Оцінка життєздатності ідеї - важливий етап, яким не слід нехтувати на старті. Якщо друзі і родичі вважають ваш майбутній проект безглуздій витівкою, не поспішайте погоджуватися. Якщо партнер радить злегка змінити концепцію, чи не наполягайте. Зняти розбіжності, вселити впевненість і дати краще уявлення про цільову аудиторію можуть допомогти сервіси для експрес-досліджень. H & F вибрав самі розумні з них.
SurveyMonkey
Цей сервіс інтернет-досліджень з'явився в 1999 році в Пало-Альто. На сьогоднішній день цим сервісом опитувань користуються більше 14 млн осіб. Рік тому запустилася офіційна російська версія SurveyMonkey, але до сих пір сервіс не надає навіть преміальним клієнтам з Росії можливість отримати телефонну консультацію російською мовою. Безкоштовно можна створити 10 питань на опитування і отримати 100 відповідей. Найдорожчий варіант Survey Monkey коштує $ 800, найпопулярніший серед платних користувачів - $ 200-300. Можна самостійно створити опитувальник або скористатися досить великим набором шаблонів, які допоможуть зробити вікової зріз аудіоріі, виявити переваги споживачів і так далі. Опитування можна проводити на сторінці сайту, розсилати по електронній пошті і розміщувати в соціальних мережах. SurveyMonkey також забезпечить вас базою респондентів, якщо ви самі не можете зібрати достатньої кількості відповідей.
MillionAgents
Російський сервіс пропонує провести нескладні польові дослідження: перевірити розкладку POS-матеріалів в магазинах, знайти таємних покупців в будь-якому місті, провести опитування громадської думки. MillionAgents дає доступ до бази виконавців, яких можна найняти і навчити за допомогою мобільного додатку. Платформа сервісу дозволяє відстежувати хід дослідження і коригувати методологію. Корекції також піддається швидкість проведення опитування і його ціна, тобто якщо виконавці не поспішають відгукнутися на вашу пропозицію, можна зрушити терміни або підвищити рівень винагороди.
Proved
Проект, створений засновниками дослідницької компанії Bojole Research, пропонує експертизу в області оцінки ідей. Результат - цифри і експертиза - приходить через 24 години. Можна використовувати власну базу контактів, можна, за невелику доплату, скористатися базою сервісу. Складений Proved алгоритм оцінки передбачає відповіді на прості запитання: «Чи скористалися б ви річчю або послугою самі?», «Порадили б її друзям?». Участь в опитуванні беруть представники цільової аудиторії, це гарантують творці сервісу за умови, що ви обираєте їх базу відповідають. Інструментарій і базова аналітика будуть безкоштовними, вартість розширеної версії - $ 9,90 за одну ідею, підписка на місяць з необмеженим числом ідей - $ 14,90, оцінка ідеї «однією кнопкою» з покупкою аудиторії і з усіма розширеними можливостями - $ 249.
Lean Startup Machine
Ще один спосіб перевірити ідею стартапу на міцність, схожий чи на традиційне опитування, а на настільну гру. Його придумав в 2011 році автор однойменних воркшопів Ерік Райс . Процес схожий на гру в «Монополію». Користувач може безкоштовно завантажити і роздрукувати «Дошку тверджень» (Validation Board) або вести записи онлайн. Творці сервісу вважають, що дошка допомагає сфокусуватися на тому, що дійсно важливо, не зациклюватися на невірної концепції і змінити її, поки ще не все втрачено. Творці Lean Startup пропонують розглядати потенційних клієнтів, що перевіряється проекту як спільнота людей, об'єднаних однією проблемою. Промовляючи і записуючи варіанти вирішення, можна знайти оптимальний і перевірити його за допомогою механізмів, описаних в інструкції.
Floq
Цей австралійський сервіс схожий на SurveyMonkeys, але в більш витонченому виконанні. По-перше, дослідження стоять трохи дешевше , По-друге, безкоштовних опцій більше, по-третє, австралійці приділили багато уваги дизайну, і результати досліджень виглядають дуже красиво. Ще одна відмінність - більш пророблена робота з питаннями. Сервіс допомагає сформулювати кращий варіант, уникнути двозначностей і випадків, коли опитуваний не знає, що відповісти: так чи ні. В цілому Floq більше підходить для підприємців-початківців, але російської версії у сервісу поки немає.
фото: Homepage image via Shutterstock
Складений Proved алгоритм оцінки передбачає відповіді на прості запитання: «Чи скористалися б ви річчю або послугою самі?», «Порадили б її друзям?