Єкатеринбурзький театр опери і балету оголосив плани на новий сезон

© Ural Opera Ballet

У своєму 107-му сезоні Єкатеринбурзький державний академічний театр опери і балету представить шість прем'єр і проведе фестиваль нового академічного мистецтва, а також змінить фірмовий стиль: з сезону 2018/2019 на всіх афішах і в рекламних матеріалах в Росії і за кордоном театр буде називатися Урал опера Балет (Ural Opera Ballet).

Як повідомляє прес-служба театру, оновиться логотип і друкована продукція театру, у вересні відбудеться перезапуск офіційного сайту uralopera.ru . При цьому в офіційних документах театр збереже повне найменування - Єкатеринбурзький державний академічний театр опери і балету.

Зміна візуального образу театру, відзначають в прес-службі, пов'язана з внутрішніми змінами останніх сезонів: змінився репертуарний вектор, театр повернувся в «велику лігу» російських музичних театрів і прагне на міжнародну арену.

Новий стиль , Розроблений єкатеринбурзький агентством «Схід», покликаний відобразити статус оперного театру, що знаходиться в індустріальному місті - театру, поважає академічні традиції, але відкритого для сучасності.

Сезон 2018/2019 відкриється 13 вересня прем'єрою опери Пуччіні «Турандот» в постановці Жан-Ромена Весперіні. У головних партіях виступлять солістка театру Ірина Ріндзунер і французький тенор Амаді Лага. Музичний керівник постановки - головний диригент театру Олівер фон Дохнаньі.

На 11 жовтня призначена світова прем'єра балету В'ячеслава Самодурова «Наказ короля» - фантазії за мотивами лібрето забутих балетів Маріуса Петіпа, чиє 200 років відзначається в 2018 році. Музику на замовлення театру написав професор Петербурзької консерваторії Анатолій Корольов .

1 березня відбудуться дві прем'єри. Вперше в Росії буде виконаний балет «Вальпургієва ніч» - це перший досвід співпраці театру з нью-йоркським Фондом Джорджа Баланчина. У той же вечір пройде прем'єра балету «Наречені на Ейфелевій вежі» - комедії-фарсу за мотивами однойменного балету 1921 року, колективного твори композиторів французької «Шістки». Його ставить Антон Пімонов, в минулому танцівник Маріїнського театру, лауреат премії «Золота маска - 2017» в номінації «Краща робота хореографа», нині - штатний хореограф єкатеринбурзького театру.

На 16 травня призначено російська прем'єра опери «Три сестри» Петера Етвеша. для єкатеринбурзькій постановки композитор разом з диригентом Олівером фон Дохнаньі вибрав авторську редакцію для трьох меццосопрано. Для постановки запрошений американський режисер Крістофер Олден, у фінальному блоці репетицій прийме особисту участь Петер Етвеша.

Сезон завершиться 4-7 липня прем'єрою балету «Дон Кіхот» за мотивами вистави Великого театру 1900 року. Канонічну хореографію Олександра Горського відновлює Юрій Бурлака. Художники-постановники, Альона Пікалова та Тетяна Ногінова, звертаються до оригінальними ескізами 1900 року Костянтина Коровіна та Олександра Головіна.

11-21 жовтня театр вперше проведе фестиваль нового академічного мистецтва. Робоча назва - «Урал Опера Балет Фест». Перший сезон фестивалю присвячений Маріус Петіпа: він відкриється прем'єрою балету «Наказ короля». Крім того, в афішу увійдуть балети «Марна пересторога» і «Пахіта» - велика прем'єра 2018 року.

На фестивалі буде виконана музика петербурзьких композиторів, чиї балети включені в програму: прозвучать симфонічні твори Анатолія Корольова і відбудеться світова прем'єра твору Юрія Красавіна. Повна програма фестивалю буде оголошена пізніше.

В рамках фестивалю буде вручена всеросійська премія для молодих музичних критиків «Резонанс» . премія була заснована в 2014 році, три роки поспіль нагородження проходило на дягилевських фестивалі в Пермі. З нового сезону премія змінює формат і починає подорожувати по Росії. Це було спільне рішення ініціаторів «Резонансу», Пермського театру опери та балету і куратора премії Насті Зубарєва: вони сподіваються, що цей крок виведе проект на новий рівень і приверне нових авторів з регіонів. Першим містом на новому етапі роботи премії стане Єкатеринбург.

Нове місце вручення «Резонансу» - не єдине нововведення. З цього року на премію можуть висуватися не тільки тексти, розміщені в офіційних ЗМІ, а й публікації в телеграм-каналах, блогах, паблік соцмереж і публічних акаунтах. Також в новому сезоні з'явиться окрема номінація «Кращий студентський ЗМІ». Прийом заявок розпочнеться 10 липня за адресою [email protected] .