинить за собою додаткові витрати, але якщо проект має на увазі використання такого незвичайного і недешевого матеріалу, то, мабуть, і бюджет під нього виділено не самий малий.
колекції
Сьогодні для російських поліграфістів в дизайнерських колекціях пропонується чимало сортів паперів, основний акцент в яких робиться на їх тактильних властивостях. Це можуть бути і текстурні, і гладкі папери, і навіть флокированниє матеріали, що імітують оксамит.
Suede Tex
Папери Suede Tex від американського виробника Fiber Mark надзвичайно точно імітують все властивості замші, починаючи від кольору і текстури і закінчуючи відчуттями при дотику. Багата текстура паперу дуже приємна на дотик, а м'які глибокі кольори «пісочно-бежевий» і «крафт» роблять паперу Suede Tex зовні майже не відрізнятись від справжньої замші.
Ці папери в якомусь сенсі навіть можна назвати вдосконаленим варіантом замші, бо, на відміну від натурального матеріалу, що має схильність до швидкого забруднення, паперу Suede Tex мають високу стійкість до стирання та забруднення. Крім того, ці матеріали також вологостійкі і дуже міцні, володіючи високими показниками на розрив. До того ж паперу Suede Tex, подібно до справжнього замші, досить м'які, завдяки чому на них дуже виграшно виглядає конгревне тиснення.
На паперах Suede Tex можна друкувати і шовкотрафаретним і офсетним способами, вони піддаються лакування, блінтового тиснення і тиснення фольгою.
Touche Cover
А ось папери Touche Cover від того ж виробника (Fiber Mark) зовсім інші: тут поверхня не оксамитова, як у паперів Suede Tex, а навпаки, неймовірно гладка. Матова фактура паперу виглядає одночасно і стримано, і елегантно, і розкішно, а шовковиста, ніжна і злегка прохолодна на дотик поверхню чимось нагадує пелюстка троянди. Такий незвичайний ефект папері Touche Cover надає особлива обробка поверхні - двостороннє напилювання латексу. Папір стійка до стирання і бруду, а оскільки вона набагато жорсткіше інших сортів аналогічної товщини, то ідеально підходить для виготовлення поліграфічних виробів, що вимагають поєднання тактильного і естетичного задоволення і міцності, наприклад для ресторанних меню або ексклюзивної упаковки.
Дана папір гарна ще й тим, що, за словами виробників, підходить для всіх видів друку, а крім того, відмінно піддається післядрукарської обробці, зокрема тиснення і фальцюванню.
Вельми незвичайна і колірна гамма, в якій представлена папір Suede Tex, - це бордовий, синьо-зелений, чорний, холодний блакитний і світло-сірий відтінки.
Edo
У минулому році на російському ринку з'явився досить незвичайний матеріал з Флокірована поверхнею під назвою Edo від французької компанії Sef. Папір спеціально призначена для друку звичайними офсетними фарбами, як на звичайному папері, а також підходить для широкого діапазону інших поліграфічних процесів. Цей матеріал був створений шляхом поєднання традиційного флокированія і нових розробок в області палітурних і адгезивних технологій. Головна його відмінність від існуючих на російському ринку аналогів полягає в тому, що поверхня даного матеріалу позбавлена вільних волокон, що робить його особливо стійким до стирання і випадання волокон. Папір марки Edo призначена для зовнішнього оформлення. Спеціально застосовується обробка поверхні дозволяє фарбам проникнути в поверхню паперу, обмежуючи при цьому їх проникнення в волокнистий шар, в результаті на цьому матеріалі добре друкують навіть найтонші лінії і дрібні деталі.
Папери Edo виробляються в трьох різних варіантах. Edo Original схожа на мармур, а при дотику нагадує натуральну замшу. Цей папір прекрасно підходить в тих випадках, коли необхідно заповнити печаткою тільки деякі частини поверхні або коли вказаний ефект є етапом друкованого дизайну. Папір Edo Plain без поверхневого ефекту призначена для друку великих частин єдиного кольору. Сорт Edo Canvas має поверхню з тисненням «льон».
Всі папери Edo виробляються на трьох різних основах. Основа Edo 110 являє собою білу некрейдований папір, яка підходить для літографічної, офсетного, цифрового друку, конгреву і тиснення, може застосовуватися в якості обкладинки, в тому числі декоративних видань, палітурного матеріалу і для виготовлення маленьких декоративних упаковок. Основою для Edo 250 є супергладкіх картон з високим ступенем білизни і прекрасними друкованими характеристиками, що підходить для виготовлення візитних карток, листівок, календарів, постерів, обкладинок, папок і т.п. Основа Edo 300 - це високоякісний щільний знебарвлений картон з відмінною ригідністю і жорсткістю; підходить для виготовлення листівок, обкладинок, папок, коробок і багато чого іншого.
Lynel Collection
У цю вельми цікаву колекцію виробництва все тієї ж компанії Sef входять матеріали з Флокірована поверхнею - має тиснення «шкіра» Lynel Tann (12 кольорів), з тисненням «хвиля» Lynel Moire (10 кольорів) і з тисненням «миша» Lynel Fur (12 кольорів).
Daniel Original
І третій матеріал від Sef -Daniel Original. Папери цієї колекції має гладку Флокірована поверхню, а їх колірна палітра налічує 50 відтінків: від світлих пастельних до насичених темних. За спеціальним замовленням також може бути виготовлений будь-який колір.
Дані матеріали можуть використовуватися для палітурних робіт, для покриття і прикраси всіх видів коробок, шкіряних виробів і багато чого іншого. На відміну від уже наявних на ринку аналогів, в основі матеріалів з колекцій Daniel і Lynel лежить папір, вже пройшла необхідну обробку латексом. Поверхня матеріалу відмінно тисне і може запечатуватися текстильними фарбами. В основі цих матеріалів можуть бути чистоцеллюлозний картон (білий або забарвлений в масі), самоклеящаяся папір, бавовняне полотно, плівка PVC, Полістер.
Alezan
Папір Alezan від фабрики Gmund, що з'явилася на російському ринку в минулому роки, стала справжньою сенсацією. Ця у незвичайна колекція елітних паперів дуже точно імітує м'яку і бархатисту поверхню дорогою, ретельно виробленої шкіри, що передає відчуття натурального матеріалу при дотику. Існує два варіанти поверхні цього матеріалу: Wild і Cult. Торкаючись паперів Wild, ви відчуваєте природну текстуру необробленої шкіри, а папери Cult мають більш гладку поверхню.
Колірна гамма цієї колекції представлена 10 теплими, насиченими відтінками з назвами різних тварин: так, зелений колір отримав назву «крокодил», рудий - «хамелеон», темно-сірий - «Ріносеро», коричневий - «Ігуана». Дані папери ідеальні для виготовлення оригінальних листівок, оформлення корпоративних звітів.
Весь асортимент паперів в основному має щільність 300 г / м2; більш низькі щільності паперів Cult (100, 135 і 200 г / м2) дозволяють використовувати колекцію для створення елементів фірмового стилю компанії. У колекцію входять конверти світлих відтінків традиційних розмірів (110 x 220 і 229 x 324 мм), а також конверти всіх кольорів колекції нестандартної форми (120 x 191мм), внутрішня сторона яких зроблена з контрастує гладкою кольорового паперу, що робить невидимим на просвіт вкладене в конверт повідомлення.
Незважаючи на незвичайну структуру поверхні, паперу Alezan прекрасно підходять для більшості видів друку і післядрукарської обробки: офсетного друку, конгреву, гарячого тиснення фольгою, лакування, шовкографії, термографії.
Savile Row Tweed
Вельми оригінальна колекція паперів і картонів Savile Row Tweed виробництва компанії Fedrigoni Group. Ці папери мають двостороннім тисненням по виду і навіть на дотик неймовірно точно імітують класичну англійську тканину. Ще більш підсилює цю подібність наявність в папері вкраплень з натуральних волокон.
Папери Savile Row Tweed цікаві не тільки своєю текстурою, але і складом: 60% - целюлоза, вибілена без застосування хлору, 20% - натуральні текстильні волокна і ще 20% - бавовна. Власне кажучи, саме через поєднання незвичайного складу і фактури ці папери і справляють враження справжнього твіду. Колірна палітра колекції відрізняться типовою англійської стриманістю. Savile Row Tweed представлена в п'яти відтінках.
Матеріали Savile Row Tweed володіють хорошими друкованими властивостями і чудово піддаються післядрукарської обробці. Поставляються паперу в діапазоні щільності в 100, 160, 240 і 300 г / м2.
Kaschmir
Про паперах Kaschmir виробництва німецької фабрики Gmund, які свого часу були в складі однієї з перших привезених до Росії колекцій дизайнерських паперів, знають всі. Однак зовсім недавно ці класичні паперу змінили свій зовнішній вигляд, а дана колекція отримала друге народження. Тепер ці матеріали мають два різних види поверхні: «хлопок» і «оксамит», а колірна гамма колекції зазнала суттєвих змін.
На вигляд і на дотик розкішна папір виду «оксамит» створює відчуття м'якості і тепла, що досягається завдяки виведеним назовні волокнам паперу. «Оксамит» представлено щільністю 400 г / м2трех кольорів: білого, справжнього червоного і темно-синього.
Матеріал з поверхнею «хлопок» з колекції «Кашемір» - це щільна і одночасно м'яка папір, яка ідеально підходить для створення оригінальної поліграфічної продукції. А її широка колірна гамма дозволяє втілити найсміливіші задуми. Сюди входять папери квітів «білий», «кремовий», «справжній червоний», «темно-зелений», «теракота», «новий зелений» і «темно-синій». Спектр щільності цих паперів також досить широкий: 135,170, 250 г / м2. Папір світлих відтінків з каландрує поверхнею і щільністю 100 г / м2подходіт для використання в оперативній поліграфії, наприклад для друку запрошень і корпоративних звітів; до того ж вона легко запечатується навіть на простих офісних лазерних принтерах.
Plike
Крейдовані папери Plike від Gruppo Cordenons схожі на пластик, та й назва у колекції саме що ні на є «говорить» - утворене від англійських слів «plastic» і «like». Відчуття пластиковій поверхні досягається за рахунок особливого складу покриття, а широкий діапазон щільності (від 90 до 330 г / м2) і колірна гамма чотирьох елегантних кольорів ( «білий», «слонова кістка», «червоний» і «чорний») відкривають широкі можливості для створення креативної і оригінальної продукції: конвертів, новорічних іграшок, коробочок для ювелірних виробів, елітної упаковки і т.д.
У числі способів друку і післядрукарської обробки, які підходять для паперу Plike, - офсет, шовкографія, літографія, термографія, а також тиснення фольгою, конгрев, покриття офсетним лаком, УФ-лакування, фальцювання, бігування. Друк на папері Plike рекомендується проводити високоякісними фарбами для друку на невсмоктуючих поверхнях з додаванням 3% сикативу або фарбами на основі рослинної олії.
Curious Touch
Мабуть, одні з найбільш незвичайних паперів такого роду входять в колекцію Curious Touch від Arjo Wiggins. Ці матеріали виготовлені з використанням мікросфер, що змінюють свій об'єм під тиском, внаслідок чого дотик до них викликає дуже незвичайні відчуття.
Перлина цієї колекції - «Кіріус Арш», художній папір з необрізаними краями і з абсолютно незвичайною фактурою. На цьому папері творили Пікассо, Далі і Матісс. Дані папери мають щільності 120, 250 і 400 г / м2, а їх колірна гамма складається з семи відтінків: «екстра-білий», «молочний», «білий», «натуральний», «кремовий», «малиновий» і «чорний ».
У складі цієї колекції - і паперу «Кіріус Софт», при дотику до яких відчувається надзвичайна м'якість. Картон ці неймовірно ніжні, немов живі, а їх фактура нагадує бархатистість персика або ніжність шкіри немовляти. Щільність паперів - 120 і 300 г / м2, а колірна гамма лаконічна по своїй елегантній простоті, так як три нейтральних кольору ( «молочний», «вершковий» і «крем-брюле») не відволікають уваги споживачів від тактильних відчуттів.
КомпьюАрт 3'2005