- Переваги і недоліки рекламних засобів
- Переваги газетної реклами
- Недоліки газетної реклами
- Переваги журнальної реклами
- Недоліки журнальної реклами
- Реклама в інтернеті
- Переваги реклами в Інтернеті
- Недоліки реклами в Інтернеті
- Переваги прямої поштової реклами
- Недоліки прямої поштової реклами
- переваги радіореклами
- недоліки радіореклами
- Переваги телевізійної реклами
- Недоліки телевізійної реклами
- Переваги реклами на кабельному телебаченні
- Майже всі достоїнства реклами на кабельному телебаченні одночасно є і її недоліками
- Переваги реклами на транспорті
- Недоліки реклами на транспорті
- Переваги зовнішньої реклами / рекламних щитів
- Недоліки зовнішньої реклами / рекламних щитів
Вибирати рекламний засіб слід, виходячи з цілей рекламної кампанії. Найчастіше в цьому випадку людина керується звичайною логікою. Однак не полінуйтеся прочитати викладену нижче інформацію. Вона розширить ваші уявлення про переваги і недоліки різних рекламних засобів.
Вибирати рекламний засіб слід, виходячи з цілей рекламної кампанії. Найчастіше в цьому випадку людина керується звичайною логікою. Однак не полінуйтеся прочитати викладену нижче інформацію. Вона розширить ваші уявлення про переваги і недоліки різних рекламних засобів.
У багатьох великих компаніях і рекламних агентствах вибором рекламних засобів займається цілий штат співробітників, які після ретельного аналізу визначають як і де замовити рекламу .
Якщо ви приступаєте до великої рекламної кампанії, можливо, вам варто найняти фахівця в області розміщення реклами.
Перш за все розробіть стратегію!
Вибір рекламного засобу залежить від чотирьох чинників:
- Ваша цель.Чего ви хочете досягти за допомогою реклами і коли? Надзвичайно важливо знати, чого ви хочете домогтися. Це не просто інформація, яку "не завадило б знати".
Цілі вашої реклами повинні бути чіткими і ясними, викладеними в письмовому вигляді. Вже одне те, що ви будете викладати їх на папері, змусить вас думати предметно і по суті! Ці цілі повинні бути складовою частиною вашого плану стимулювання.
Але найголовніше, ви повинні ставити перед собою такі цілі, яких ваша реклама може досягти. Може бути, це звучить дивно, але реклама здатна на багато що. Їй під силу змінити уявлення споживачів або зробити чогось ім'я. Але, незважаючи на все це, реклама сама по собі не може створити продаж! Часто новачки, які займаються рекламою, ставлять між нею і продажем знак рівності і тим самим насаджують в суспільній свідомості ще один міф.
- Ваша аудиторія. Хто ці люди, до яких ви хочете достукатися, і де вони? Не шкодуйте часу на те, щоб дати точне визначення вашої аудиторії. Одні рекламні засоби будуть більше імпонувати одній групі населення, інші - інший.
Визначення вашої оптимальної аудиторії допоможе вам прийняти зважені і мудрі рішення. Скажімо, постачальник товарів для домашніх тварин може розміщувати рекламу в спеціалізованих журналах і газетах, що призначаються для власників домашніх тварин. Крім того, цей же підприємець може звернутися і до інших джерел розміщення своїх рекламних оголошень. Наприклад, він може дати оголошення в спеціальному рекламному блоці місцевої газети, присвяченому домашнім тваринам.
Деякі власники невеликих компаній вважають, що, якщо вони розширять (необгрунтовано!) Рамки своєї аудиторії, від цього буде тільки користь. "Що ж тут такого? - кажуть вони.- Я продам товар будь-кому, хто має гроші, ось це і є моя аудиторія!" Для того, щоб охопити всіх людей без розбору, рекламодавцю довелося б купити рекламні площі в усіх засобах масової інформації! Але хто може собі таке дозволити?
Навіть такі гіганти, як "Кока-кола" і "МакДональдс", розміщують свою рекламу цілеспрямовано, щоб не викидати гроші даремно.
- Рекламне повідомлення і частота його використання. - Що ви маєте на увазі і як часто вам слід це говорити? Рекламне засіб, яке ви виберете, має якнайкраще донести до аудиторії ваше повідомлення.
Тут можна закликати на допомогу звичайну логіку. Якщо вам потрібно багато повідомити, чи не вибирайте рекламний радиоролик тривалістю 30 секунд. Якщо необхідно показати товар в дії, які не вибирайте газету або журнал. Якщо необхідно, щоб ваше повідомлення повторювалося якомога частіше (наприклад: "Розпродаж закінчується через два дні"), не потрібно зупиняти свій вибір на щотижневому журналі, де ваше повідомлення з'явиться всього один раз. Вам, швидше за все, слід вибрати радіо, яке здатне неодноразово видати в ефір ваше оголошення в різний час доби.
- Кошторис витрат. Само собою зрозуміло, що ваш бюджет є одним з найбільш істотних факторів при плануванні рекламної кампанії. Безумовно, вам би хотілося завжди розміщувати свої рекламні оголошення на телебаченні або в солідному, ілюстрованому журналі. Однак чи можете ви собі це дозволити ?! Ваша кошторис витрат повинна бути виконана в письмовому вигляді! Витрати ж на рекламну кампанію є складовим елементом вашої загальної кошторису витрат на маркетинг.
Купувати всього один рекламний ролик на телебаченні - не має сенсу, бо як показують дослідження, покупцям необхідно побачити рекламне оголошення кілька разів. Тільки тоді вони зроблять якісь дії, пов'язані з вашим рекламним повідомленням.
Але кількість подач не повинно бути вирішальним фактором! Якщо на свої гроші ви можете собі дозволити 16 рекламних роликів на одній радіостанції або ж 10 - на інший, або півсторінки в газеті, це зовсім не означає, що вам обов'язково слід вибрати 16 роликів.
Все не так просто! Вам також не завадило б мати уявлення про глядацької і читацької аудиторії кожного рекламного засобу, про його періодичності виходу. Вам також було б корисно з'ясувати, якою мірою кожне з цих рекламних засобів відповідає духу вашого рекламного повідомлення.
Тепер ви - стратег! Якщо ви прочитали все викладене вище, значить, ви отримали деяке уявлення про ту сферу маркетингу, яку "кити" великого бізнесу називають "творчої стратегією" .. Вітаємо! Тепер ви знайомі з основами, а також з деякою термінологією. Давайте перейдемо до розмови про конкретні рекламних засобах.
Переваги і недоліки рекламних засобів
Реклама - це оплачуване сполучення не конфіденційного характеру, яке розповсюджується за допомогою рекламних засобів.
Засоби поширення є складовими частинами реклами. Реклама - це оплачувана спосіб комунікації, який не носить особистого характеру. Рекламне повідомлення передається за допомогою ЗМІ, тоді як звичайне повідомлення - при особистій зустрічі або по телефону. Тому для успіху вашої справи вкрай важливо, яке ЗМІ ви обираєте! Нижченаведена інформація допоможе вам у виборі відповідного рекламного засобу.
Однак не забувайте: кожне нове рекламне оголошення або рекламна кампанія вимагає щоразу нового підходу. І якщо будь-яка рекламний засіб у даний момент як не можна краще підходить для вашого рекламного повідомлення, це зовсім не означає, що воно буде підходити вам і надалі.
Нижче наводиться перелік рекламних засобів, з яких вам необхідно буде вибрати. Не забувайте, що в житті не існує хороших чи поганих засобів. Їх вибір визначається вмістом вашого рекламного повідомлення, вашим ринковим сегментом, переслідуваними цілями і бюджетом.
Переваги газетної реклами
Газети досі є головним засобом для місцевих рекламодавців за частиною того, куди вони найбільше вкладають грошей.
Щоденні газети охоплюють найрізноманітнішу (широку) аудиторію.
Читацька аудиторія зосереджена в одному місці або регіоні.
Споживачі часто переглядають оголошення в газетах, тому вони вже, можна сказати, налаштовані сприймати вашу інформацію.
Газети дають оголошення вчасно, оскільки у них є заздалегідь обумовлений графік публікацій (щодня, щотижня або раз на місяць). Це дозволяє підготувати рекламне повідомлення, враховуючи день виходу газети і специфіку подій (наприклад, вихідні або щорічну квітневу процедуру сплати податків).
Невідкладний характер новин щоденної газети змушує читачів переглядати її в той же день (тобто газету, що виходить по вівторках, зазвичай читають у вівторок). Таким чином, рекламодавці знають, коли читачі отримають їх повідомлення.
Рекламна площа для оголошення в газетах нічим не обмежується. Ви можете написати довгий рекламний текст з поясненнями або всього кілька рядків. Звичайно, більш розлогі тексти, що займають більше місця, і коштують дорожче.
Завдяки новітнім технологіям, газетні знімки виходять тепер більш чіткими, кольори - більш яскравими. До того ж, в газетах використовуються такі новинки, як ароматизована друкарська фарба. (Зверніть увагу на розділ "Фоторепродукції", який знаходиться нижче.)
Читачі активно залучаються до процесу читання газети. Уже сам факт, що газету треба тримати в руках і перегортати сторінки, змушує читача концентрувати свою увагу.
Недоліки газетної реклами
Вони не охоплюють всієї вашої аудиторії. Припустимо, вам потрібно, щоб ваше повідомлення прочитали тільки власники велосипедів, однак ви охопите всіх читачів цієї газети і, відповідно, за це заплатите. У той же час існують газети, що пропонують "зональну рекламу".
Оголошення, розміщене в них, побачить лише та частина читацької аудиторії, яка перебуває на території охоплення. Так, ви можете помістити оголошення про доставку піци на будинок у вкладиші газети "Новини Північно-Заходу", який потрапить в руки тільки жителям північно-західній частині міста або північно-західного району поширення цієї газети.
Фоторепродукції традиційно вважалися недоліком, якщо в якості рекламного засобу вибір падав на газети. Навіть незважаючи на те, що технологічний прогрес дозволив значно поліпшити якість друку.
Проблема полягає в наступному: заради скорочення витрат газети змушені закуповувати і друкуватися на дешевому папері. Адже ніхто не захоче платити 100 рублів за щоденну газету! Однак недорога газетний папір не в змозі утримувати друкарську фарбу так само добре, як високосортна папір, і це позначається на чіткості фоторепродукций.
Багато рекламодавців вважають газети найкращим рекламним засобом за охопленням населення конкретного району. Часом виникає жорстка конкуренція між місцевими рекламодавцями, які прагнуть помістити своє оголошення тільки в даній конкретній газеті. Можливо, ви чули про такі випадки. Це називається "рекламної перевантаженістю".
Газети не однаково популярні у всіх вікових груп населення .. Схоже, їх основна перевага полягає в тому, що в Росії їх читають переважно люди, що народилися в 1946-1969 рр.
Багато газет з цієї причини почали випускати цілі сторінки або розділи, орієнтовані на більш молоду аудиторію, на підлітків і дітей. Однак ефективність цього рішення в тому, що стосується рекламного впливу на споживачів, поки не доведена.
Газети статичні і просторово двовимірних. Електронні газети в недалекому майбутньому здатні змінити цю ситуацію.
Переваги журнальної реклами
У журналах, які використовують крейдований папір високого ґатунку, можна чудово відтворити будь-який колір і домогтися відмінної якості фоторепродукций.
Журнали дозволяють легко вибрати цільову аудиторію. Спробуйте вгадати, хто читає Golf Pro ( "Професійний гольф"), Old House Restoration ( "Реконструкція старого будинку"), Teen Romance ( "Підлітки і любов"), US News and World Report ( "Новини США і всього світу"), Bikers 'World ( "Мир велосипедистів")? Крім того, деякі журнали мають сформований імідж.
Вони можуть користуватися заслуженим авторитетом у своїй області, їх можуть вважати престижними, модними, надійними, солідними і т.п., і цей імідж часом відбивається на рекламних оголошеннях.
Журнали мають досить широкий вибір засобів для виконання оригінал-макету оголошення. Оголошення можуть бути виконані в кольорі або містити пахнуть зразки парфумерії. У них можуть бути висувні вкладиші, що розкладаються вставки і навіть вбудовані звукові мікросхеми.
Фотографії можуть займати всю сторінку, включаючи поля, або поміщатися на розвороті і займатиме площу більше сторінки. Все це дозволяє рекламодавцям створювати оголошення, що привертають увагу.
У журналів тривалий термін життя. Часто люди зберігають журнали для того, щоб почитати їх на дозвіллі. Коли журнал читають під час вікенду або під час відпустки, поміщене в ньому рекламне оголошення може викликати у читача більший відгук. Сприйняття людини, що перебуває на відпочинку, все-таки відрізняється від сприйняття людини, зазвичай перевантаженого роботою.
Недоліки журнальної реклами
У зв'язку з тим, що більшість журналів друкуються на крейдованому папері, яка дозволяє домагатися відмінної якості репродукцій, журнал обходиться дорожче як споживачеві, так і рекламодавцеві.
Важко сказати, коли читач журналу добереться до вашого рекламного оголошення. У більшості журналів так багато тематичних і документальних нарисів, - а зовсім не важливих політичних новин і коротких повідомлень, - що читання їх може затягнутися надовго, і деякі рекламні оголошення застаріють ще до того, як вони потраплять на очі читачеві.
Незручні терміни подачі реклами. Часом це доводиться робити за місяць і більше до публікації. Це означає, що рекламодавець повинен почати складати рекламне повідомлення задовго до того, як його побачить цільова аудиторія.
Ця обставина часто не дозволяє дрібним рекламодавцям користуватися даним рекламним засобом, оскільки вони відкладають планування рекламної кампанії чи не на самий останній момент.
Реклама в інтернеті
В Інтернеті існує два основних способи що-небудь прорекламувати:
Зареєструвати власний сайт на одному з пошукових серверів, так щоб користувачі Інтернету могли вас знайти.
Помістити ваш рекламний "банер" на якому-небудь іншому веб-сайті, який вельми відвідуємо і де міститься великий масив інформації. Шапка рекламного банера дозволить відвідувачеві вийти на ваш веб-сайт, коли він клацне кнопкою мишки на заголовку.
Переваги реклами в Інтернеті
Досить рентабельне рекламний засіб. Вартість такої реклами не обов'язково залежить від величини аудиторії. Так, ваша реклама, розміщена на веб-сайті, буде коштувати абсолютно певну суму, що не залежить від того, скільки користувачів відвідає сам сайт. (Тим не менш, вам треба обов'язково переконатися в тому, що ваш Інтернет-провайдер в змозі впоратися з тією кількістю відвідувачів, яке ви припускаєте привернути.)
Рекламодавці можуть виходити на абсолютно конкретні групи користувачів, помістивши шапку рекламного оголошення на близьких за тематикою веб-сайтах. Скажімо, якщо ваша мета - вийти на людей, які цікавляться якоїсь певної темою, ви можете купити площу для рекламного оголошення на відповідних веб-сторінках у основних пошукових серверів (Yahoo, Infoseek, Lycos, WONET, і т.п.).
Таким чином, фермер, що вирощує свою продукцію тільки за допомогою органічних добрив і продає її за допомогою замовлень поштою, може помістити свою рекламу на сторінці "натуральні продукти" або "їжа для гурманів".
Каталогізувати структура цих сайтів дозволяє вам охоплювати аудиторію за географічною ознакою і за її інтересам.
Рекламні повідомлення виявляються своєчасними, оскільки редагування тексту зазвичай не становить труднощів і виконується негайно.
Рекламні оголошення в Інтернеті можуть володіти зворотним зв'язком. Ви можете попросити користувачів висловити своє ставлення, зробити замовлення або якомога швидше відповісти на ваші запитання.
Рекламні шапки можуть з'являтися в Інтернеті так часто, як ви самі того забажаєте. Інтернет доступний завжди!
В Інтернеті рекламодавці здатні охопити дуже широку аудиторію (в межах всієї планети). Якщо не брати до уваги мовні бар'єри, то хто завгодно і в будь-якій точці земної кулі може дізнатися про ваш товар або послуги.
Недоліки реклами в Інтернеті
Не слід розглядати таку рекламу, як щось дуже відокремлений. Навпаки, реклама в інтернеті має стати складовою частиною великої стратегії вашого Інтернет-маркетингу. Незважаючи на приголомшливий зростання популярності Інтернету, вплив на споживача Інтернет-реклами все ще мало піддається виміру.
Розцінки на розміщення реклами в Інтернеті мають великий діапазон варіантності. Найкраще порівняти розцінки декількох найбільш часто відвідуваних сайтів і тоді вже визначити, як найкращим чином використовувати гроші, відведені на рекламу.
Переваги прямої поштової реклами
Цей засіб дозволяє вам послати ваше рекламне повідомлення абсолютно конкретної аудиторії. Можна вибрати лише жителів однієї вулиці або одного міста. Можна відправити свою рекламу першокурсникам або тим з них, хто має автомобіль та ще, до того ж, вчиться в одному коледжі.
Можна відіслати свою рекламу всім своїм покупцям або тільки тим з них, хто в середньому витрачає $ 25 кожен раз, коли відвідує ваш магазин. Ваші можливості обмежені лише списком ваших адресатів.
Це порівняно дорогий рекламний засіб. Однак, якщо ви зумієте охопити споживачів, які роблять покупки досить регулярно, рентабельність такої реклами може виявитися високою.
Пряма поштова реклама може бути персоналізованої, що додає їй привабливості в очах клієнта.
Ви можете оцінити її ефективність, якщо порівняєте кількість відповідей з кількістю розісланих листів. Тоді ви дізнаєтеся показник відгуку. Якщо ви вкладете в конверт з рекламою купон або листівку для відповіді, з спеціальним кодом, ви зумієте простежити за тим, хто саме вам відповів і звідки вам відповіли.
Ви активно залучаєте до себе увагу читачів поштових отправленій.почтусвоючітаютЛюдіім це зручно. Тому, принаймні, протягом декількох секунд їх увагу буде повністю зосереджена на вашому повідомленні, - поки вони будуть відкривати конверт і розглядати вміст листа.
Недоліки прямої поштової реклами
Багато людей не люблять отримувати несподівані пропозиції. Багато хто скептично ставиться до пропонованого.
Все частіше зайняті люди навіть не відкривають те, що вони називають "макулатурою".
Застосування даного рекламного засобу вимагає акуратності при складанні списків адресатів. Багато рекламодавців не люблять оновлювати списки своїх адресатів. Однак, якщо цього періодично не робити, пошта не потрапляє за призначенням, так як деякі особи вже напевно змінили адреси.
В цьому випадку ви даремно витратите рекламні гроші. Є ще один важливий момент: ваше повідомлення може містити застарілу інформацію; в ньому можуть зустрічатися помилки в написанні імен та прізвищ; або ж лист може бути адресовано людині, який вже давно помер. Такі ощибки дратують, а іноді - що ще гірше - ображають одержувача.
Деякі групи населення незадоволені тим, що пряма поштова реклама, яку виготовляють зазвичай з переробленого паперу і вторсировини, завдає шкоди навколишньому середовищу.
Це досить дорогий рекламний засіб.
переваги радіореклами
Радіоповідомлення - знайдуть споживача всюди. Їх можна почути на роботі, на пляжі, в душі, в зуболікарському кріслі і навіть під час відвідування вашого магазину.
Радіо - досить настирливе засіб. Немає потреби активно вслухатися, щоб почути ваше повідомлення.
Радіо дозволяє відібрати потрібну вам аудиторію, використовуючи для цього наступне:
Географічний ареал. Слухачі - мешканці певного району, на який поширюється радіосигнал даної радіостанції.
Час доби. У ранкових, денних і вечірніх радіопрограм завжди різна аудиторія.
Формат радіопередачі. Різні передачі охоплюють різну аудиторію. У кожної з них (радіобесіди, музичні передачі для молоді, передачі для любителів джазу або класичної музики, передачі легкого змісту) завжди лише свій слухач.
Залежно від того, яким ефірним часом ви маєте в своєму розпорядженні, ви можете посилати на радіо своє рекламне повідомлення без попереднього повідомлення. Радіо дозволяє рекламодавцеві миттєво реагувати на непередбачені обставини, скажімо, на несподіване збільшення попиту на вентилятори в зв'язку з різким підвищенням температури повітря або на нову пропозицію вашого конкурента.
Ваше сообшеніе може звучати в ефірі стільки раз, скільки ви побажаєте (звичайно, якщо це допускає формат даної радіостанції). Так, ви можете передавати своє оголошення по разу в день протягом усього року або по два рази кожну годину протягом лише одного дня.
Як правило, привабливості радіо надає його локальність. Ви можете вгадати своє оголошення до місцевих подій, до прогнозу погоди і, таким чином, підвищити його значимість в очах слухачів.
У вашого радіоповідомлення є свій голос. Він може бути доброзичливим, серйозним, сумним, дитячим, енергійним, мужнім або з гумористичними нотками. Іншими словами, - будь-який, який необхідний для вашого оголошення. Крім усього іншого, повідомлення можна озвучити в розмовному стилі, що полегшить його сприйняття і розуміння.
Реклама на радіо порівняно рентабельна.
Підготовка радіоповідомлення не вимагає великих зусиль. Пошліть готовий короткий рекламний радиоролик або вашу інформацію на радіо, а там зроблять все інше. Багато радіостанції самі безкоштовно зроблять вам рекламний радиоролик.
недоліки радіореклами
У радіо немає образотворчого ряду. Чи не вдавайтеся до радіо, якщо хочете прорекламувати товар, про який у споживача немає ні найменшого уявлення. Деякі рекламодавці для створення образу вельми ефективно використовують прийом "радіотеатру" (так, радіослухач чує, як хтось відкриває банку з прохолодним напоєм і п'є з неї).
Однак тут слід бути обачним. Таке рекламне оголошення повинно бути виконано бездоганно, воно може зажадати участі професійного письменника. Безумовно, це додаткові витрати, які, в кінцевому підсумку, можуть себе виправдати.
Можна зіткнутися з "фрагментованістю" деяких груп радіослухачів. Так, якщо на даній ділянці ринку працюють чотири радіостанції, орієнтовані на жінок у віці від 25 до 49 років, рекламодавцю, ймовірно, доведеться купити ефірний час на всіх чотирьох станціях, щоб ефективно охопити всю цю групу. Такий крок може обійтися надто дорого.
Перевантаженість радіоефіру створює свої складності. Ваше оголошення може стояти в списку першим, другим, шостим або десятим. Чим більше його порядковий номер у списку, тим менше уваги можуть на нього звернути.
У слухача немає письмового тексту вашого повідомлення. Ваше оголошення прозвучало в ефірі, після чого його як би більше не існує. Якщо слухач пропустив якусь важливу частину інформації (скажімо, номер вашого телефону), як йому дізнатися, коли ваше оголошення буде знову передаватися? (Із цього приводу існують спеціальні рекомендації, - як правильно скласти текст радіоролика і спланувати вихід реклами в ефір, - які зведуть цю проблему до мінімуму.)
При виготовленні радіоролика використовуються акторські та дикторський таланти співробітників радіостанції. Це вигідно, бо рекламодавцю ця послуга нічого не коштує. Однак ви ризикуєте зіткнутися з тим, що ваше оголошення буде звучати в ефірі точно так же, як інші оголошення цієї радіостанції.
Крім того, повідомлення, що йдуть одне за іншим, дуже можуть нагадувати одноманітну балаканину диск-жокея. А це може знизити рівень слухацької сприйняття!
Переваги телевізійної реклами
Громадське телебачення - це "безкоштовне" телебачення, найчастіше асоціюється з великими телевізійними кампаніями, такими як ABC, NBC, CBS і Fox.
Телебачення наділяє ваше рекламне повідомлення зображенням, звуком, рухом, спецефектами і всім тим, що вам дозволяє ваш гаманець. Це потужне рекламний засіб, що впливає на органи чуття, проте рекламні телеоголошення за своєю природою дуже настирливі, тому в них не слід занадто активно залучати глядача.
Телебачення дозволяє робити вибірку аудиторії, використовуючи для цього наступні фактори:
Географічний ареал. Визначається межами поширення сигналу. (Не забудьте перевірити, чи не працює на даній частоті ще й якась студія кабельного телебачення.)
Час доби. У різних телевізійних передач в різний час доби різна аудиторія.
Програми. Деякі телепередачі і деякі види програм залучають цілком певні групи населення. Подивіться рекламні оголошення, які передають під час якої-небудь телепередачі. Ви зможете зробити деякі висновки щодо того, хто її дивиться.
Але для того, щоб бути повністю впевненим, що ви правильно розмістили ваше рекламне оголошення, зверніться за допомогою до фахівця з реклами або до працівника телебачення.
Мережа мовлення. - Цілий ряд телевізійних мереж (наприклад, Nickelodeon або ESPN) мають специфічні телеаудиторії, які можуть збігтися з вашої.
За телебаченням все ще тягнеться деякий шлейф романтики і престижу, що може зробити ваше рекламне повідомлення успішним. Існує думка, що телереклама - це "вищий пілотаж" в рекламі.
Згадайте, як люди, які побачили на екрані - під час показу телеролика - господиню місцевої бакалійної крамниці, починають повідомляти цю новину всім своїм друзям і знайомим (в тому числі і власниці магазину): "Ти уявляєш !? Я бачила Машу по телевізору!"
Телебачення - дороге задоволення. Але оскільки його аудиторія часто буває цільової, воно може виявитися досить рентабельним рекламним засобом.
Телевізійні повідомлення здатні впливати на емоції глядачів і викликати у них почуття жалю. Ви бачите радість чи образу на чиємусь обличчі; ви чуєте, як тремтить голос людини, якого мучать головні болі; ви відчуваєте гордовиті нотки в голосі молодого батька; ви з подивом (або недовірою) розглядаєте що пропонується вам товар.
Більшість телевізійних передач люди дивляться вдома. Там вони відчувають себе в безпеці і не чують думки оточуючих. Якщо людину мучить якась біль, а ви раптом повідомляєте, як з нею можна впоратися, напевно у вас з'явився слухач, а, може бути, і покупець.
Ось чому телереклама особливо ефективна при створенні іміджу товару або компанії.
Недоліки телевізійної реклами
Реклама на телебаченні зажадає від вас створити рекламний телевізійний ролик або заплатити за ролик, створений кимось іншим. Велика ціна виготовлення такого ролика, а також витрати на покупку ефірного часу, роблять рекламу на телебаченні недоступною для багатьох рекламодавців.
Маленьким компаніям телевізійне виробництво здається занадто складним. Якщо ви вважаєте, що він якнайкраще підходить для вашого повідомлення, нехай вас не бентежить ця складність. Зверніться по допомогу на телестудію, в рекламне агентство або в сценарна агентство.
Рекламні повідомлення можуть "вистрілити вхолосту", якщо глядач перемкнув телевізор на інший канал, відключив звук або просто вимкнув телевізор.
Глядачі, які знають можливості телебачення і спецефекти великого екрану, як свої п'ять пальців, часто бувають налаштовані скептично, - якщо не цинічно, - по відношенню до того, що вони бачать на екрані. Вони не люблять всякого роду хитрощі і хитрощі.
Хоча телебачення здатне націлювати рекламу на конкретний район, конкретного часу цього дня, певні програми і мережі мовлення, все ж це широковещательное засіб, що володіє широким, не цілеспрямовано охопленням аудиторії. Кабельне телебачення вважається більш "вузько-мовним" і є цілком прийнятним засобом по залученню конкретних груп населення.
Телеаудиторія з часом стає все більш фрагментованою, зважаючи на все зростаючої кількості каналів, не кажучи вже про інші способи застосування телебачення (відео ігри, перегляд фільмів за допомогою відеомагнітофона або приєднаного комп'ютера). Пройшли ті дні, коли можна було за допомогою однієї єдиної мовної мережі охопити 30 або навіть 40 відсотків всієї глядацької аудиторії. (Пояснення терміну "Фрагментація" ви знайдете вище, в розділі "Недоліки радіореклами".)
Комерційні (рекламні) паузи в програмах телебачення стають все більш "безрозмірними" і "захаращеними". Ваш ролик може йти в рекламному блоці першим за рахунком, третім або сьомим. В цьому випадку глядач його просто не сприйме як слід.
Оскільки телебачення досі, на думку багатьох, входить в число рекламних засобів "вищого пілотажу", дрібні рекламодавці ризикують накликати на себе звинувачення в дилетантстві, якщо їхні рекламні ролики будуть сусідити з відмінно виконаним продуктом найбільшого рекламодавця країни. Коли у вас імідж приємного в усіх відношеннях, нехай і невеликого, рекламодавця, - то в цьому є навіть деяку перевагу.
Однак пам'ятайте: не варто погоджуватися заради скорочення витрат на "сиру" постановку. Ніяка економія коштів не виправдає ту шкоду, яку ви можете завдати іміджу своєї компанії або іміджу свого товару в очах споживача.
Купити ефірний час на широкомовному, громадське телебачення досить складно. Допомога найнятого вами професіонала спричинить за собою додаткові витрати, зате може скоротити ваші збитки.
Переваги реклами на кабельному телебаченні
Тут можна купити ефірний час в телепрограмі, що має чітко позначену аудиторію. Так, ви можете купити рекламний час в передачі, що розповідає про догляд за новонародженими, і тим самим охопити молодих матерів. Або ж ви можете купити ефірний час в передачі, що розповідає про те, як самому пошити одяг, наклеїти шпалери, облаштувати територію біля будинку, відремонтувати автомобіль. Те ж саме стосується програм, присвячених місцевим музикантам, книжковим новинкам і т.п. Таким чином, ви охопите чіткіше сегментированную аудиторію, ніж якби ви купили рекламний час в рейтинговій (а, значить, і дорожчий) програмі громадського телебачення.
Вартість такої реклами нижче, ніж на громадському телебаченні, так як ви охоплюєте не таку численну аудиторію.
Більш доступна вартість виготовлення такої рекламиоб'ясняется і іншими причинами.
У компаніях кабельного телебачення працює більше режисерів-новаторів. Часто їх знімальні групи наймають молодих письменників, продюсерів і техніків, які хочуть набратися досвіду і горять бажанням працювати з вами. Часом вони тільки-тільки закінчили вуз і ще не встигли забути останні тенденції і прийоми.
Оскільки кабельне телебачення охоплює тільки ті будинки, які підключені до мережі, ви знаєте, хто дивиться ваше рекламне повідомлення. Ці будинки можуть бути зосереджені на якомусь невеликому ділянці. Суперстанціі кабельного телебачення відрізняються тим, що охоплюють велику аудиторію і, відповідно, стягують за це велику плату.
Недоліки реклами на кабельному телебаченні
Майже всі достоїнства реклами на кабельному телебаченні одночасно є і її недоліками
Невеликий охоплення населення.
Постановочні групи можуть бути менш досвідчені і професійні.
Ви охоплюєте конкретні групи споживачів, але не охоплюєте всіх можливих споживачів.
В цілому, кабельне телебачення має велику телеаудиторію, але в зв'язку з тим, що вибір передач величезний, аудиторія може бути дуже фрагментована, і глядачі можуть дивитися окремо взяту передачу не стільки часу, скільки вам би хотілося. (Пояснення терміну "Фрагментація" см. Вище, в розділі "Недоліки радіореклами".)
Переваги реклами на транспорті
Реклама на транспорті - це оголошення в автобусах, в вагонах метро, біля входу в метро, в поїздах і таксі.
Вплив такої реклами на споживача може бути тривалим, якщо оголошення поміщено всередині транспортного засобу.
Частота впливу такого рекламного повідомлення (те, скільки разів споживач бачить рекламу), буде вельми значною, якщо людина часто користується цим видом транспорту. Так, хтось може їздити на роботу і додому, користуючись однією і тією ж линів метро, 10 раз в тиждень.
Оголошення, поміщені на зовнішній стороні автобусів і таксі, бачить більше число самих різних осіб. До мимовільним глядачам можна віднести і водіїв транспортних засобів, що їдуть відразу за автобусом, а також пішоходів, які очікують на переході проїзду автобуса.
Ваше рекламне повідомлення може виявитися своєчасним, оскільки ваш потенційний клієнт (пасажир громадського транспорту) в дану хвилину якраз може направлятися в магазин, в кафе або в кінотеатр.
Ваші рекламні повідомлення можуть бути складені з урахуванням конкретного місця або району, якщо ви знаєте, що всі люди в даний час повинні знаходитися в такому-то місці.
Ваші повідомлення також можуть бути орієнтовані на цілком певний стиль життя. Маршрути деяких видів транспорту пролягають через райони, які мають чіткі соціальними характеристиками.
Це рекламний засіб зазвичай коштує досить дешево.
Недоліки реклами на транспорті
Розмір вашого оголошення зазвичай обмежений розміром рамок або власників, в які буде поміщено ваше рекламне повідомлення.
Люди, які їдуть в громадському транспорті, як правило, або не в тому настрої, щоб щось сприймати, або вже настільки звикли до рекламних оголошень, що просто їх не помічають.
Такі повідомлення важко зробити спрямованими на якусь конкретну групу осіб. Ваше оголошення читає величезна маса людей, багато з яких не є навіть потенційними покупцями.
У районі, де ви хочете рекламувати, може не виявитися громадського транспорту. Так, у багатьох містах немає метро і автобусного обслуговування.
Обстановка в метро, автобусі і т.п. може не відповідати іміджу вашого товару.
Навколишнє обстановка може відволікати від змісту вашого рекламного повідомлення. Заляпаний брудом автобус, розписаний графіті вагон метро або напівзруйнована стіна біля входу в метро, безумовно, - не та вітрина, яку ви планували для свого товару!
Переваги зовнішньої реклами / рекламних щитів
Великі яскраві повідомлення привертають до себе увагу. Використовуючи цей засіб реклами, потрібно бути небагатослівним, слід переходити прямо до суті!
Ваше ПОВІДОМЛЕННЯ может має справити враження. Завдяк новим технологіям, з'явилася Величезна Кількість всяких нововведень (например, говорять, что рухаються, Які палять, мінліві и мерехтліві афіші). Повітряні кулі, величезні репродукції, прапори, вимпели та інші предмети, що привертають увагу, також входять в число можливих варіантів рекламних засобів.
Ви навіть можете найняти "рекламний щит на колесах" (вантажівка, автобус і т.д.), який буде їздити по обраному вами маршрутом. Тоді вашу рекламу побачить дуже широка аудиторія і побачить її не один раз.
Своєю рекламою ви охоплюєте велике число людей. Споживачі бачать її по багато разів на день, поки їдуть по своїх звичайних маршрутах.
Недоліки зовнішньої реклами / рекламних щитів
Такою рекламою важко охопити якусь конкретну групу осіб. Ви можете цілеспрямовано сушив собі голову над то район, але не більше того. Обмежена рекламна площа не дозволяє продемонструвати всі ваші творчі задуми.
Ефективність такого виду реклами важко піддається виміру.
Ваше оголошення може постраждати від поганої погоди або його може хто-небудь навмисно зіпсувати.
Вартість самого рекламного щита, який ви хочете виставити на тривалий огляд, може виявитися цілком прийнятною. Однак внесення усіляких нововведень і змін може влетіти в копієчку.
Максим Шилін
Інформаційне Агентство "Фінансовий Юрист"
Хто ці люди, до яких ви хочете достукатися, і де вони?
Quot;Що ж тут такого?
Але хто може собі таке дозволити?
Що ви маєте на увазі і як часто вам слід це говорити?
Однак чи можете ви собі це дозволити ?
Якщо слухач пропустив якусь важливу частину інформації (скажімо, номер вашого телефону), як йому дізнатися, коли ваше оголошення буде знову передаватися?