Екрани для проектора: види, конструкції, як вибрати найкращий?

  1. Непереносное типи екранів
  2. розгортається
  3. Вбудований
  4. натяжна
  5. Мобільні типи екранів
  6. Типи конструкцій екранів
  7. на люверсах
  8. профільні
  9. підпружинені
  10. моторизовані
  11. Види і напрямки проекції
  12. Вибір і розрахунок розміру екрана
  13. Матеріали проекційних екранів
  14. Важливі нюанси при покупці екрану
  15. Відео про вибір проекційних екранів

Екрани для проекторів - дуже важлива складова якісного і безперешкодного перегляду відео, фільмів в домашньому кінотеатрі, презентацій або слайдів в робочому режимі. Так, для різних потреб і існують різні типи екранів, про вибір яких дізнаєтеся далі.

Непереносное типи екранів

Екрани «нерухомого» типу використовуються як для домашніх потреб, так і для установки в офісах та помешканнях виробничого типу, які передбачають наявність вільного простору, достатнього для установки даного агрегату. деякі навіть виготовляють такий екран самі .

розгортається

Такий проекційний екран буває:

  • Ручним, тобто перед переглядом його потрібно розгорнути, а після - загорнути тубу. Такому типу віддається перевага досі, але він вимагає достатньої фізичної сили для розгортання-згортання і установки «під зріст».
  • Моторизованим. Така система оснащена двигуном, тому більш зручна і вимагає електроживлення, що відчутно накладається на ціну.

Така система оснащена двигуном, тому більш зручна і вимагає електроживлення, що відчутно накладається на ціну

Переваги розгортаються екранів в тому, що ви зможете розміщувати на стіні полички або інші елементи декору, не заповнюючи весь простір одним тільки екраном, і «ховати» його, наприклад, в ніші. З мінусів - він може деформуватися в процесі використання.

Вбудований

Не відноситься до бюджетної категорії, оскільки кріпиться на стелю і не вимагає виділення вільного простору на стінах. В даному типі екрана присутній рушійна сила - мотор і пульт дистанційного керування. Окремо можна сказати про стельових екранах прихованого монтажу. Вони «заховані» від очей глядача на стелі, як правило, шторками в колір стелі і не видно неозброєним оком, або цей «очей» вважатиме, що все так і задумано з метою удосконалення інтер'єру.

Бувають вбудовані екрани, які монтуються прямо в підлогу, на цей крайній захід йдуть в тих випадках, коли не представляється можливим вмонтувати полотно на стелі, але це дійсно крайня і дорога міра.

натяжна

Ідеальний для домашнього кінотеатру, кріпиться до рами і носить постійний характер у використанні, тобто якщо ви зважилися придбати даний агрегат, то краще відразу застосувати до нього і дизайн приміщення, тому що він не згортається і кріпиться на «зовсім», як телевізор. З плюсів його відрізняє висока якість зображення, тому як забезпечується ідеально рівна поверхня екрану, однак, не дуже легко вписати таку величезну установку в інтер'єр кімнати.

Мобільні типи екранів

Мобільні екрани можна переставляти і вони мають досить компактні розміри, що дозволяє виробляти показ і в невеликих приміщеннях. До таких видів відносять:

  • Екран, який встановлюється на штативі. Є найбільш популярним в сегменті мобільних екранів, оскільки його легко переносити і можна встановлювати в приміщеннях різної величини. Однак якщо полотно більше, ніж 2,5 м, то такий екран не буде стійким. Крім цього, відбувається спотворення зображення в даному варіанті мобільного проекції і знос конструкції, який неминучий при частому використанні.
  • «Двоногий» екран. Чи впорається з полотном, яке більше 2,5 м, причому без спотворення зображення, а також є найбільш стійким. Збирається такий агрегат не в тубус, а в кейс, і менше піддається зносу навіть при частому застосуванні.
  • Настільний і підлоговий екрани. Використовуються при застосуванні короткофокусного проектора і також чудово підходять для офісних потреб, коли потрібно відтворювати діаграми, презентації, тестування. Тубус встановлюється на стіл (або на підлогу) і вже з нього витягується екран, який кріпиться кріпленням типу ножиці, що передбачає його стійкість.

Мобільні типи екранів, як правило, вибираються під офісні потреби, але їх також можна використовувати в домашніх цілях, коли ви переглядаєте фільми не так часто і не збираєтеся використовувати його постійно.

Типи конструкцій екранів

Які конструкції екранів бувають?

на люверсах

Вони розташовуються по всьому периметру екрану і назавжди кріпляться на стіну. Дані моделі, не варто замовляти через інтернет магазин. Справа в тому, що для відправлення такої посилки екран згортають в кілька разів, після чого перегляд стає неможливим, оскільки полотно безнадійно псуватися.

профільні

Вартість такого екрану трохи вище попереднього опонента. Він представлений без механізмів повернення, оскільки зверху і знизу розташовані профілі, які і служать для максимального натягу полотна екрану.

Тут передбачена гнучка система монтажу, яка доступна кожному, плюс кріплення може бути як настінним, так і стельових, тому якщо розглядати недорогий і якісний вибір, то цей екран щодо попереднього є більш надійним і універсальним.

підпружинені

Це екрани в тубусах, які мають велику вартість. Їх відрізняє вбудований механізм, який дозволяє швидко розгорнути екран і згорнути його одним рухом руки. Однак і тут присутні свої мінуси, які стосуються довговічності роботи даного механізму. Часто такі конструкції лопаються і використовуються як профільні.

моторизовані

Це екрани з електроприводом. Моделі, найдорожчі в цьому сегменті, але і найякісніші. Електропривод дозволяє ховати екран в стелю і регулювати висоту екрану. Все це здійснюється одним натисканням пульта дистанційного керування.

Види і напрямки проекції

Тип проекційного екрану - це ще не все, що впливає на якість зображення, тому розглянемо варіанти проекції, які допоможуть визначитися з необхідністю придбання того чи іншого агрегату:

  1. Екран прямої (фронтальної) проекції. Як правило, він виконується з білого тканинного полотна або вінілу. Проектор розташовується перед екраном, який відображає світло у напрямку до глядачів. Такі типи проекційних екранів зустрічаються найчастіше, але перед їх установкою подбайте про те, щоб дане приміщення було з регулюванням освітлення для якісного перегляду зображень або відео.
  2. Екран зворотної проекції. Проектор розташовується позаду екрану, при цьому саме полотно напівпрозоре. Такий екран вимагає великого приміщення і потужного освітлення, тому часто установка таких проекційних екранів проводиться у великих виробничих приміщеннях або торгових центрах. За даних обставин якість і колірне рішення зображень або відео будуть на висоті, але і вартість даного агрегату приблизно там же.
  3. Екран прямої і зворотної проекції. Встановлюється частіше в офісах і на виробництві, ніж в домашніх умовах. В даному випадку проектори встановлюються і з тієї, і з іншого боку, не вимагає установки другого екрану з метою показу в 360 градусів.

Вибір і розрахунок розміру екрана

Розмір полотна - це те, що дозволить вам розрахувати, на скільки відвідувачів ви зможете розраховувати при перегляді, а звідси і який розмір екрану необхідно придбати. Є кілька завдань і оптимальне співвідношення під кожну з них:

  • якщо ви переслідуєте мету показу діаграм, схем і даних для презентацій, то необхідний і оптимальний варіант співвідношення ширини до висоти - 4: 3;
  • якщо ви купуєте екран виключно для home-перегляду, то ваш варіант - це проекційні екрани із співвідношенням сторін 16: 9 (HDTV);
  • якщо вам потрібно без втрати якості відтворювати не тільки фільми, але картинки і відеоігри з повним збереженням пропорцій, то ідеальний варіант - це екрани із співвідношенням ширини до висоти 16:10 (Wide Screen);

Такі екрани більш універсальні і практичні у використанні, так як більшість моніторів і ноутбуків має саме таке співвідношення сторін.

  • якщо вам потрібно підлаштувати висоту під зображення або відеоряд будь-якого формату, то хороший варіант - квадратні екрани типу 1: 1, однак це стає можливим лише в тому випадку, якщо механізм повернення в даній моделі дозволяє зафіксувати висоту в обраній вами точці.

Визначившись з розміром полотна, можна зробити розрахунок потрібного розміру екрану:

  1. Якщо ви вибираєте для презентації екран 4: 3, а відстань від екрану до останнього глядача, наприклад, 18 м, то розрахунок висоти буде таким: 18: 6 = 3 м. З огляду на дані пропорції, ширина такого екрану складе 3 × 4: 3 = 4 м.
  2. Щоб дізнатися діагональ екрану в пропорції 16: 9 або 16:10, необхідно розділити відстань до найвіддаленішого глядача на 2, а потім на 2,54 для переведення показники в дюйми. Наприклад, відстань до найвіддаленішого глядача становить 10 м. Таким чином, 10: 2 = 5 м або 500 см, а 500: 2,54 = 197 дюймів. Така діагональ проекційного екрану.

Така діагональ проекційного екрану

Ці розрахунки теоретичні. На практиці необхідно вибирати розміщення проектора під екран таким чином, щоб він фокусувався в центрі, і зображення носило максимально якісний характер.

Важливі нюанси при розміщенні екрану:

  • відстань від підлоги до нижнього краю екрана має рекомендаційне значення в 125 см;
  • відстань від проекційного екрану до найближчого глядача не повинно бути менше 1,5 м.

Якщо ви не впевнені в розмірі екрану, то завжди краще вибирати екран з запасом, тобто ви завжди можете вивести менше зображення на великий екран і ніколи більше зображення на маленький.

Матеріали проекційних екранів

Тканина - найпоширеніший і найбільш популярний матеріал, який використовується в екранах всіх типів. Має хорошу зносостійкість і не вимагає особливої ​​системи підходу. Але є і вініл - він використовується як покриття для натяжних екранів, гарантує високу чіткість і якість зображення, проте, це і відбивається на підвищеною ціною.

Менш популярними є такі полотна:

  • З матовим покриттям. Забезпечує максимальний огляд під кутом від 100 до 180 градусів. Рівномірне розсіювання світла в даному покритті дає можливість спостерігати чітку картинку незалежно від вашого розташування в залі і не вимагає 100% затемнення приміщення. Використовується як в домашньому побуті, так і в офісних цілях.
  • Глянсове. Дозволяють бачити більш яскраву картинку з підвищеною контрастністю незалежно від можливостей проектора. Такий екран коштує значно дорожче, незважаючи на те, що при перегляді створює відблиски і вимагає особливих умов у вигляді повного затемнення приміщення. Глянцеві екрани бувають дзеркального відображення (вигідні в плані перегляду, якщо проектор розташований на стелі) і зворотного відображення (гарні для невеликого приміщення, оскільки для підвищення якості зображення необхідно розташувати проектор навпроти екрану). У будь-якому випадку глянцеві екрани використовуються найчастіше для будинку в ролі кінотеатру.

Важливі нюанси при покупці екрану

На що потрібно звернути увагу при покупці екрану, крім його типу і розміру? Таких моментів досить:

  • Форма екрану, яка буває не тільки стаціонарною прямий, але і непрямий. У цьому випадку екран фокусує світло в тій самій точці, що дозволить домогтися 3D ефекту. Звичайно, це значно збільшує вартість агрегату.
  • Звучання знаходиться в прямій залежності від екрану. якщо акустичні колонки розташовані позаду екрану, то використовується звукопрозорості екран. В даному виді озвучування акторів доноситься до нас з середини полотна. В інших випадках можна вибирати незвукопрозрачний екран.
  • Коефіцієнт посилення - параметр, від якого безпосередньо залежить якість відеоряду або зображення. Для домашнього використання з можливістю максимального затемнення можна буде придбання екрану з коефіцієнтом не більше 1,5, а в світлих і великих офісних або виробничих приміщеннях - вище цього значення.

Відео про вибір проекційних екранів

У відео лаконічно і чітко обумовлені всі критерії вибору екранів, з огляду на які можна купити якісний функціонал до проектора:

Розглянувши всі нюанси, розрахувавши правильний розмір і висоту полотна проекційного екрану, ви зможете придбати саме той агрегат, який повністю відповідає вашим потребам. Вдало обрана модель проектора дозволить насолоджуватися якісною картинкою і зображенням з будь-якої точки приміщення.