Фахівці нагадали жителям Комі про безпеку банківських карт «БНК

Під час прямої лінії в Громадській приймальні глави Комі експерти Відділення - Національного банку по республіці Північно-Західного ГУ Банку Росії ще раз нагадали базові правила використання банківських карт: не передавати картку третім особам, тримати її при собі, не розголошувати PIN-код та інші дані карти. Встановлювати антивірусну програму при використання банківського мобільного додатку. Також ефективним заходом захисту буде установка ліміту на переклади, яку можна здійснити через банк. Під час прямої лінії в Громадській приймальні глави Комі експерти Відділення - Національного банку по республіці Північно-Західного ГУ Банку Росії ще раз нагадали базові правила використання банківських карт: не передавати картку третім особам, тримати її при собі, не розголошувати PIN-код та інші дані карти

Фото Марії Шумейко

Як пояснили фахівці, несанкціоновані списання з рахунків клієнтів найчастіше відбуваються через шкідливих програм або, так званої, «соціальної інженерії», коли шахраї під слушним приводом просять повідомити дані карти і / або провести певні дії через банкомат. За минулий рік по країні обсяг таких незаконних операцій склав більше 1 млрд рублів. Експерти нагадали, що співробітники банків ні при яких обставинах не просять по телефону називати дані карти і не пропонують проводити операцій через банкомат.

Особливий інтерес у тих, хто додзвонився викликали питання про безпеку карти «МИР», яку не так давно видали всім співробітникам бюджетних організацій. За словами головного економіста відділу платіжних систем та розрахунків Відділення - НБ Комі Артема Васильєва «Карта« МИР »не поступається картками інших платіжних систем ні з безпеки, ні по функціоналу. На території Росії карти «МИР» використовуються без будь-яких обмежень. Для оплати товарів і послуг за кордоном можна скористатися кобейджінговимі, ​​тобто спільними з іншими платіжними системами програмами ».

Від втрати коштів з будь-якої банківської карти громадяни Росії захищені законодавством. Федеральний закон №161 «Про національну платіжну систему» ​​передбачає можливість повернення грошей клієнту після несанкціонованої операції, за умови своєчасного протягом доби звернення клієнта в банк для блокування карти і подачі заяви про незгоду з операцією і дотримання власником картки правил її використання. Іншими словами, якщо ви бачите, що з карти списуються гроші, необхідно терміново зателефонувати в банк, що випустив карту (телефон вказаний на зворотному боці картки), і заблокувати її, після чого протягом доби особисто звернутися в банк і в правоохоронні органи із заявою.

Іншими словами, якщо ви бачите, що з карти списуються гроші, необхідно терміново зателефонувати в банк, що випустив карту (телефон вказаний на зворотному боці картки), і заблокувати її, після чого протягом доби особисто звернутися в банк і в правоохоронні органи із заявою

Не менш актуальним виявилося питання про безконтактних платежів: технологія тільки почала поширюватися, тому поки виникають суперечки про ступінь її захищеності. Експерти Відділення - НБ Комі відзначили, що ризики у цій технології невеликі і скарг на несанкціоноване зняття коштів за допомогою безконтактної технології на території республіки поки не било.- Технологія безконтактної оплати як з використанням мобільного телефону, так і з використанням пластикових карт досить безпечна. Радіус дії телефону, як і банківської карти порівняно невеликий. Я можу порекомендувати активувати функцію безконтактної оплати тільки безпосередньо перед тим, як зробити платіж. Це дозволить зберегти гроші від несанкціонованих списань, - розповів завідувач сектором технічного захисту інформації Відділення - НБ республіки Комі Олексій Басенко.

Сума безконтактних платежів обмежена - платежі можливі у межах 1000 рублів; при перевищенні цієї суми потрібно підтвердження PIN-кодом. Знизити ймовірність списання грошей з картки при втраті телефону допоможе установка на нього коду доступу або перевірки відбитком пальця.

Згадали на прямій лінії і про безпеку самих банкоматів: чи можна помітити зчитувальні пристрої шахраїв і як воно виглядає. Як пояснили фахівці, технічний прогрес, як і шахраї, не стоять на місці, тому найпростіший спосіб уникнути подібної ситуації - використовувати тільки банкомати, розташовані в надійних місцях.

Як пояснили фахівці, технічний прогрес, як і шахраї, не стоять на місці, тому найпростіший спосіб уникнути подібної ситуації - використовувати тільки банкомати, розташовані в надійних місцях

Поступовий повна відмова від готівки в зв'язку з поширенням банківських карт також не залишився без уваги експертів. На сьогоднішній день в роздрібному товарообігу вже близько 40% припадає на безготівкові операції. Імовірність витіснення готівкових розрахунків безготівковими досить висока за умови розвитку повсюдної доступності банківських послуг. За словами Артема Васильєва, у такого переходу є цілий ряд плюсів як для держави, так і для громадян:

- Перехід на безготівкову оплату - це зниження витрат на готівковий грошовий обіг, яке держава зобов'язана підтримувати, це прозорість операцій, зниження корупційної складової, це гроші, які залучені в економіку, які працюють. Для громадян перший і найголовніший плюс - якщо ви втратите гаманець, готівкові гроші вам навряд чи хто-небудь поверне, а з банківською картою, яку ви своєчасно заблокуєте, повернути гроші буде набагато простіше.