Євросоюз виділяє багатомільйонний бюджет на програму боротьби з шахрайством

У середу Європейська комісія представила нову програму по боротьбі з шахрайством об'ємом 181 мільйон євро. Кошти мають допомогти країнам Євросоюзу ефективніше протидіяти незаконним комерційним, корупційними схемами і іншим фінансовим порушенням.

Будівля Європейської комісії в Брюсселі   (Drow male, CC BY-SA 4 Будівля Європейської комісії в Брюсселі (Drow male, CC BY-SA 4.0)

Програма запропонована в рамках бюджету ЄС на 2021-2027 роки і передбачає фінансування спеціальних тренінгів, закупівлю технічних засобів для антикорупційних відомств і вдосконалення каналів обміну інформацією між країнами.

Реалізацію програми доручать Європейського бюро по боротьбі з шахрайством (OLAF).

Озвучені Єврокомісією плани - ще один серйозний крок ЄС у намірі покінчити з фінансовими зловживаннями. Тижнем раніше комісія випустила нові приписи для більш тісної інтеграції між OLAF та прокуратурою ЄС. Завдання - підвищити потенціал обох структур в справі виявлення і розслідування шахрайства.

Запропонований під програму 181 мільйон євро означає істотне збільшення витрат ЄС на боротьбу з корупційними злочинами. Бюджет діючої в даний час програми «Геркулес-3» - 104,9 мільйона євро.

«Нова програма ЄС покликана внести відчутний внесок в активізацію боротьби з шахрайством і корупцією, які завдають шкоди бюджету ЄС», - заявив комісар ЄС з питань бюджету та людських ресурсів Гюнтер Еттінгер.

«Зміцнення взаємодії між правоохоронцями країн ЄС, забезпечення їх новітньою апаратурою для ведення розслідувань здатні принципово поліпшити ситуацію: вони зможуть ефективніше виявляти шахраїв, припиняти контрабанду і не допускати корупції в сфері закупівель», - додав він.

За планом нова програма включатиме проекти, схожі з тими, що фінансуються в рамках «Геркулес-3». Мова, наприклад, йде про розробку сучасних технічних засобів і підготовці службових собак. Крім того, ще більший акцент передбачається зробити на розширенні міжнародного співробітництва та обмін досвідом та інформацією. Останнє, як йдеться у заяві Єврокомісії, стосується, зокрема, підтримки загальних оперативних заходів митних органів членів ЄС, «тому що подібні спільні операції відіграють ключову роль в ліквідації транснаціональних кримінальних угруповань».

На думку Єврокомісії, своєчасне узгодження наступного бюджету вкрай важливо для плавного переходу від нинішнього бюджету до нових довгострокових програм. Єврочиновники попередили, що відстрочення та тяганина, як в минулі бюджетні періоди, чреваті витратами, за які доводиться розплачуватися платникам податків.