Довузівська підготовка в Австрії

  1. Що таке VWU (підготовче відділення при Віденських університетах) і для чого воно потрібне?
  2. З чого складається навчання на підготовчому курсі?
  3. Скільки триває навчання?
  4. Кому прописуються додаткові іспити?
  5. Які іспити будуть прописані?
  6. Коли можна реєструватися на курси і почати підготовку?
  7. Яка структура і система викладання предметів на курсі?
  8. Скільки іспитів потрібно в результаті здавати? Хто приймає іспити?
  9. Чи вважається студент зарахованим до вузу після здачі додаткових іспитів?
  10. Скільки коштує навчання на підготовчому відділенні при Віденських університетах?
  • Що таке VWU (підготовче відділення при Віденських університетах) і для чого воно потрібне?

Курс довузівської підготовки при Віденських університетах (VWU) створений спільно декількома університетами ( Віденський університет , Віденський технічний університет , Віденський університет економіки і бізнесу , Віденський університет природних ресурсів , Ветерінарномедіцінскій університет Відня , Медичний університет Відня ). Ці курси спеціально створені для тих, кому для початку або продовження свого навчання у вищому навчальному закладі Австрії необхідно здати додаткові іспити і поліпшити свої знання з німецької мови. Цей курс вважається сполучною ланкою між середньою і вищою освітою, що зрівнює різницю між австрійською і зарубіжної системою середньої освіти.

  • З чого складається навчання на підготовчому курсі?

Навчання складається з підготовки учня до здачі додаткових іспитів з кількох профільних дисциплін і німецької мови, якщо потрібно.

  • Скільки триває навчання?

Навчання на підготовчому курсі триває від одного до чотирьох семестрів (але не більше!) В залежності від рівня володіння німецькою мовою і рівня шкільної підготовки з профільних для обраної спеціальності дисциплін.

  • Кому прописуються додаткові іспити?

Ректорат вузу оцінює заявку абітурієнта на основі його атестата. Якщо цей документ за своїм змістом та умов видачі розцінюється як невідповідний австрійської системі середньої освіти, то абітурієнтові прописуються додаткові іспити. Як правило, атестат про повну загальну середню освіту України не вважається еквівалентним австрійському свідченням про закінчення школи (як мінімум через те, що в Австрії навчання в школі триває 12 років, а не 11 як в Україні на даний момент).

  • Які іспити будуть прописані?

Якщо для Вас німецький - нерідну мову, Ви не володієте німецькою на рівні С1 і не можете підтвердити це сертифікатом, Вам буде обов'язково прописаний іспит з німецької мови. Решту предметів будуть вказані на розгляд вузу з урахуванням тієї спеціальності, на яку Ви подавали документи. До будь-якого з прописаних Вам іспитів можна буде підготуватися на курсі.

  • Коли можна реєструватися на курси і почати підготовку?

Розпочати навчання на підготовчому відділенні можна 2 рази на рік: з зимового семестру або літнього семестру. Зимовий семестр починається з 1-го жовтня, річний - з 1 березня, при цьому реєстрація на зимовий семестр закінчується 5 вересня, на літній семестр - до 5 лютого.

  • Яка структура і система викладання предметів на курсі?

Німецька мова ділиться на 2 рівня: основний курс і курс для просунутих. На основному курсі німецького, в свою чергу, існує три моделі в залежності від вихідного рівня кандидата: A-курс (Anfängerniveau ohne Vorkenntnisse - курс для початківців без знань німецької), AV-курс (Anfängerniveau mit geringen Vorkenntnissen - курс для початківців з недостатніми знаннями німецького) V-курс (Anfängerniveau mit guten Vorkenntnissen - курс для початківців з хорошими знаннями німецької). На високому рівні німецької мови також є 2 моделі викладання мови: F - курс (Fortgeschrittenenniveau - просунутий рівень) або WF-курс (Weiter Fortgeschrittenenniveau - «сверхпродвінутий» рівень). Класифікація кандидатів на певний курс мови проводиться на початку семестру за допомогою тесту. Мовні групи на підготовчих курсах зазвичай складаються з 20 осіб. Інтенсивність мовної підготовки складає 24 години занять на тиждень.

Решта дисципліни (географія, економіка, історія, соціологія, англійська, математика, фізика, хімія, біологія) Ви зможете вивчати, пройшовши просунутий курс німецького (F / WF-курс). Такі профільні предмети (FF) діляться по структурі вивчення на 2 рівня: FF1 - початковий рівень, FF2 - просунутий рівень. В кінці проходження всього курсу (початкового і просунутого рівня) складається іспит. Групи учнів на профільних курсах складаються як правило з 10 чоловік. Інтенсивність занять становить від 5 до 8 годин на тиждень в залежності від предмета. Мовою викладання є німецький.

  • Скільки іспитів потрібно в результаті здавати? Хто приймає іспити?

Всі курси з профільних дисциплін та німецькому закінчуються здачею іспитів.

Іспити з математики, німецької та інших іноземних мов складаються з двох частин: письмової та усної. При цьому, до усної частини іспиту з зазначених дисциплін кандидат допускається тільки в тому випадку, якщо успішно здав письмову. З решти предметів іспит проводиться або усно, або письмово.

Реєструватися на кожен іспит потрібно за два тижні до дати здачі. Як правило, в семестр є кілька дат здачі іспитів: на початку семестру, в середині, в кінці. Дати здачі іспитів анонсуються керівництвом підготовчого відділення заздалегідь на дошці оголошень навчального закладу і на сайті. Кожен іспит є платним і коштує на даний момент 50 євро. Ця сума сплачується при реєстрації.

Приймає іспити комісія з трьох чоловік. Комісія складається з представників університетів-просвітників підготовчого відділення. Як правило, головою комісії вибирають представника того вузу, який видавав допуск студенту.

Студенти в праві оскаржити негативне рішення комісії і можуть перездавати кожен іспит максимально 4 рази.

  • Чи вважається студент зарахованим до вузу після здачі додаткових іспитів?

Якщо спеціальність, на яку Ви подавали заявку, не передбачає відбору шляхом здачі вступних іспитів, то відразу після успішної здачі іспитів Ви зараховуються на перший курс бакалаврату. Якщо спеціальність відноситься до числа тих затребуваних серед абітурієнтів напрямків і передбачає процедуру відбору кандидатів шляхом проведення вступних іспитів, то після здачі додаткових іспитів Вам потрібно буде скласти вступні іспити. Тільки після успішного складання вступних іспитів Ви будете зараховані на перший курс бакалаврату.

  • Скільки коштує навчання на підготовчому відділенні при Віденських університетах?

Плата за навчання на підготовчому відділенні у Відні складає 1160 євро в семестр. Навчання оплачується посеместрово. Важливо ще раз наголосити, що здача додаткових іспитів не входить в цю суму і оплачується окремо.

Що таке VWU (підготовче відділення при Віденських університетах) і для чого воно потрібне?
З чого складається навчання на підготовчому курсі?
Скільки триває навчання?
Кому прописуються додаткові іспити?
Які іспити будуть прописані?
Коли можна реєструватися на курси і почати підготовку?
Яка структура і система викладання предметів на курсі?
Скільки іспитів потрібно в результаті здавати?
Хто приймає іспити?
Чи вважається студент зарахованим до вузу після здачі додаткових іспитів?