Видатний італійський композитор, твори якого є найбільші досягнення в світовому оперному мистецтві, Джузеппе Верді народився в Ронколе 10 жовтня 1813 року. Творча спадщина Верді включає 1 реквієм та понад 26 опер, найбільш відомими з яких є «Ріголетто», «Травіата», «Трубадур», «Бал-маскарад», «Аїда», «Отелло». Почуття сцени, бездоганного майстерності і темпераменту у Верді було не відняти.
Сучасник Вагнера, він, на відміну колеги, оперні традиції не заперечував - навпаки, розвивав їх, але в той же час наповнював італійську оперу реалізмом, надавав їй цілісність, єдність. В результаті народжувалися справжні музичні драми. Сталося це не відразу, і шлях реформатора був довгим. У 40-ті роки XIX століття італійці вели визвольну війну з австрійцями - і твори Верді цілком відповідають духу тієї епохи, будучи наповнені яскравими, яскравими характерами, народними сценами, героїчними образами ( «Набукко», «Ломбардці», «Битва при Ліньяно») .
У 50-ті роки маестро прагне до психологічної реальності, розкриття характерів в конфліктних ситуаціях; пише опери «Ріголетто», «Трубадур», «Травіата», «Сицилійська вечірня». У 60-ті роки створює «Силу долі» і «Дона Карлоса». У 1871 році світ побачила «Аїда», в 1886-му - музична драма «Отелло», в 1893-му - «Фальстаф». Сьогодні опери Джузеппе Верді, будучи істинним діамантом в дорогоцінної розсипи світових оперних шедеврів, прикрашають репертуари кращих театрів. У Великому театрі йдуть «Набукко» і «Травіата», в Музичному театрі ім. Станіславського і Немировича-Данченка - «Травіата» і «Сила долі» , В «Гелікон-опері» - «Аїда», «Набукко», «Травіата» і «Фальстаф», в «Новій Опері» - «Травіата», «Набукко» і «Ріголетто».