Джон Ноймайєр і Гамбурзький балет: "Страсті за Матфеєм"

Джон Ноймайєр і Гамбурзький балет: "Страсті за Матфеєм"

25 жовтня 2017 філармонічну публіку чекає подія безпрецедентного рівня - вперше в Росії легендарний хореограф Джон Ноймайер і трупа Гамбурзького балету представлять постановку «Страсті за Матфеєм».

З 1980 року, коли був створений спектакль, навколо нього не вщухає хвилювання.

«Коли я поставив на цю тему балет, був скандал,

- розповів Ноймайєр в інтерв'ю.

- Але мені було не страшно уявити духовні ідеї крізь призму танцю. Я вірю, танець - велике мистецтво і може відображати найрізноманітніші аспекти людського життя: інтелект, чуттєвість, сексуальність, духовність.

Я не ставив перед собою завдання бути місіонером, але в чомусь цей балет став символом моєї власної віри, моїх відносин з Богом і християнськими ідеями. Мабуть, якби мене запитали, яку роботу я вважаю за найважливішу у своєму житті, я міг би відзначити саме «Страсті за Матфеєм» на музику Баха ».

Творчість Джона Ноймайера - унікальний синтез хореографії та драми, високої літератури і великої музики, неймовірною чуттєвості і приголомшливого смаку, традицій і сучасності, історичних ремінісценцій і геніальних прозрінь.

Активно використовуючи мову класичного танцю, спираючись на традиції багатоактного вистави і класичного сюжетного балету, Джон Ноймайєр створює спектаклі, які підкоряли публіку всього світу новаторськими устремліннями і смислами, а головне - силою емоційного впливу.

«Я вважаю, що танець - це те, що характеризує відносини між людьми»,

- каже хореограф.

Джон Ноймайєр розповів про духовність, танці і Шнітке

У виконанні «Страстей за Матфеєм» візьме участь Гамбурзький балет. Його історія бере свій початок з 1769 року. У XIX столітті в Гамбурзі працювали видатні балетмейстери: італійці Дж.Б. Ніколліні і А. Сакко (1830-1840-ті рр.), К. Ланнер (1860-і рр.), Танцювали знамениті гастролери: М. Тальоні, Л. Гран, Ф. Ельслер, К. Грізі, Ф. Черріто, А. Сен-Леон, подружжя Прайс. Багато десятиліть Гамбурзький балет спеціалізувався на постановках великих класичних спектаклів.

У ХХ столітті репертуар розширився, в ньому з'явилися камерні балети, постановки, засновані на сучасному танці. У 1973 році колектив очолив 30-річний американський танцівник і балетмейстер Джон Ноймайєр, і саме з цього часу веде відлік новітня історія Гамбурзького балету.

Ноймайєр зайняв пости головного хореографа Гамбурзької державної опери та директора балетної трупи, в 1996 - інтенданта і художнього керівника. Сфокусувавшись на створенні новаторських сучасних балетів в стилі і формах contemporary dance, Ноймайєр розширив і збагатив класичну балетну традицію.

Першим значним кроком балетмейстера на новій посаді була організація восени 1973 року балетних майстерень - воркшопів, лекцій та відкритих репетицій, що випереджають ранкові недільні вистави і висвітлюють як історичну основу вистав, так і творчий процес їх створення.

У 1974 відбулася перша авторська прем'єра Ноймайера в Гамбурзі ( «Ромео і Джульєтта» Прокоф'єва), перша світова прем'єра ( «Мейербер - Шуман»), перші гастролі під його керівництвом (на XXIII Міжнародному фестивалі музики і танцю в Гранаді). У червні 1975 пройшов перший фестиваль «Гамбурзькі дні балету». З тих пір фестиваль традиційно проходить в кінці кожного сезону і завершується концертом «Ніжинський-гала».

У 1978 році Ноймайєр відкрив в Гамбурзі Школу балету, в якій навчаються і починають свою професійну кар'єру юні танцівники з усього світу. За 40 з гаком років в репертуарі Гамбурзького балету з'явилося близько 120 нових вистав. Переважна більшість з них поставлено Ноймайєр.

З трупою також працювали Ентоні Тюдор, Матс Ек, Моріс Бежар і інші знамениті хореографи, поставлені спектаклі Джорджа Баланчина, Наталії Макарової, Леоніда Якобсона, Хосе Лимона, Вільяма Форсайта, Іржі Кіліана, Фредеріка Аштона, Начо Дуато, П'єра Лакотт, Джерома Роббінса і ін .

Гамбурзький балет дає уявлення на сцені Гамбурзької державної опери і в балетних центрі, відкритому в 1989 році. Тут же, в Ballettzentrum, постійно виступає Національний юнацький балет, заснований Джоном Ноймайєр в 2011 р Трупа складається з восьми професійних танцюристів віком від 18 до 23 років.

Під керівництвом Джона Ноймайера Гамбурзький балет завоював репутацію однієї з провідних балетних компаній світу і придбав фантастичну популярність. Гастролі трупи проходили більш ніж в 30 країнах світу, включаючи СРСР (в 1981 і 1990 рр.) І Росію (2000, 2003 2009 2012 2016 рр.), Австрію, Бельгію, Грецію, Іспанію, Італію, Люксембург, Нідерланди, країни Скандинавії, Франції, Швейцарії та багато інших країн Європи, США, Канаду, Аргентину, Бразилію, Ізраїль, Японію, Китай, Гонконг, Сінгапур, Австралію; на численних балетних і музичних фестивалях (в т. ч. неодноразово в Зальцбурзі).

Прес-служба МГАФ