В рамках Тижня Казахстану в АлтГПА відбулося ближче знайомство не тільки з вузами-партнерами - Семипалатинським і Павлодарським державними педагогічними інститутами, але і з традиціями і культурою казахського народу в цілому. І щоб сприяти культурному розвитку двох дружніх народів - казахів і росіян - 19 квітень 2013 року було урочисто відкрито Центр казахської мови і культури в стінах Алтайській державної педагогічної академії (корпус № 4).
Діалог двох культур відбувся вже на початку заходу, коли гостей з Казахстану вийшов зустрічати хлібом-сіллю ансамбль народної пісні «Сказ». А на другому поверсі гостей чекали з усією широтою казахського гостинності, провівши обряд «шашу» (опадання, як правило, цукерками) і прочитавши «бата» (благословення, напутні слова). Тут можна було познайомитися з виставкою літератури з історії, культурі, сучасному розвитку і природі Казахстану, побачити експозицію «Образотворче та декоративно-прикладне творчість студентів та викладачів АлтГПА і ПГПИ», перейнятися вглиб традицій казахського народу, вивчивши інтер'єр казахської юрти і почувши звучання казахської мови і національного інструменту - домбри. Студенти з Семипалатинського державного педагогічного інституту теж внесли свою лепту в проведення такого значного події: Нургазіна Мадіна виконала пісню «Қазағим-ай», а молодий акин Шерізатов Арман з факультету казахської філології зіграв для гостей кілька музичних композицій на домбре.
Після того, як червона стрічка була урочисто перерізана, все слова вітання, подяки і визнання вимовлені, Центр казахської мови і культури був офіційно оголошений відкритим. Ректор ПГПИ Аршабеков Нургалі Рахімгаліевіч подякував Ірину Рудольфовна Лазаренко і привітав Володимира Михайловича Лопаткіна, при якому відбулося перше спілкування нині вузів-партнерів.
Продовжив програму заходу показовий урок казахської мови з використанням сучасних мультимедійних засобів, який відвідали учні Киреєвські середньої школи, де уроки проходять на казахською мовою, студенти АлтГПА, що приїхали вчитися з Казахстану (як російські, так і казахи), і взагалі всі бажаючі. Так, серед «учнів» можна було побачити В.Ю. Країв, В.І. Габдуллина, С.А. Ан. Як прийнято в багатьох школах Казахстану, урок почався з виконання гімну Республіки. Після чого вчитель познайомив учнів на казахською мовою з Республікою Казахстан, її географією, природою, кліматом, розповів про президента РК, державні символи - прапор, герб і гімн. Учні державною мовою називали пори року, місяці, національні свята, співали пісні про рідний Казахстані, становили пропозиції і записували незнайомі слова.
Відкриття Центру казахської мови і культури в стінах АлтГПА сприяло зближенню двох культур, більш близького знайомства двох сусідів-держав, двох дружніх народів, що живуть пліч-о-пліч.
Руфія Акімжанова, гр. м214л
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.