Фото: ТАСС / Антон Новодержкин
Пресненський суд Москви визнав ключову фігурантку справи "Оборонсервіс" Євгену Васильєву винною в восьми з 12 епізодів справи, передає "Інтерфакс" . Захист Васильєвої вже вирішила оскаржити обвинувальний вирок.
У суді заявили, що Васильєва скоїла злочини "шляхом обману та зловживання довірою міністра оборони Російської Федерації". Такою була і позиція прокуратури, яка раніше заявляла, що злочини скоювалися шляхом обману колишнього глави Міноборони Анатолія Сердюкова.
На попередньому судовому засіданні слідчі органи і прокуратура наполягали, що Васильєва причетна до 12 епізодів шахрайських дій.
Раніше прокуратура попросила засудити всіх фігурантів справи, включаючи Ірину Єгорову, Максима Закутайло, Юрія Грехнева і Ларису Егорін до умовних термінів від чотирьох до восьми років в'язниці. Найтриваліший термін прокурори попросили для глави департаменту майнових відносин Васильєвої.
Пресненський суд столиці буде оголошувати вирок у справі "Оборонсервіс" три дні. Це пов'язано з великими обсягами матеріалів справи. До цього суд визнав Васильєву винною в розкраданні 3 мільярдів рублів.
Нагадаємо, Євгенія Васильєва є головною фігуранткою "справи Оборонсервіс". За версією слідства, вона, перебуваючи на посаді голови департаменту майнових відносин МО, вибирала найбільш ліквідні об'єкти нерухомості, акції та інше майно ВАТ "Оборонсервіс" і продавала їх за заниженою ціною.
В ході слідчих заходів у колишньої чиновниці була вилучена колекція картин, 3,5 мільйона рублів готівкою, понад тисячу ювелірних виробів і наручний годинник на 127 мільйонів рублів. Також були заарештовані шість об'єктів нерухомості в Москві і Санкт-Петербурзі, банківський рахунок на суму в 25 мільйонів рублів і рахунки підконтрольних їй організацій на суму понад 300 мільйонів рублів.
Посилання по темі
Однак суд не визнав за необхідне призначити Васильєвої запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Тому вона очікує оголошення вироку в семикімнатної квартирі в центрі Москви.
На думку слідчих, Васильєва навмисно ввела Сердюкова в оману, продаючи державну власність за заниженими цінами. Сама Васильєва переконує СК в тому, що всі операції здійснювалися за особистими вказівками Сердюкова, однак слідчі виявили в документах тільки один підпис колишнього міністра.
Пізніше Міноборони відмовилися від позову на 2,2 мільярда рублів до Євгенії Васильєвої та іншим фігурантам справи про розкрадання. Йдеться про акції 31-го Проектної інституту, які повернули міністерству ще в 2013 році.
сюжет: Дело "Оборонсервіс"