Експозиція Музею імені Н.К. Реріха


Подорожуючи по старовинним залах садиби Лопухіних, в яких розмістився Музей імені Н.К. Реріха, стикаючись з великим творчістю людського духу, ми немов здійснюємо подорож у часі. З суєтного справжнього переносимося в інший вимір - вічний час космічних істин, шукань духу і творчих осяянь. З невеликого простору Музею потрапляємо в неосяжний світ, багатогранний, красиве і загадкове, - світ родини Реріхів, які своїм життям і творчістю показали, що самі чудові легенди можуть стати для нас реальністю, якщо ми встаємо на шлях морального, духовного вдосконалення, розширення свідомості, якщо ми згадуємо про своїх основах, якщо приймаємо в свою свідомість поняття Вічності і Безмежності.

Епіграфом до всієї музейної експозиції служить вступний зал . На стінах цього залу - унікальні картини Н.Г. Волкової, в яких символічно відображені найважливіші етапи культурно-духовної еволюції людства.

Переглянути віртуальний тур

В Петербурзькому залі експонуються фотографії, документи, архівні матеріали та художні роботи, які висвітлюють петербурзький період життя родини Реріхів.

Переглянути віртуальний тур

Образ Землі Руської виникає на мальовничих полотнах Н.К. Реріха, представлених в російською залі . Створені в різні роки, пройняті любов'ю до Батьківщини, картини художника несуть в собі «слово і заповіт про Росію». Про багатогранної діяльності Миколи Костянтиновича на благо великої російської культури розповідають експонати залу.

Переглянути віртуальний тур

Зал Живої Етики є центром музейної експозиції. Жива Етика стала початком нового космічного мислення, що розвивається зараз на нашій планеті. Ця філософська система розкриває основні закони Всесвіту, пояснює найважливіші процеси еволюції, що йдуть в Космосі і на планеті Земля. «Художнім коментарем» до Живій Етиці називав Н.К. Реріх свої картини, багато з яких представлені в залі. Тут же експонуються раритетні видання книг Живої Етики.

Переглянути віртуальний тур: вид 1 вид 2

Духовних наставників Реріхів, Мудрецям Індії, Великим Вчителям людства, у співпраці з якими було створено Вчення Живої Етики, присвячений зал Вчителів - один з найкрасивіших залів Музею, відновлений за архівними матеріалами точно таким, яким він був в 18 столітті.

Зал Центрально-Азіатської експедиції розповідає про головне звершенні в житті Миколи Костянтиновича та Олени Іванівни Реріхів - подорож до Центральної Азії. У залі можна простежити шлях експедиційного каравану, дізнатися про події на маршруті, подивитися унікальну археологічну колекцію, зібрану учасниками експедиції в Тибеті, і побачити сяючі вершини Гімалаїв, зафіксовані на картинах Реріха.

Переглянути віртуальний тур

Перший в світі Гімалайський Інститут наукових досліджень був створений сім'єю Реріхів в гімалайської долині Кулу, де вони провели більшу частину свого життя в Індії. В залі Кулу - перші випуски «Журналу Гімалайського інституту« Урусваті »і друк Інституту, фотографії будинку, де жили Реріхи, особисті речі Миколи Костянтиновича та його родини, старовинна бронза з їх колекції, картини Н.К. і С.М. Реріхів.

Переглянути віртуальний тур

Історичні документи з архіву Реріхів, розміщені в експозиції залу Прапора Миру , Представляють Миколи Костянтиновича як особистість планетарного масштабу, як громадського діяча, який підняв над Землею Прапор Миру - Прапор Культури. Прапор Миру стало символом Пакту Реріха - першого міжнародно-правового акта, спеціально присвяченого охороні культурних цінностей.

Переглянути віртуальний тур

Зал Святослава Реріха знайомить відвідувачів з мальовничим творчістю Святослава Миколайовича - молодшого сина Реріхів, видатного художника, вченого, мудреця і філософа, засновника нашого Музею.

Переглянути віртуальний тур

Зал Юрія Реріха присвячений старшому синові Олени Іванівни та Миколи Костянтиновича - сходознавець, мандрівникові, археологу, мистецтвознавцю, історику та лінгвістові.