Елвін Грей штурмує Палац спорту, Ільгам Валієв співає в ГБКЗ, а маніяк ліпить сніговиків

25.11.2017

Куди піти в Казані з 24 по 26 листопада

Музичне життя на вихідних: концерти самого популярного татарського співака Елвіна Грея, одного з кращих татарських тенорів сучасності Ільгама Валієва і нова програма Айдара Галімова. Крім того, виставка, присвячена 100-річчю всеросійського з'їзду мусульманок в музеї ісламської культури, музичний мультфільм про пригоди в світі мертвих «Таємниця Коко» і одна з найбільш очікуваних екранізацій - «Сніговик».

1. Концерт. Елвін Грей у Палаці спорту

25 листопада

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

Проект «Елвін Грей» стартував в грудні 2012 року, проте голосно його ім'я прозучало в 2016-му - тоді він став головним хедлайнером «Татар җири - 2016», а перед цим удостоївся згадки в мові самого Салавата: «Часи змінилися - нашим бабусям сьогодні не потрібен татарський "моң", їм потрібен Елвін Грей! Я в шоці від сьогоднішніх бабусь ».

Сам артист, розповідаючи «БІЗНЕС Online» про свою появу, говорив, що Елвін Грей виник не випадково. З дитинства, слухаючи зарубіжних виконавців, таких як Араш, Таркан, молода людина захотів, щоб також слухали пісні і татарською, башкирською мовами. «Я з дитинства слухав цих співаків. Якраз в ті часи закралася думка: "От би так само все слухали пісні на башкирською і татарською мовами, щоб не просто розуміли, а слухали і кайфували". Так що п'ять років роботи в московській студії - і ось я тут, безголосий, невиразно вимовляє деякі татарські слова (сміється). І все ж мої треки слухають, люди відвідують мої концерти, причому не по одному разу. Пісні на татарською крутять на російськомовних радіостанціях, пісня на башкирською мовою зайняла в категорії "треп" (один з піджанрів репу в поєднанні танцювальної електронної музикою - прим. Ред.) 76-е місце по світу. Я гордий і щасливий. Щасливий за себе, гордий за свій народ. А мій народ - це башкири, росіяни, татари, удмурти, чуваші, казахи і всі ті, хто приходить на мої концерти. Що стосується мого зовнішнього вигляду, подачі, це вже робота цілої команди стилістів. Вони вміють дивувати, і я їм не заважаю в цьому ».

Вартість квитків: 800-5000 рублів.

6 +

Палац спорту (вул. Московська, 1), початок - о 19:00

2. Концерт. Ільгам Валієв в ГБКЗ ім. Сайдашева

24 листопада


Ільгам Валієв - один з кращих татарських тенорів сучасності, соліст Башкирського театру опери та балету, лауреат російської театральної премії «Золота маска», соліст Екатеринбургской опери і запрошений соліст Великого театру. Багато фахівців вважають його найкращим татарським тенором після Хайдара Бігічева.

У програмі сольного концерту Валієва в Казані - татарська, російська, башкирська, зарубіжна класика, народні пісні, кращі хіти татаро-башкирської естради. Інструментальний супровід - оркестр «Нова музика». Спеціальний гість концерту - лауреат Вагаповского фестивалю - Ілюс Хузину (сопрано).

Вартість квитків: 500-2000 рублів.

6 +

ГБКЗ ім. Сайдашева (площа Свободи, 3), початок - о 19:00

3. Гастролі «театру post». «Я сиджу в кімнаті» і «Художник ззовні і зсередини» в «Куті»

24-25 листопада

Гастрольний тур санкт-петербурзької незалежної театральної групи «театру post» почнеться в Казані з показу першої в Росії постановки авангардного музичного твору Елвіна Люсье «Я сиджу в кімнаті» за п'єсою Елвіна Люсье і вистави «Художник ззовні і зсередини» за текстами Якопо Понтормо, Джорджо Вазарі і Аркадія Іпполітова, прем'єри якого ще не було в Санкт-Петербурзі. Після вистав у глядачів буде можливість обговорити побачене з режисером «театру post» Дмитром Волкостреловим (Санкт-Петербург) і театральним критиком Дмитром Ренанскім (Москва). Детальніше можна подивитися тут .

«Театр post» був заснований в 2011 році учнем видатного режисера Льва Додіна, випускником СПбГАТІ Дмитром Волкостреловим і об'єднав команду молодих акторів - його недавніх однокурсників. Мета роботи «театру post» - зближення актуального мистецтва і театру, пошук нової театральної мови і дослідження сучасного світу театральними засобами. У репертуарі групи - вистави за п'єсами найважливіших російських драматургів сьогоднішнього дня Івана Вирипаєва і Павла Пряжка, а також перші в Росії постановки текстів Джона Кейджа і Марка Равенхілл. Вистави «театру post» - постійні учасники найбільших вітчизняних ( «Золота маска», «NET: Новий європейський театр», «Територія») і зарубіжних фестивалів. Нинішні гастролі стануть третіми: «театр post» приїжджав в Казань восени 2015 року та навесні 2016 року.

Вхід: 400 рублів. Квитки онлайн: zhivoygorod.timepad.ru , zhivoygorod.timepad.ru

16+

Творча лабораторія «Кут» (вул. Паризької Комуни, 25/39), початок - о 24.11 о 19:00, 25.11 о 19:00 та 21:00

4. Виставка «На світанку», присвячена 100-річчю всеросійського з'їзду мусульманок, в музеї ісламської культури

з 22 листопада

У музеї ісламської культури відкривається виставка «На світанку» ( «Таң атканда»), присвячена всеросійському з'їзду мусульманок, який відбувся в Казані 24-27 квітня 1917 року і став важливим етапом становлення татарського жіночого руху. На казанському з'їзді обговорювалися питання політичного і соціальної нерівності жінок. Прийняті в результаті обговорень рішення були не тільки безпрецедентні для мусульманського світу, а й прогресивні для європейських держав. Особливу увагу учасниці з'їзду приділили виборчим правам жінок, рівних прав на працю та участі в суспільному житті.

Представлені на виставці документи та книги показують, що роль жінки стає більш значущою в суспільному житті країни на рубежі століть. Це і виникнення благодійних та просвітницьких товариств мусульманок в різних містах Росії, і розвиток системи освіти для дівчаток. На початку ХХ століття жіночий погляд знаходить своє відображення і в періодичних виданнях, художній літературі, мистецтві. Вірші, статті, листи, написані жінками і вийшли в газетах і журналах, дозволяють уявити сподівання мусульманок Росії. Фотографії з видами міст, перших шкіл для дівчаток передають реалії епохи. Періодичні видання татарською та російською мовами відображають хід підготовки і проведення з'їзду, а також громадську реакцію на його рішення (газети «Іл» і «Кояш», журнал «Сююмбике»). Спеціально для виставки розроблений інтерактивний довідник з біографіями учасниць.

Вартість квитків: 80-200 рублів.

0 +

Музей ісламської культури (мечеть "Кул Шариф")

5. Кіно. «Сніговик» в казанських кінотеатрах

з 23 листопада


У казанський прокат вийшов один з найбільш очікуваних фільмів року, що минає - «Сніговик» (картина не має ніякого відношення до фільму жахів з такою ж назвою, який вийшов в 1997 році). Це екранізація однойменного роману норвезького письменника Ю Несбі з серії детективних романів про детектива Харі Холі, що розслідує зникнення жінок. За сюжетом фільму в передмісті Осло зникає жінка. Розслідування веде починаюча сищіца Катрін Братт (Ребекка Фергюсон), яка працює під керівництвом знаменитого поліцейського детектива Холе (Майкл Фассбендер). Разом вони виявляють, що мають справу з низкою вбивств і що серійний маніяк полює на жінок, яких не можна назвати ідеальними матерями. Свої злочини лиходій здійснює під час снігопаду, і він відзначає їх сніговиками, які будує біля будинків жертв.

Стрічка отримала безліч негативних відгуків від кінокритиків, але автор «Медузи» Антон Долін пояснив, чому фільм не такий вже й поганий, і розповів про головні претензії до нього:

- Фільм гірше книги. А чого ще ви чекали? Безумовно, існують винятки з цього універсального правила, але їх мало. Норвежця Ю Несбі люблять по всьому світу не тільки за закручені сюжети і харизматичного героя - питущого сищика Харрі Холе, а й за стиль, який відтворити на екрані неможливо апріорі. Між іншим, з точки зору детективної інтриги критикували і книгу «Сніговик».

- По-англійськи - неавтентично! А ось тут вибачте. Цілком органічний гібрид англомовної універсальності і скандинавської ідентичності вже показував Девід Фінчер в своїй екранізації «Дівчини з татуюванням дракона». Але Томас Альфредсон [постановник «Сніговика»] - це взагалі-то шведський режисер, він справжній скандинав. І вже одне те, як він знімає на початку фільму Вігаланда-парк в Осло, заворожує. Відразу хочеться негайно перенестися в зимову Норвегію (навіть якщо вам не подобається фільм).

- Режисура. Судячи з усього (в тому числі за відгуками самого Альфредсона), «Сніговик» став жертвою нерівної битви між постановником і продюсерами. Проте, навіть якщо результат спільних (але не солідарних) зусиль вийшов кілька зім'ятим, спробуйте оцінити майстерність Альфредсона.

18+

6. Мультфільм. «Таємниця Коко» в казанських кінотеатрах

з 23 листопада


«Таємниця Коко» - музичний мультфільм студії Pixar про мексиканському хлопчику, який так сильно мріє стати музикантом, що для цього відправляється в царство мертвих. Мультфільм зняли режисер «Історії іграшок 3» і один з авторів «Корпорації монстрів» і «В пошуках Немо» Лі Анкріч і Едріан Моліна.

Наведемо думки російських кінокритиків про нову роботу найвідомішою кіностудії, що створює комп'ютерну анімацію в програмі PhotoRealistic RenderMan.

Борис Іванов, Film.ru : «Як майже завжди у Pixar, їх нова стрічка феєрично красива і блокбастерного грандіозна. Більша частина дії розвивається в потойбічному світі - і він виглядає настільки заворожуюче, що починаєш замислюватися, чи не варто Мігелю залишитися на тому світі, серед дивовижних істот і приголомшливих міських панорам, натхнених давньої і сучасної мексиканської архітектурою ... Для загального рівня світової анімації це чудова стрічка - динамічна, запальна, дотепна, зворушлива, музична, з чудовою анімацією ... »

Антон Долін, «Медуза» : «" Таємниця Коко "- рідкісний, якщо не унікальний, дитячий фільм про прийняття смерті, причому не тільки власної, але ще смерті близьких і рідних. Мова не тільки про симпатичних скелети в сомбреро, які танцюють і співають, радо приймають подорожнього зі світу живих і готові заспівати з ним хором (хоча кожна дитина і більшість дорослих обожнюють Макабр, і анімація експлуатує цей факт з часів діснєєвськой "Танці скелетів"). Мова про те, як компенсаторні механізми пам'яті скасовують смерть і час - за допомогою фантазії, в буквальному сенсі слова стираючи межу між реальністю і вигадкою. З цієї точки зору "Таємниця Коко" - логічне продовження кращого мультфільму Pixar за останні роки, "пазли". А образ самої бабусі Коко (ключовий, нехай формально епізодичний) розвиває головні теми іншого шедевра Pixar - "Вгору", який також був присвячений старінню і смерті ».

Іван Давидов, «Комерсант»: «А ще" Таємниця Коко "- детектив, хоч і не сильно заплутаний, тому що і живі, і мертві схильні до скоєння злочинів, розплутувати ці злочини Мігелю доводиться відразу в обох світах. І часом це бойовик: мертві, якщо того вимагає честь сім'ї, майстерно б'ють інших мертвих. І мюзикл: режисерам, Лі Анкріч, який зробив "Корпорацію монстрів", "У пошуках Немо" і три "Історії іграшок", і Едріану Моліні, для якого це перша велика робота, вдалося зловити дух вигаданої, безумовно, трохи чепурні, але такий привабливою Мексики, де всі співають і все на чому-небудь грають - та хоч на власних черепах, якщо немає під рукою інших інструментів ».

12+

7. Фестиваль. New British Film Festival в «Світі»

22-28 листопада

Щорічний фестиваль «Нове британське кіно», який «Британський Порада» проводить спільно з арт-об'єднанням CoolConnections, знайомить глядачів по всій Росії з кращими британськими фільмами, відзначеними престижних премій Каннського, Берлінського, Лондонського та інших міжнародних фестивалів. У казанської програмі будуть показані життєпису казкаря і автора «Вінні Пуха» Алана Олександра Мілна ( «Прощай, Крістофер Робін»), шотландського психіатра і мислителя Рональда Девіда Лейнга ( «Бісить бути нормальним»), скульптора Альберто Джакометті ( «Останній портрет») і вокаліста групи The Smiths Стівенf Морріссі ( «Англія належить мені»). Втім, одними байопіками справа теж не обмежиться. У фестивальному розкладі можна буде знайти фільм-виставку David Bowie і багато інших. Детальніше тут .

Вартість квитків: 350 рублів.

18+

Кінотеатр «Мир» (вулиця Достоєвського, 30)

8. Концерт. Айдар Галімов в філармонії ім. Тукая

24-26 листопада

Популярний співак, Народний артист Татарстану і Башкортостану Айдар Галімов представить свою нову концертну програму «Хиял» ( «Мрія»). Гості вечора - Зілія Бахтіева і Радмір Ісмагілов. Творчу діяльність Галімов почав в 1989 році, ставши лауреатом радіоконкурсу, присвяченого 70-річчю Башкирської АРСР. У 1990-1993 роках був вокалістом ВІА «Азамат» при ДК «Авангард». Широка гастрольна діяльність почалася в 1993 році з концертів в Казані, Уфі та інших містах Татарстану і Башкортостану, в багатьох регіонах Російської Федерації. Перші закордонні гастролі відбулися в Узбекистані в 1995 році. Щорічно проходять гастрольні тури по містах Західного Сибіру, ​​Уралу, Поволжя, Європейського Півночі, в Москві і Санкт-Петербурзі.

В репертуарі артиста понад 400 пісень на татарською, башкирською, російською, англійською, десятки з них увійшли в золотий фонд татарської та башкирської естрадної музики.

Вартість квитків: 500-1500 рублів.

6 +

Татарська державна філармонія ім. Тукая (вулиця Павлюхіна, 73), початок - о 18:30

9. Концерт. «Легенди Ірландії і Шотландії. Волинки і орган »в ГБКЗ ім. Сайдашева

25 листопада


Російський оркестр City Pipes - віртуози волинок і барабанів, яким підвладний будь-який жанр, - представить в Казані програму «Легенди Ірландії і Шотландії. Волинки і орган ». Це дивовижне поєднання схожих за принципом звуковидобування і абсолютно різних за настроєм і історії інструментів: войовничий клич шотландських волинок, дихання древніх легенд у звучанні ірландської волинки і потойбічний звук органу, зливаючись разом, створюють неповторну атмосферу концерту. Яскраві автентичні костюми волинщиків в поєднанні зі світловим шоу занурюють глядача в іншу реальність.

Вартість квитків: 700-1200 рублів.

6 +

ГБКЗ ім. Сайдашева (площа Свободи, 3), початок - о 18:00

10. Футбол. «Рубін» - ЦСКА на «Казань Арені»

26 листопада

Фото: «БІЗНЕС Online» Фото: «БІЗНЕС Online»

Два останні матчі казанці зіграли внічию: будинки з «Зенітом», на виїзді з тульським «Арсеналом». А ось армійці показали цікавий футбол в матчі з «Бенфікою» в Лізі чемпіонів, обігравши португальців з рахунком 2: 0. Командам доведеться зустрітися в рамках 18-го туру Росгосстрах чемпіонату Росії на казанському поле. Вболіваємо, як завжди, за наших.

Вартість квитків: 300-2200 рублів.

6 +

«Казань Арена» (проспект Ямашева, 115а), початок - о 14:00

Крім того:

  • 26 листопада. Панк-група FPG (Fair Play Gang) з Нижнього Новгорода в 2015 році після п'ятирічної перерви випустила п'ятий студійний альбом «Крізь ненависть». За цей час багато хто встиг забути про цей колектив, враховуючи, що попередня його робота - «Стихія» - виявилася не дуже вдалою. Можливо, усвідомлюючи це, музиканти і вирішили витримати настільки тривалу паузу, в проміжку опублікувавши один сингл і міні-альбом з трьох композицій. На казанському концерті можна буде почути повноформатну роботу живцем. Клуб «Нора» (вул. Даурська, 37), початок - о 20:00
  • 24 листопада. Слевін ставитиме красивий хаус, Роберт Хасанов - новий хіп-хоп і аренбі, а Митя Бурмістров - найрізноманітнішу веселу музику з минулого і майбутнього. Так що, якщо цим п'ятничним вечором вам захочеться веселощів, танців, ви прекрасно знаєте, куди йти. Бар «Сіль» (вул. Профспілкова, 22), початок - о 23:00
  • 24 листопада. Музична кар'єра зірки реаліті-шоу «Дом-2» і Instagram-селебріті Ольги Бузової - ніяка не жарт. Її перший сольний трек «Під звуки поцілунків» вийшов рік тому і з ходу став хітом. Наступні сингли, такі як «Мало половин», звично займали в iTunes перші місця, а кліпи на них відкручували мільйони переглядів на YouTube. Черговий етап в плані Ольги з підкорення музичного світу - перший великий сольник у Москві. Концерт-хол «Ермітаж» (проспект Амірхана, 1б), початок - о 20:00
  • 24 листопада. Artik & Asti - дует, що складається з продюсера Артема Умрихіна і співачки Анни Дзюби. Їхні пісні - проміжна ланка між Потапом, Настею і нинішнім ренесансом української поп-музики. У квітні 2017 го тандем випустив новий альбом «Номер 1» і дует з Глюкозою «пахну лише тобою». ДТРК «Корстон» (вул. Єршова, 1а), початок - о 21:00
  • 24 листопада. Виставка Sexual Devotion Микити Зимова в Росії, представлена в Казані, об'єднує картини, створені художником за останній рік. Після довгих пошуків, зміни палітри і стилістичних підходів він вибрав основною темою своєї творчості художню еротику. Резиденція креативних індустрій «Штаб» (вул. Татарстан, 20а), початок - о 19:30

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про нього можна повідомити по ел. поштою:
[email protected] і [email protected]

А чого ще ви чекали?