Електронна альтанка. В гостях - Олег Хоменко

Отже, ми продовжуємо знайомити вас з кращими представниками сучасної музичної білоруської культури, і сьогодні у нас надзвичайно цікавий гість, лідер групи "Палац" Олег Хоменко. Я думаю, що особливо представляти цю людину нашим читачам не потрібно, тому відразу переходимо до інтерв'ю ...


Хоменко Олег народився в 1967 році. В 9 років зайнявся музикою завдяки наполегливості батьків. Починав музичну освіту з акордеона, потім закінчив музичну школу по класу тромбона. Грав на гітарі. В Інституті культури - на тенор-горні, де отримав диплом "керівника аматорського естрадно-духового оркестру". Перші пісні почав писати в юності і виконувати з друзями на весіллях. Один з ініціаторів створення групи "Палац" і напрямки фолк-модерн. В даний час композитор, поет, художній керівник і соліст групи "Палац". Ведучий белорусcкого музичного хіт-параду "Тузін гітоў" на радіо "Мінськ". Серед головних захоплень - культурологія, етнографія, білоруський фольклор.


- Олег, привіт! Скільки років групі "Палац"?

- Група "Палац" існує з 1992 року. Нам 14 років. Але грати і дружити ми почали з 1987-88 року, коли вчилися в Інституті культури.

- Пам'ятаю, коли я розмовляв з Юрієм (Францем) Видронком, він розповів, що вашому старту (старту групи "Палац") багато в чому допоміг Володимир Мулявін. Розкажи, будь ласка, як це було ...

- Ми вперше познайомилися з В.Г.Мулявіним в 1993 на прослуховуванні конкурсантів до «Слов'янського базару 93". Я заспівав тоді "Русалки" і "Ой, рана ...". Обидві ці пісні журі на чолі з Мулявіним прослухало від початку і до кінця. Інших виконавців слухали: "куплет - приспів". Відразу після прослуховування нам запропонували не виступати в конкурсі, а приїхати на фестиваль як професіоналам. (Тільки тепер я розумію, що так було треба ...) В цей час Мулявін думав про створення молодіжної студії при ансамблі "Пісняри". Ми були до цього не готові. У нас уже були перспективні контакти з Німеччиною та Англією, і піти з МВТУ-1, яке нам багато допомагало і де ми працювали, було б нечесно і негарно. Мулявін був дуже стриманою людиною на компліменти і похвали. Але ті компліменти, які він сказав мені на адресу "Палацу" під час концерту "25 років" Піснярам ", я запам'ятав назавжди, тому що вони мене не надихнули, а, скоріше, збентежили. Ми дуже тактовно підтримували відносини з Мулявіним і" Піснярами "до моменту трагедії. Дуже переживали, коли колектив розпався. Але завжди будемо вдячні йому за поради та підказки, істинний зміст яких до мене доходить тільки зараз.

- Взагалі, ви тоді відкрили практично новий пласт сучасної білоруської культури, і я знаю, що дуже багато часу проводили в експедиціях. Скільки у вас їх було, якщо так, навскидку, і що запам'яталося найбільше?

- Останні 7-8 років одна в рік. Ми багато почали працювати з уже готовим матеріалом, який на стрічкових касетах стрімко псувався і зникав.

- Існує думка, що зараз, в 2006-му, в таких експедиціях вже немає великого сенсу ...

- Сенс є! Немає грошей і енергії. Проблема в тому, що готовий матеріал мало кому потрібен. Питання в розвитку і пропаганді цього матеріалу, а не в колекціонуванні.

- Що являє в плані складу група "Палац" сьогодні?

- Основний склад - це вісім чоловік. Дуже добрі і професійні люди. Познайомитися з усіма можна на нашому офіційному сайті www.palac.org .

- Які у тебе творчі плани? Скільки нових пісень знаходиться в роботі зараз?

- Перед Новим роком записали дві нові пісні - "Приляцела ластаука" і "Спейце мені песьня". Зараз є дві нові роботи, які повинні увійти в нову програму, але назв у них поки, природно, немає.

- Де вас можна знайти в інтернеті?

- Крім нашого офіційного сайту www.palac.org , Зазвичай відповідаємо на всі листи, які приходять на адресу [email protected] . Різні новини про групу можна почитати за адресою www.music.fromby.net . А взагалі, наберіть в пошуковику: гурт "Палац" і Алег Хаменка - є багато різного.

- Оскільки нас зараз читає багато музикантів, аранжувальників і звукорежисерів, то цікаво буде почути чисто твої рекомендації про те, як потрібно дивитися на сучасне музичне виробництво і творчість, що в ньому є головним, а що - побічним?

- Якщо ви намагаєтеся порівнювати свою творчість з творчістю інших і вважаєте, що ваше не гірше ... то відразу можете все викинути, і правильно зробите. Якщо ви вистраждали "ці звуки і ці думки" і вони вам дуже-дуже подобаються, але їх "неадекватно" оцінюють - все в порядку, ви на правильному шляху.

- Взагалі, ти б не хотів, щоб наші читачі спробували себе в реміксірованіі на нові або старі пісні "Палацу"?

- Звичайно, дуже цікаво послухати вашу стилізацію нашої музики. Але, думаю, корисніше і цікавіше буде ваша музика з точки зору нашого стилю. Ми можемо щось підказати, а вирішувати зобов'язаний тільки той, хто візьметься за таку працю.

- Олег Хоменко - один з небагатьох білоруських музикантів, хто вельми успішно виступав перед закордонною публікою (це я, наприклад, згадую ваші німецькі концерти і записи з них). У чому основна відмінність нашого сприйняття музики від закордонного? Чи є різниця в естетиці цього самого сприйняття?

- Напевно, зараз різниця незначна. Може, тільки в Західній Європі (особливо на фестивалях) люди бажають бачити і слухати не набір пісень, а спектакль. Все одно, як ти граєш, головне - як і про що ти в цей час думаєш. А виразити себе, свої думки має звуками і рухами. Якими? Це ваше запитання - ви ж на сцені ...

- А, взагалі, цікаво, які музиканти і проекти тобі подобаються на даний момент, і на якій музиці ти виховувався?

- Дуже багато. Я чую і бачу нормальну нову хвилю в сучасній білоруській музиці. У популярній музиці дуже багато "караоке", а в рок-напрямах серйозний прорив. Шкода, він приносить дуже скромні доходи, але, може, це й на краще.

Виховувався я на піснях "Орлятко", "В землянці", "Катюша", "Зорка Венера" ​​(і добре, що так), а впливала на мене вся музика, яку можна було почути на магнітофонах, по радіо і телевізору. А ось що подобалося ... і звідки "мій смак" ... я і сам не знаю.

- Впровадження комп'ютерів багато перевернуло в музичному світі?

- Думаю так. Це як трактор або комбайн в сільському господарстві. Але деякі речі все ж краще робити "звичайним плугом і на коні".

- Що особисто для тебе означає вираз "шоу-бізнес"?

- Те ж, що і для всіх: "шоу" - показувати, "бізнес" - справа. Шоу-бізнес - справа, виробництво, яке приносить прибуток, займаючись тим, що можна подивитися, послухати, показати. У нас в республіці поняття "шоу-бізнес" справедливо замінили поняттям "концертно-гастрольна діяльність". Тобто діяльність є, а прибутку немає, концерти, виступи, гастролі є, а показати і подивитися нема чого. Я, звичайно, "згустив фарби", але так конкретніше і зрозуміло.

- Величезне спасибі, що знайшов для нас час, і наостанок - твої побажання читачам "КВ", власне ...

- Здоров'я вам, вашим близьким і вашим комп'ютерам.

Крістофер, [email protected]

Скільки років групі "Палац"?
Скільки у вас їх було, якщо так, навскидку, і що запам'яталося найбільше?
Що являє в плані складу група "Палац" сьогодні?
Які у тебе творчі плани?
Скільки нових пісень знаходиться в роботі зараз?
Де вас можна знайти в інтернеті?
Взагалі, ти б не хотів, щоб наші читачі спробували себе в реміксірованіі на нові або старі пісні "Палацу"?
У чому основна відмінність нашого сприйняття музики від закордонного?
Чи є різниця в естетиці цього самого сприйняття?