Єкатеринбурзький режисер зняла фільм про юну японці, яка приїхала до Пермі, щоб стати російською балериною

Єкатеринбурзький режисер Наталя Саврасов зняла документальний фільм про японську дівчинку, яка мріє стати російською балериною.

Єкатеринбурзький режисер Наталя Саврасов завершила зйомки документального фільму "Щастя не за горами". "Це історія про юну японці, яка приїжджає в Пермське хореографічне училище з мрією стати справжньою російською балериною", - коротка режисерська характеристика сюжету фільму. Гроші на створення стрічки дав Мінкульт.

17 вересня фільм вперше покажуть в російській конкурсній програмі фестивалю "Флаертіана" в Пермі, а в один з днів з 11 по 15 жовтня його можна буде побачити в конкурсній програмі фестивалю "Росія" в Єкатеринбурзі.

"Ця історія тривала рік. У минулому серпні я меланхолійно сиділа біля вікна в раздолбанном Пазік, повертаючись з невдалого співбесіди. Тоді я вже вирішила, що життя треба терміново і кардинально змінювати, але як - ще не уявляла. В голові юрмилися думки, почуття і ... в загальному, я і думати забула про те, що приблизно в ці терміни Міністерство культури оголошує результати заявочних компаній по фінансуванню кінопроектів. �� тут мені в "ВКонтакте" пише знайома: "Слухай, а" Маленький лебідь "- чий проект?".

Спочатку проект називався "Маленький лебідь".

"Спочатку мене обдало потім. Потім холодом. Потім у мене затряслися руки. Я намагалася зайти на сайт Мінкульту з телефону, але мене колотило так сильно, що зробити я цього не змогла фізично. Тоді я просто подзвонила знайомій і запитала, що вона має в увазі. Все виявилося так: Мінкульт профінансував мою заявку на дебютний неігровий фільм ", - розповіла про початок цього проекту Наталія Саврасов на своїй сторінці в соцмережі.

Але фільм в підсумку отримав назву по культовому Пермському топониму - "Щастя не за горами".

- Головним, що мене "зачепило" в цій історії, стало бажання людини йти до своєї мрії: коли дівчинка з іншої країни, зовсім не знаючи мови, проїхала півсвіту, покинула рідну домівку з досить юному віці - їй було близько 18 років, - розповіла Наталя Саврасов порталу Е1.RU.

Юко Фукудо приїхала на Урал, закінчивши в Японії середню школу.

Ідея зняти фільм про балерину-іноземку виникла під час зйомок зовсім іншого кіно - про евакуацію заводів на Урал під час Великої вітчизняної війни.

- Серед евакуйованих була "Вагановка", на базі якої в Пермі потім і було створено хореографічне училище. І ми знімали про це, і просто розговорилися з адміністрацією училища, побачили там безліч іноземців і запитали - а вони тут роблять ... Там далеко не тільки Японія - багато учнів з Монголії, є Канада, Італія, Норвегія. Швеція, США і так далі - учні з усього світу, але Японія нам здалася найбільш "контрастною" по культурі і по всьому іншому. Ми написали заявку, її профінансував Мінкульт, і ми поїхали знімати фільм. Познайомилися в училище з японськими студентами - і вибрали Юко.

Познайомилися в училище з японськими студентами - і вибрали Юко

"Японія нам здалася найбільш" контрастною "по культурі".

На даний момент героїня фільму, японка Юко Фукудо, закінчила училище.

Текст: Олена Баталова
Фото: Наталя САВРАС, Максим Костар / vk.com

? тут мені в "ВКонтакте" пише знайома: "Слухай, а" Маленький лебідь "- чий проект?