Уявіть собі ситуацію - ми живемо в світі, де люди не вміють домовлятися і не мають ні найменшого поняття, що таке конструктивні бесіди і ділові переговори. Кожен діє тільки у власних інтересах, переслідує тільки особисті цілі, приймає свої рішення, не радячись ні з ким. Складно уявити, чи не так? А ще складніше в такому світі жити. уміння залагодити суперечності, які виникли і прийти до компромісу -метою мистецтво, яким неодмінно повинен опанувати будь-який підприємливий чоловік в нашому світі.
Легко сказати «вміти домовитися» -скажете ви, але як це зробити? Як домовитися, коли у партнерів абсолютно різні погляди, діаметрально протилежні точки зору і абсолютно розхожі шляхи вирішення однієї і тієї ж проблеми?
Тільки без паніки! Сьогодні ми поговоримо про етикет ділової бесіди і ділових переговорів.
Як ви думаєте, що найскладніше в спілкуванні людей, особливо, якщо між ними є будь-які розбіжності? Ми підкажемо відповідь: найскладніше - це поставити себе на місце співрозмовника і спробувати його зрозуміти. Інколи це стає непереборною перешкодою як в діловому середовищі, так і в будь-якій області діяльності людини. Однак, при веденні ділових бесід і переговорів ця умова просто необхідно для знаходження компромісу і «досягнення консенсусу».
Що ще потрібно знати про етикет ділової бесіди? Почнемо все по порядку.
• Сподіваємося, не має сенсу нагадувати, що неприпустимо запізнюватися на ділову зустріч. Ваше запізнення може миттєво створити у партнера по бізнесу негативне про вас враження і, в подальшому, не кращим чином вплинути на ведення переговорів.
• Спочатку необхідно привітати один одного і представитися. Не чекайте, поки це зробить співрозмовник - зробіть це першим, встановлення початкового контакту - важлива ланка в майбутній бесіді. Створіть сприятливу атмосферу, зав'яжіть невимушена розмова, це допомагає розрядити обстановку. Однак, в цій ситуації існують і питання-табу, наприклад, щодо віку, національності та віросповідання партнера.
• Продумати заздалегідь всі ваші запитання, щоб дорожити своїм часом і часом співрозмовника - хороша звичка ділової людини . Кожен наступний питання має логічно випливати з попереднього. Слід зауважити, що вміння грамотно ставити запитання і отримувати на них вичерпні відповіді - це ціле мистецтво. Спробуйте оволодіти ним досконало і, можливо, справи у вас підуть успішніше. Уважно і зосереджено слухайте, не перебивайте партнера. Стільниковий телефон краще відключити, інакше може виникнути незручна ситуація. Якщо ви очікуєте важливий дзвінок - можна попередити про це вашого опонента.
• У будь-якій розмові важливо проявляти свою щиру в ній зацікавленість, не соромтеся це демонструвати. Викладайте свої думки послідовно, переконуйте аргументовано, доводьте грамотно. Однак врахуйте, що робити це слід стримано і спокійно-прояв зайвих емоцій в діловій розмові небажано. Людина з піною у рота відстоює свою точку зору, викликає, щонайменше, здивування.
• Уникайте ознак невпевненості, сигналів нервозності, а також нехтування і неповаги до співрозмовника. Чи не вітаються фрази типу «Давайте по-швидкому розглянемо ...» або «Днями ми обговорювали ... У мене інша думка з цього питання».
А ось питання «Що ви про це думаєте?» Або «Чи вважаєте Ви як я?» Покажуть, що ви враховуєте думку партнера в даній ситуації і, безумовно, до нього прислухаєтеся.
• Не робіть різких відмов і зауважень. Якщо ви не знаєте відповіді на будь-якої з питань, пошліться на більш компетентного людини або коректно відмовте у відповіді, щоб не вводити партнера в оману і давати невірну інформацію. Тут буде доречна фраза «Шкодую, але обговорювати дану тему на даний момент немає можливості, сподіваюся на ваше розуміння».
• В діловій розмові не вітається звернення до партнера на «ти», слід називати його лише по імені та по батькові. Чи не засмічуйте мову переговорів словами-паразитами.
• У випадку, якщо не вдається досягти домовленості, треба повернутися до тієї ситуації, коли ваші з співрозмовником точки зору з якого небудь питання збігалися і відштовхуватися від неї.
• Якщо так і не вдалося знайти компроміс, що не поводьтеся холодно. Правильно і завбачливо буде закінчити розмову фразою «У будь-якому випадку сподіваюся на співпрацю», не виключаючи контакт в майбутньому.
• Одними з найважливіших умов ділової бесіди є гранична чесність і максимальна відкритість по відношенню до опонента. Неохайність в цьому плані може зіграти з вами злий жарт. Не вітається бажання приховати від партнерів по бізнесу будь-які факти, відомі вам, які можуть істотно вплинути на результат бесіди. Достовірність наданої інформації-важлива умова ведення бізнесу.
Якщо мета ділової бесіди - обмін точками зору, поглядами і думками, то мета ділових переговорів - рішення будь-якої існуючої проблеми і спроба переконати партнера прийняти вашу сторону. Тому відстоювати свою позицію допускається наполегливо і енергійно, але при цьому максимально коректно. Ввічливість і такт -Неодмінно супутники будь-бесіди і переговорів. Ваше завдання - говорити чітко і впевнено, з правильною інтонацією і розстановкою акцентів.
І після закінчення, нагадаємо, як грамотно вести ділові переговори по телефону. На початку рекомендується представитися, назвавши своє ім'я, прізвище і організацію. Потім бажано поцікавитися чи має співрозмовник необхідну кількість часу на телефонну розмову. Далі можна дотримуватися наведені вище рекомендації. Якщо на даний момент неможливо вирішити якісь питання, слід домовитися про час наступного дзвінка або ділової зустрічі.
Ми бажаємо вам цікавих ділових бесід і продуктивних ділових переговорів!
Автор: Катерина
Дата публікації: 28.01.2014
Передрук без активного посилання заборонений!
Складно уявити, чи не так?
Легко сказати «вміти домовитися» -скажете ви, але як це зробити?
Як домовитися, коли у партнерів абсолютно різні погляди, діаметрально протилежні точки зору і абсолютно розхожі шляхи вирішення однієї і тієї ж проблеми?
Як ви думаєте, що найскладніше в спілкуванні людей, особливо, якщо між ними є будь-які розбіжності?
Що ще потрібно знати про етикет ділової бесіди?
А ось питання «Що ви про це думаєте?
» Або «Чи вважаєте Ви як я?