Друга вища освіта іжевчане можуть отримати безкоштовно і всього за два роки

З повсюдним переходом вузів на дворівневу систему освіти (бакалаврат + магістратура) іжевчанам випала нагода отримати, по суті, другу вищу освіту безкоштовно! Розповідаємо, як це зробити.

Всі, хто отримував вузівський диплом за старою системою, зараз мають можливість за два роки (це очна форма магістратури, заочна - два роки і п'ять місяців) отримати другу вищу освіту, причому безкоштовно. А для кого-то магістратура - і зовсім шанс змінити професію. І замість остогидлої роботи юриста зайнятися, наприклад, історією.

Оскільки на дворівневу систему освіти російські вузи повсюдно перейшли тільки в цьому році, які бажають вступити до магістратури поки мало. Справжня боротьба за бюджетні місця розгорнеться через чотири роки, коли в країні масово випустять бакалаврів.

Втім, в деяких вузах конкуренція є і зараз. Наприклад, в ІжГТУ готувати бакалаврів почали ще років 15 назад. Як результат, бажаючих на 461 бюджетне місце в магістратурі - досить. У УДГУ ситуація зворотна. Тут завжди віддавали перевагу специалітет - традиційній формі навчання. Тому, за даними на 22 липня, конкурс в магістратуру - всього 1,1 осіб на місце (на бюджеті можуть навчатися 273 людини).

«Майстер - свобода, але відповідальність»

При такому конкурсі вступити на бюджетне місце в магістратуру можуть всі, хто має вищу освіту і бажання продовжувати навчання. Після надходження можна згадати всі привілеї студентського життя: це і стипендія, і, при необхідності, общага. Термін давності закінчення вузу під час вступу значення не має. Так само, як і спеціальність. Якщо ви закінчили філфак, а зараз хочете на юрфак - будь ласка. Для цього вам потрібно буде скласти іспит, який проходить в традиційній формі: з питань, що стосуються обраного профілю.

- Тим, хто не за своїм профілем вибере напрямок, звичайно, доведеться готуватися, щоб вступити, - каже Павло Ходирєв, відповідальний секретар приймальної комісії УДГУ - Тим, хто не за своїм профілем вибере напрямок, звичайно, доведеться готуватися, щоб вступити, - каже Павло Ходирєв, відповідальний секретар приймальної комісії УДГУ. - А саме навчання передбачає більше самостійної роботи - це реферати, дослідження. Лекцій буде по-мінімуму. З одного боку, це дає певну свободу студенту, можна влаштуватися на роботу, з іншого - не знімає відповідальності: дисертацію (по суті диплом. - Прим. Ред.) Пишуть всі.

До речі, в вузівських колах ходять розмови, що через чотири роки безкоштовно навчатися в магістратурі зможуть тільки бакалаври. Так що часу на роздуми залишилося небагато.

! Інформацію щодо термінів подачі документів, вступних випробувань та навчальними програмами см. На сайті ВНЗ. ІжГТУ - www.istu.ru , УДГУ - udsu.ru , ІжГСХА - www.izhgsha.ru .

Особистий досвід

«Викладачі вимагали займатися науковою діяльністю»

22-річна Світлана Садіева в цьому році закінчила факультет «Управління якістю» ІжГТУ. Навчалася шість років: спочатку був бакалавріат (перший ступінь вищої освіти), після чого їй запропонували вступити до магістратури.

- Якщо на бакалавраті ми вивчали ГОСТи, нормативні документи, що стосуються проблем якості продукції, що випускається, - розповідає дівчина, - то в магістратурі ми займалися науково-дослідницькою діяльністю - Якщо на бакалавраті ми вивчали ГОСТи, нормативні документи, що стосуються проблем якості продукції, що випускається, - розповідає дівчина, - то в магістратурі ми займалися науково-дослідницькою діяльністю. Уже з перших днів навчання викладачі вимагали, щоб ми починали роботу над дисертацією. І незважаючи на те, що заняття проходили ввечері, а пар було небагато, викладачів не радувало, що деякі з нас влаштовувалися на роботу. Вони хотіли, щоб весь вільний час ми присвячували навчанні. І це, я вважаю, правильно.

Магістратура для бакалаврів - шанс зайнятися наукою або зайняти в майбутньому певні посади, наприклад, судді або викладача у вищому навчальному закладі. Для фахівців магістратура - можливість змінити профіль. В правах диплом магістра і спеціаліста рівні.