Експерт - про спорідненість людини з грибами

Фото: ТАСС / Олександр Колбасов

Співробітник кафедри мікології та альгології біологічного факультету МГУ Максим Дьяков розповів в ефірі радіостанції "Москва FM" , Що ріднить нас з грибами, чому їх потрібно викручувати, а не зрізати, і наскільки вони корисні.

"Вони наші родичі. Ми ставимося до надцарству (або імперії)" заднежгутіковие ". У нашому циклі розвитку є етап одноклітинних організмів з заднім жгутиком. Те ж саме, що і у грибів", - сказав він.

Телесюжет Сергія Курьохіна "Ленін гриб"

Як бачимо, наше спорідненість з царством грибів вельми віддалене. Але тут в пору згадати знаменитий телесюжет-містифікацію музиканта Сергія Курьохіна і журналіста Сергія Шолохова "Ленін гриб". У цьому інтерв'ю Курехин запевняв, що вождь пролетаріату вживав галюциногенні гриби і сам перетворився на гриб.

Як докази він наводив такі "факти", як схожість броньовика, з якого виступав Ленін, з грибницею мухомора, а також те, що "Нінель" (Ленін в зворотному порядку) - французьке блюдо з грибів і т.д.

"У мене є абсолютно неспростовні докази, що вся Жовтнева революція робилася людьми, які багато років споживали відповідні гриби. І гриби в процесі того, як вони були споживчість цими людьми, витісняли в цих людях їх особистість і люди ставали грибами. Тобто я просто -напросто хочу сказати, що Ленін був грибом. грибом, більш того, він був не тільки грибом, він був ще крім усього радіохвилею ", - говорив Курехин.

Це інтерв'ю було показано в передачі "П'яте колесо" 17 травня 1991 року по Ленінградському телебаченню, в самий розпал "гласності", коли вперше стали оголошуватися багато приховані факти. Тому деякі телеглядачі сприйняли "теорію" Курьохіна всерйоз.


Експерт також нагадав, як правильно збирати гриби. "Якщо зрізати ножем, ви відкриваєте ворота інфекції. Якщо грубо висмикнути з шматком грибниці, ви можете її порушити. Тому треба акуратно викрутити гриб, щоб мінімально попсувати грибницю", - додав він.

Посилання по темі

Що стосується вживання грибів в їжу, Дьяков зазначив, що вони містять багато корисних елементів.

"Серед грибів є цілий ряд видів, дуже корисних для нашого організму. Не випадково багато хто з них активно використовуються в давньо-китайської медицини. З ними працюють і зараз. Найвідоміший - це так званий лакований трутовик, який зустрічається південніше, на Алтаї, в Карпатах і на Кавказі. у цьому році було дві знахідки цього гриба в районі Звенигорода. він містить таке з'єднання, як бета-глюкан - досить сильний імуномодулятор, - говорить він. - Клітинна стінка грибів складається з хітину. Це важка їжа, але хітин - сильні адсорб и. На них сідають важкі метали ".

Однак в підмосковних лісах є ризик зірвати отруйний гриб замість їстівного, особливо влітку, додав мікології. "Зараз йде потепління клімату. Багато південні види стали відчувати себе тут краще, регулярно зустрічатися у нас і більш солідно виглядати. Зараз в лісах з'явилося багато Галерин облямованій", - додав він.

Вона дещо нагадує річний опеньок, але містить токсини блідої поганки. Тому в цьому і наступному році ми рекомендуємо утриматися від збору літніх опеньків. А ось восени їх збирати можна ".

сюжет: Тренди міста: все, що хвилює столицю