В отриманні другої вищої за кордоном немає нічого нереального. Більшість розвинених країн цілком лояльно приймає приїжджих студентів, особливо - вже мають більш-менш пристойний рівень базових знань.
Ваш вік, швидше за все, грати особливої ролі не буде. Двадцять п'ять вам чи тридцять п'ять - все одно. Вчитися ніколи не пізно.
перед надходженням
Детально дізнайтеся всі юридичні тонкощі. Які права ви отримаєте, приїхавши в країну як студент? Наскільки довго будуть зберігатися за вами ці права?
Яких перспектив ви очікуєте - просто підвищення кваліфікації або можливості залишитися в Європі?
Закони скрізь різні. наприклад, студенти в Німеччині можуть жити і шукати роботу цілий рік після закінчення вузу.
Якщо працевлаштуватися вийде, з'являться всі шанси отримати ПМЖ. Але - є і такі держави, в яких випускникам не можна залишатися після отримання диплома.
У подібному випадку доведеться готувати грунт для імміграції завчасно.
Вимоги до абітурієнтів
Як випливає вчіть мову, на якому ведеться викладання. Найзручніше знати англійську. Він дозволить вам вчитися не тільки в британських, а й в окремих німецьких або французьких вузах.
Добре знання мови - це чи не головна умова для вступників. Виконавши письмовий тест, ви ще повинні будете пройти співбесіду в посольстві. По суті, це оцінка вашої усного мовлення і настрою.
Нарешті, підкопи енну суму грошей. Конкретних розцінок ми вам не пропонуємо, але можемо порадити статтю, де дається узагальнене порівняння цін на навчання в ЄС.
Відразу ж скажемо, що найбільш сприятливі в матеріальному плані країни для отримання другого університетської освіти:
- Австрія;
- Німеччина;
- Голандія;
- Франція.
При вдалому збігу обставин ви зможете потрапити і під безкоштовну програму. Для цього буде потрібно опинитися в потрібний час в потрібному місці і успішно здати тест. Такі програми можна шукати на офіційних сайтах посольств.
Побутові деталі
За додаткову плату або безкоштовно ви будете вчитися - гроші вам все одно будуть потрібні. Будьте готові знімати житло (в тій же Франції воно дуже дороге), жити, не працюючи (є держави, в яких студентам заборонено підробляти).
Університети часто надають студентам сприяння в пошуку квартири. Можу бути запропоновані такі варіанти, як:
- гуртожиток;
- окремі апартаменти;
- готель;
- сімейне розміщення.
Особливо цікавий і поширений останній варіант. В Європі давно практикуються пансіони і напівпансіон в сім'ях. Ви (один або в сусідстві з декількома товаришами) зможете заселитися до якої-небудь подружній парі і при бажанні замовляти у господині гаряче харчування.
Домашня обстановка, безпосереднє регулярне спілкування з жителями країни забезпечать вам швидку адаптацію.
Можливо, слід також витратитися на послуги фірм, які допомагають іммігрантам. Їх фахівці подбають про правильність оформлення всіх необхідних документів, застережуть вас від помилок, які легко зробити через незнання особливостей менталітету і нормативно-правових тонкощів.
Які права ви отримаєте, приїхавши в країну як студент?Наскільки довго будуть зберігатися за вами ці права?
Яких перспектив ви очікуєте - просто підвищення кваліфікації або можливості залишитися в Європі?