Електричні мрії Джорджіо Мородера

  1. Giorgio Moroder - Альбом "E = MC²"
  2. Donna Summer - "I Feel Love"
  3. Sparks - альбом "No. 1 in Heaven "
  4. Саундтрек до фільму «Опівнічний експрес»
  5. Blondie - "Call Me"
  6. Japan - "Life in Tokyo"
  7. "Metropolis"
  8. Limahl - "The NeverEnding Story"
  9. Альбом "Philip Oakey & Giorgio Moroder"
  10. Berlin - "Take My Breath Away"
  11. Оформлення спортивних заходів
  12. Daft Punk - "Giorgio by Moroder"

26 квітня святкує день народження Джованні Джорджіо Мородер - італійський музикант, композитор і продюсер ладінського походження, один із загальновизнаних корифеїв електронної музики, автор ряду саундтреків до популярних кінофільмів. Мородер - з тих людей, чий вплив на сучасну поп-культуру воістину неосяжне, відгомони творчості як його самого, так і його підопічних, можна почути всюди. За свою багату творчу життя вкрай активний Джорджіо встиг взяти участь в різноманітних музичних проектах. Сьогодні, в чергову річницю з дня народження маестро, ми згадаємо деякі з них.

1

Giorgio Moroder - Альбом "E = MC²"

Giorgio Moroder - Альбом E = MC²

Насамперед необхідно згадати, що був час (конкретно - 1970-ті роки), коли Джорджіо активно випускав власні сольні альбоми. Це зараз він утвердився в ролі такого собі маститого «професора» електронної музики, сконцентрованого скоріше вже на ремікси і візуальному мистецтві, чиї рідкісні самостійні музичні роботи ентузіазму у музичної преси не викликають (диск " Déjà Vu "). А в ту пору Мородер трудився в ударному темпі.

З усіх класичних пластинок музиканта, мабуть, варто виділити новаторську "E = MC²", що вважається першим істинно електронним поп-альбомом, повністю створеним у форматі цифрового звукозапису. Твір було створено за 7 тижнів, з яких одна пішла на настройку та синхронізацію обладнання, а решта шість - на створення матеріалу. Процес запису був дуже дорогим ( «близько $ 15000 в день»), і Мородер, що не мав в своєму розпорядженні «таких же бюджетів, як у Led Zeppelin або Billy Idol», побоювався, що не зможе закінчити справу. Проте, все вирішилося благополучно, і Джорджіо увійшов в історію. Хоча ми, звичайно, допускаємо, що хтось саме за якістю вище поставить його альбом "From Here to Eternity" 1977 року випуску, а інші цінителі заявлять про принади більш ранніх творінь маестро.

2

Donna Summer - "I Feel Love"

Donna Summer - I Feel Love

Джорджіо Мородер працював над багатьма хітами знаменитої співачки Донни Саммер, але з їх спільного творчого доробку на думку спадає, перш за все, безсмертний хіт "I Feel Love", що витримав безліч кавер-версій і назавжди змінила обличчя клубної музики. Коли пісня тільки вийшла, багато її слухачі (наприклад, Брайан Іно з Девідом Боуї в Берліні) були впевнені, що саме так звучить майбутнє. Зараз же, якщо зустрінеш прохання «покажіть мені чистий, ідеальний зразок диско!» - у відповідь досить включити "I Feel Love". Композиція також вийшла на альбомі Донни "I Remember Yesterday" 1977 року.

Композиція також вийшла на альбомі Донни I Remember Yesterday 1977 року

3

Sparks - альбом "No. 1 in Heaven "

1 in Heaven

Група Sparks записала в першій половині і середині 1970-х кілька ураганних пластинок в жанрі арт-року і глем-року, але до кінця десятиліття творчий запал кілька згас, та й інтерес публіки помітно знизився. Брати Рон і Рассел Мейл втомилися від формату рок-колективу і хотіли спробувати щось нове. «Спеціалізація» Рона на клавішних інструментах сама по собі служила хорошою передумовою того, що Sparks здатні вписатися в «нову хвилю» і диско. Зрозуміло, брати уважно стежили за всіма нововведеннями, і успіхи Джорджіо Мородера не залишилися непоміченими. Рон і Рассел висловили своє захоплення його роботами в бесіді з німецьким журналістом, який виявився одним італійського продюсера і вирішив познайомити музикантів. Результатом виявилися творчий союз і альбом "No. 1 in Heaven ", оригінальний трек-лист якого складався з 6 диско-бойовиків. Ця платівка повернула Sparks увагу аудиторії і стала однією з кращих в багатому послужному списку ансамблю.

Адюльтер з диско-музикою тривав у братів Мейл недовго. Формально разом з Мородером вони потім записали ще один диск, "Terminal Jive", але в дійсності основна частина матеріалу була створена під керівництвом колеги і партнера Джорджіо - Харольда Фальтермайера. Уже цей альбом був відзначений поверненням деяких рок-атрибутів в звучання. А після релізу "Terminal Jive" Sparks, як свідчить канонічна фраза з їх біографії, «вийшли з стилю диско так само стрімко, як і увійшли в нього». Але недовгий період співпраці з Мородером все одно залишив яскравий слід в кар'єрі групи.

4

Саундтрек до фільму «Опівнічний експрес»

Саундтрек до фільму «Опівнічний експрес»

Це ще один з головних каменів в підставі незаперечного авторитету Джорджіо в сфері електронної музики, закладених їм в кінці 1970-х років. Премія «Оскар», яку він отримав за музику до «Північний експрес», красномовно говорить про визнання заслуг і таланту на найвищому рівні. Саундтрек містить композицію "Chase", що входить в число найбільших хітів за всю кар'єру Мородера.

Саундтрек містить композицію Chase, що входить в число найбільших хітів за всю кар'єру Мородера

5

Blondie - "Call Me"

Blondie - Call Me

Успіх «Полуночного експреса» зробив Джорджіо вкрай затребуваним композитором і аранжувальником у кінорежисерів. В результаті, цікаві пропозиції та нові досягнення пішли одне за іншим. Таким можна вважати і саундтрек до фільму «Американський жиголо», особливо, найвідомішу композицію з нього, "Call Me". За початковим задумом автора, її повинна була виконати Стіві Нікс, але їй це не дозволили зробити умови контракту з лейблом. Так що втілити ідею в життя довелося групі Blondie на чолі з Деборою Харрі, яка написала до інструментального демо Мородера текст (у неї пішло на це лише кілька годин). За словами вокалістки, вона надихалася початковими сценами «Американського жиголо», тому в її уявленні це пісня про поїздку на автомобілі. І справді, динамічний трек дуже добре підходить для заміських подорожей за кермом. Як підсумок, композиція "Call Me" стала не тільки перлиною саундтрека, а й одним з найвідоміших хітів самих Blondie, навіть незважаючи на внеальбомний характер пісні.

Як підсумок, композиція Call Me стала не тільки перлиною саундтрека, а й одним з найвідоміших хітів самих Blondie, навіть незважаючи на внеальбомний характер пісні

6

Japan - "Life in Tokyo"

Japan - Life in Tokyo

Група Japan, в оригіналі складалася з шкільних друзів і прилучився до них гітариста трохи старший віком Роба Діна, блиснула подібно блискавки на небосхилі «нової хвилі», за кілька років зазнавши неймовірну творчу еволюцію і розпавшись на піку успіху. Важливу роль у зміні музичного світогляду учасників та набуття ними нового досвіду зіграв Джорджіо Мородер, з яким хлопці записали в 1979 році внеальбомний сингл "Life in Tokyo", пофарбований характерними диско-ритмами і синтезаторами (згодом трек кілька разів піддавався ремікшування). Пісня стала вододілом в кар'єрі Japan і задала напрямок подальшого розвитку команди. Характерно, що останній концерт в історії колективу, відбувся 16 грудня 1982 року в японській Нагої, вінчала саме "Life in Tokyo".

Характерно, що останній концерт в історії колективу, відбувся 16 грудня 1982 року в японській Нагої, вінчала саме Life in Tokyo

7

"Metropolis"

Metropolis

У 1984 році Джорджіо взявся за здійснення вельми амбітного проекту - створення сучасної звукової доріжки до відновленої версії легендарного німого фільму «Метрополіс». Репутація його до цього часу була вже настільки висока, що маестро зміг залучити до участі ряд зірок першої величини - Фредді Меркьюрі з Queen, Джона Андерсона з Yes, Пет Бенатар, Адама Анта, Бонні Тайлер, Біллі Сквайер. Само собою, плоди зусиль Мородера викликали чимало суперечок і пересудів про правильність його підходу, придатності такої музики для фільму. Але хіба могло бути по-іншому, коли мова йде про класику світового кінематографа? Важливо інше. Неминуче підставляючи себе під вогонь критики, Джорджіо, проте, пробив шлях до переосмислення кіношедеврів минулих епох. Саме після його проб і помилок такі проекти стали нормальним явищем і вельми популярним варіантом застосування своїх творчих сил.

Саме після його проб і помилок такі проекти стали нормальним явищем і вельми популярним варіантом застосування своїх творчих сил

8

Limahl - "The NeverEnding Story"

Limahl - The NeverEnding Story

Дана композиція була написана Мородером і Кітом форс спеціально для американської версії однойменного німецького фільму - дуже популярною і в нашій країні «Нескінченної історії». Як її «голосу» був запрошений до участі британський артист Лімаль, екс-вокаліст групи Kajagoogoo. Фірмовий «м'який» продакшн від Джорджіо забезпечив пісні статус хіта №1, який став піком сольної кар'єри виконав її співака.

Фірмовий «м'який» продакшн від Джорджіо забезпечив пісні статус хіта №1, який став піком сольної кар'єри виконав її співака

9

Альбом "Philip Oakey & Giorgio Moroder"

Альбом Philip Oakey & Giorgio Moroder

Після запаморочливого успіху альбому "Dare" справи у Філа Оукі і його колективу The Human League кілька засмутилися. Музиканти розірвали творчий союз з продюсером Мартіном Рашентом і ніяк не могли знайти себе. Окремі хітові композиції видавати у них ще виходило, але ось альбоми виходили бляклі і невиразні. На їх фоні в дуже вигідному світлі постає спільне твір Філа і Джорджіо Мородера, що вийшло в 1985 році. По суті, альбом розвинувся з однієї-єдиної пісні - "Together in Electric Dreams" з саундтрека до фільму "Електричні мрії" режисера Стіва Беррона. Трек був виданий синглом і став міжнародним хітом, але це зовсім не означає, що він заступає собою інший матеріал альбому Оукі і Мородера. Навпаки, цей диск практично не просідає і не має слабких місць, представляючи собою гідну колекцію пам'ятних синтетичних творінь. Що цікаво, за словами Філа, робота пройшла вкрай оперативно, альбом був зроблений за кілька днів. На жаль, але в комерційному, а не творчому, щодо повторити успіх головної пісні не вдалося. Партнёству Оукі і Мородера настав кінець.

Партнёству Оукі і Мородера настав кінець

10

Berlin - "Take My Breath Away"

Berlin - Take My Breath Away

При підготовці музики з високобюджетних блокбастеру «Кращий стрілець» ( "Top Gun") з Томом Крузом у головній ролі Джорджіо Мородер склав ефектну пісню. На роль вокалістки він спланував Террі Нанн, з якою був знайомий ще з 1978-го року. Джорджіо так хотів заручитися саме її послугами, що погодився вказати в якості виконавців всю групу Террі, Berlin, і дозволив помістити трек на новий альбом ансамблю. В результаті, фільм зібрав пристойну касу, а мелодійна композиція з впізнаваною партією електронного баса стала популярна по всьому світу. За іронією долі, Террі, настільки романтично заспівала цей хіт, зізнавалася, що в її власному особистому житті на той момент досить тривалий час панував «мертвий штиль». Крім того, склалася парадоксальна і суперечлива, по суті своїй, ситуація - успіх "Take My Breath Away" дозволив Berlin провести масштабні гастролі, зацікавити собою слухачів, при цьому самі музиканти, за винятком вокалістки, не мали відношення до появи пісні на світло. Найвідоміша композиція цієї вельми непересічною і цікавою команди, будучи таким собі «підкидьків», благополучно затулила собою власні речі колективу. Так що важко сказати однозначно, пішов чи Berlin про запас щедрий подарунок від Джорджіо Мородера.

Так що важко сказати однозначно, пішов чи Berlin про запас щедрий подарунок від Джорджіо Мородера

11

Оформлення спортивних заходів

Оформлення спортивних заходів

Джорджіо Мородер не раз удостоювався честі складати офіційні пісні, що супроводжували проведення найбільших спортивних подій планети.

Першою була "Reach Out" - офіційна композиція Літніх Олімпійських ігор 1984 року в Лос-Анджелесі. На думку Мородера, вона повинна була надихати атлетів на боротьбу і перемогу. Виконав пісню Пол Енгеманн.

Далі слідувала, можливо, сама симпатична з композицій цієї категорії - "Hand in Hand", яка супроводжувала наступну літню Олімпіаду, що пройшла в 1988 році в Сеулі.

Нарешті, десятиліття закінчилося для Джорджіо офіційною піснею чемпіонату світу з футболу, що отримала назву "Un'estate Italiana". У організаторів-італійців не було особливих сумнівів, кому довірити важливу місію. Мородер з нею успішно впорався.

12

Daft Punk - "Giorgio by Moroder"

Daft Punk - Giorgio by Moroder

Приділимо трохи уваги і сучасності. У 2013 році французький дует Daft Punk випустив альбом "Random Access Memories", який багатьом (в тому числі і в Росії) дуже полюбився. На ньому музиканти віддати данину поваги деяким своїм натхненників, в тому числі Джорджіо. Вони зв'язалися з ним, домовилися про зустріч в студії і записали минулого Мородера про його життя і кар'єрі. На думку творців, розповідь був би цікавий самому широкому колу слухачів, незалежно від їх смакових пристрастей. Підсумкова версія композиції явно зазнала впливу як класичних робіт самого Джорджіо, так і інших хітів епохи диско.

Підсумкова версія композиції явно зазнала впливу як класичних робіт самого Джорджіо, так і інших хітів епохи диско

Коментар Soyuz.Ru: Творча біографія маестро Мородера такою великою, що навряд чи може вміститися в невеликому оглядовому матеріалі, і її цікава особливість полягає в тому, що у кожного покоління слухачів і глядачів буде «свій Мородер». Ми, зі свого боку, дозволимо собі пригадати ще одну цікаву роботу, пов'язану з ім'ям продюсера. Це колаборація Мородера і Девіда Боуї, заголовна пісня з фільму «Люди-кішки» "Cat people (Putting out fire)". Перероблена версія цієї пісні також увійшла на альбом Боуї " Let's Dance ".

Ваша улюблена запис Мородера не потрапила в цей матеріал? Напишіть про неї в коментарі!

Але хіба могло бути по-іншому, коли мова йде про класику світового кінематографа?
Ваша улюблена запис Мородера не потрапила в цей матеріал?