ЄС надасть більше 16 мільйонів євро на боротьбу з корупцією в Україні

Мартін Шульц, Петро Порошенко, Дональд Туск, Жан-Клод Юнкер / REUTERS

Як повідомляє власний кореспондент УНІАН, документ було підписано в четвер у Брюсселі в рамках 18-го саміту Україна-ЄС.

В анотації до документа сказано, що загальний бюджет заходу становить 16,34 млн євро, з яких 15 млн євро є внеском ЄС, а 1,34 млн євро - внесок Міністерства закордонних справ Данії.

Передбачається, що ці кошти будуть спрямовані на посилення можливостей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією: Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також для забезпечення чесності працівників інших установ і органів юстиції.

Також це фінансування буде направлено на поліпшення парламентського нагляду за процесом реалізації реформ і можливостей Верховної Ради України аналізувати і вдосконалювати стратегічну і нормативно-правову базу, в тому числі шляхом створення міжнародної консультативної ради Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції.

Читайте також У Брюсселі завершилися переговори Порошенка з керівництвом ЄС, саміт продовжився в розширеному форматі

Крім того, кошти будуть спрямовані на залучення громадянського суспільства та засобів масової інформації до здійснення антикорупційних заходів, зокрема шляхом популяризації «слідчої журналістики», а також співпраці з зацікавленими місцевими органами влади в рамках пілотних проектів «Чисте місто» з метою демонстрації позитивних змін, які може принести ефективна протидія корупції.

Виконання вищевказаних цілей дозволить створити в Україні єдиний центр підтримки установ, діяльність яких спрямована на протидію корупції . Координацію між компонентами проекту і зацікавленими сторонами буде забезпечувати новостворений Керівний комітет, до складу якого увійдуть представники бенефіціаріїв, виконавця заходу і відповідних служб ЄС.

Допомога надаватиметься у формі спеціалізованої короткостроковій і довгостроковій інформаційно-консультативної підтримки, а також шляхом надання обладнання, проведення заходів з обміну досвідом, навчання та аналітичних досліджень. Реалізація заходу буде здійснюватися в основному в Києві, а також в окремих регіонах України.

Реалізація проекту почнеться в кінця 2016 при безпосередній участі МЗС Данії, яка в даний час вже бере участь в реалізації в Україні антикорупційної ініціативи в рамках Програми розвитку ООН, з залученням компетентних установ держав - членів ЄС. Термін реалізації проекту: операційна фаза - 42 місяці, заключна фаза - 24 місяці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter