Факультет іноземних мов і регіонознавства МДУ

  1. Про факультет
  2. Міжнародне співробітництво
  3. Навчання на факультеті
  4. Бакалаврат
  5. Спеціалітет
  6. Магістратура
  7. Аспірантура
  8. Додаткова освіта
  9. Дистанційне навчання
  10. Он-лайн семінари (вебінари) підвищення кваліфікації
  11. Навчання іноземних громадян
  12. Інформація для школярів і абітурієнтів
  13. Олімпіади
  14. Універсіада
  15. Мовний табір «Lingua 4-teens»
  16. Студентське життя

В.о. декана - професор Молчанова Галина Георгіївна;
президент - професор Тер-Минасова Світлана Григорівна.

Про факультет

Про факультет

Факультет іноземних мов був створений в 1988 році на базі відділення з викладання іноземних мов, що входить в структуру філологічного факультету МДУ. Перший набір студентів був здійснений в 1992 році. У 2005 році факультет був перейменований у факультет іноземних мов і регіонознавства (ФІЯіР).

Факультет був створений для вирішення конкретного завдання - підвищити рівень викладання іноземних мов, які є засобом спілкування між фахівцями різних областей. Це завдання вимагає вирішення ряду найсерйозніших проблем - і наукових, і педагогічних, і соціальних.

Соціальна значущість діяльності факультету очевидна. Нові соціально-історичні умови життя Росії після раптового і стрімкого входження нашої країни в світову спільноту і небувалі раніше можливості спілкування і співпраці у всіх сферах громадського та особистого життя породили величезний попит на іноземні мови як реальний засіб спілкування, а не просто як спосіб читання спеціальної та художньої літератури.

Основні завдання факультету:

  • Наукове обгрунтування і розробка методів навчання мови як засобу спілкування між фахівцями в різних областях знання і сферах суспільного життя.
  • Функціональне вивчення мов в плані використання їх в різних соціальних галузях: в науці, техніці, економіці, культурі і т. П.
  • Вивчення мов на широкому тлі соціальної, культурної, політичної життя народів, які розмовляють цими мовами, тобто в тісному зв'язку зі світом мов.
  • Розробка відповідної сучасним вимогам моделі підготовки викладачів іноземних мов, перекладачів, культурологів, фахівців з міжнародного та міжкультурного спілкування, експертів з тих регіонах, в яких вивчаються мови використовуються як засіб спілкування.
  • Комплексне вивчення різних регіонів світу, групи країн або країни: їх населення і релігії, історії та етнографії, економіки і політики, науки і культури, мови і літератури, традицій і цінностей.
  • Вивчення проблем сприйняття іншої культури, взаємодії і взаємовпливу Росії і світу, національних характерів і менталітетів, русского мира в контексті світових цивілізацій, традицій повсякденному житті різних країн і регіонів (історії і сучасності).

Педагогічна завдання, що стоїть перед факультетом, двуедина Педагогічна завдання, що стоїть перед факультетом, двуедина. З одного боку, викладачі факультету повинні вчити іноземних мов студентів різних факультетів МГУ, т. Е. Майбутнє російської науки, її найсвітліші і потужні уми, майбутнє наукового прогресу і майбутнє Росії. Унікальність специфіки факультету іноземних мов і регіонознавства полягає в тому, що його співробітники мають справу з усіма найважливішими сучасними науковими дисциплінами, навчаючи іноземної мови фахівців різних факультетів на матеріалі їх спеціалізації. Це виняткове становище факультету дає сприятливу можливість узагальнювати специфіку життя мови в різних науках і життя науки в різних мовах. Тим самим є можливість не тільки збагатити свою власну лінгвістичну науку, а й спеціальні області, допомагаючи їм організувати відповідні лексико-термінологічні області знання.

З іншого боку, викладачі факультету навчають студентів факультету і розробляють нову модель підготовки фахівців з міжнародного та міжкультурного спілкування.

Особливістю факультету з перших днів його існування стало вивчення реального функціонування мови в усіх сферах сучасного суспільства, його ролі як засобу спілкування і пізнання світу, як дзеркала, знаряддя та зберігача культури.

Найважливішим принципом факультету є соізученіе мов і культур тих народів, які користуються цими мовами як засобом спілкування. Мови невіддільні від того світу, де вони живуть і функціонують, тому вони і повинні вивчатися в нерозривній єдності зі світом і культурою народів, що говорять на цих мовах.

Інший найважливіший принцип факультету - це вивчення іноземних мов і культур через зіставлення з рідною мовою і культурою. Основні труднощі навчання активним навичкам користування мовою - письма та говоріння, т. Е. Власне виробництва мови - стають очевидними тільки з рівня знання двох або більше мов. Це проблеми сполучуваності слів у мові і відповідно лексикографії, комунікативного синтаксису та багато інших. Ось чому викладання іноземних мов на факультеті грунтується на зіставленні з рідною мовою і культурою.

Саме тому, поряд з поглибленим вивченням іноземних мов, на факультеті велика увага приділяється русистики як комплексу дисциплін, що забезпечує знання російської мови і російської культури (перш за все в зіставленні з іншими мовами і культурами), оскільки міжнародне спілкування російських фахівців може бути ефективним, корисним і соціально значущим лише за умови глибокого знання мови, історії, суспільного і культурного життя своєї рідної країни. У 2011 році, з ініціативи нашого факультету, було відкрито напрям Регионоведение Росії (наказ Міністерства освіти та науки РФ № 1352 від 11.03.2011).

Щорічно на факультеті проводяться міжнародні наукові конференції, а також курси і семінари підвищення кваліфікації, читаються спецкурси і ведуться спецсемінари для студентів, захищаються дипломні роботи, кандидатські та докторські дисертації, видаються монографії та збірники наукових праць.

На сьогоднішній день факультет готує бакалаврів, фахівців і магістрів. Підготовка ведеться на чотирьох відділеннях: лінгвістики і міжкультурної комунікації, регіональних досліджень і міжнародних відносин, культурології, перекладу і перекладознавства. Так само успішно працюють аспірантура, міжнародні програми та програми додаткової освіти.

Факультет об'єднує роботу 15 кафедр: теорії викладання іноземних мов;  лінгвістики, перекладу і міжкультурної комунікації;  лінгвістики та інформаційних технологій;  порівняльного вивчення мов;  порівняльного вивчення національних літератур і культур;  регіональних досліджень;  слов'янських мов і культур;  французької мови для факультету іноземних мов і регіонознавства;  французької мови та культури;  німецької мови та культури;  іспанської мови;  італійської мови;  англійської мови для гуманітарних факультетів;  англійської мови для природничих факультетів;  іноземних мов для географічного факультету Факультет об'єднує роботу 15 кафедр: теорії викладання іноземних мов; лінгвістики, перекладу і міжкультурної комунікації; лінгвістики та інформаційних технологій; порівняльного вивчення мов; порівняльного вивчення національних літератур і культур; регіональних досліджень; слов'янських мов і культур; французької мови для факультету іноземних мов і регіонознавства; французької мови та культури; німецької мови та культури; іспанської мови; італійської мови; англійської мови для гуманітарних факультетів; англійської мови для природничих факультетів; іноземних мов для географічного факультету.

Сьогодні на факультеті працюють як російські фахівці (35 докторів наук і 140 кандидатів наук), так і зарубіжні викладачі з Австрії, Німеччини, Чехії, Польщі, Болгарії, Югославії, Іспанії, Італії, Великобританії, Франції, США та Канади, які ведуть практичні заняття і читають лекційні курси.

Міжнародне співробітництво

Розвиток програм міжнародного співробітництва є одним із пріоритетних напрямків факультету іноземних мов і регіонознавства. Важливість цього напрямку обумовлена ​​специфікою факультету - підготовкою фахівців з міжкультурного спілкування, перекладачів, викладачів іноземних мов і регіоноведов. Таким чином, програми міжнародного академічного співробітництва стають невід'ємною частиною підготовки російських фахівців / бакалаврів / магістрантів і дозволяють забезпечити мобільність як студентського, так і професорсько-викладацького складу.

Факультет іноземних мов і регіонознавства має давні й широкі міжнародні зв'язки. На даний момент здійснюється співпраця з багатьма зарубіжними вузами і організаціями, серед яких Австрійська академічна служба обмінів, Інститут германістики Віденського університету (Австрія), Університет Квінсленда (Австралія), Університет Мельбурна (Австралія), Університет м Вюрцбурга (Німеччина), Університет Гранади ( Іспанія), університет Країни Басків (Іспанія), університет Болоньї (Італія), університет Флоренції (Італія), Римський університет «Ла Сапієнца» (Італія), університет штату Нью-Йорк - Олбані (США), університет М Ішел Монтеня в Бордо (Франція), західночеському університет в Пльзені (Чехія) та інші.

Кожен навчальний семестр в рамках міжвузівських і міжфакультетських угод факультет приймає іноземних студентів на включене навчання, направляє своїх студентів на включене навчання в країни, що вивчається, відряджає викладачів в закордонні університети та вищі навчальні заклади для участі в конференціях, для підвищення кваліфікації, читання лекцій і науково дослідної роботи.

Навчання на факультеті

Факультет готує викладачів іноземних мов, перекладачів, фахівців з міжкультурного спілкування, регіоноведов і культурологів Факультет готує викладачів іноземних мов, перекладачів, фахівців з міжкультурного спілкування, регіоноведов і культурологів. Ведеться підготовка бакалаврів (термін навчання - 4 роки), магістрів (термін навчання - 2 роки) і фахівців (термін навчання - 6 років).

Підготовка ведеться на чотирьох відділеннях:

  • Відділенні лінгвістики і міжкультурної комунікації (напрям підготовки «Лінгвістика», профілі «Теорія і практика міжкультурної комунікації» та «Теорія і методика викладання іноземних мов»),
  • Відділенні регіональних досліджень і міжнародних відносин (напрям підготовки «Регіонознавство Росії» і «Закордонне регіонознавство», профілі «Європейські дослідження (регіони спеціалізації: Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Іспанія)». «Американські дослідження (регіони спеціалізації: США і Канада) »,« Євразійські дослідження (Росія і суміжні регіони) »),
  • Відділенні культурологи (напрям підготовки «Культурологія»),
  • Відділенні перекладу і перекладознавства (спеціальність «Переклад і перекладознавство»).

На кожному відділенні вивчаються два обов'язкових іноземні мови: англійська, французька, німецька, іспанська, італійська або один зі слов'янських. За бажанням учня можливо вивчення третього і навіть четвертого іноземної мови (на комерційній основі).

Навчальні програми факультету охоплюють широке коло дисциплін, які дозволяють випускникам стати всебічно освіченими людьми, фахівцями в обраній області зі знанням двох, а при бажанні трьох і більше іноземних мов.

Навчання ведеться як на бюджетній, так і на договірній основі.

Бакалаврат

Термін навчання: 4 роки

Форма навчання: очна, денна.

Відділення лінгвістики і міжкультурної комунікації
профілі:

  • Теорія і методика викладання іноземних мов і культур
  • Теорія і практика міжкультурної комунікації

ступінь:

  • Бакалавр лінгвістики. Викладач двох іноземних мов
  • Бакалавр лінгвістики. Спеціаліст з міжкультурного спілкування

Відділення регіональних досліджень і міжнародних відносин
напрямки:

  • Регионоведение Росії
  • Закордонне регіонознавство:
      профілі:
    • європейські дослідження
      Регіони спеціалізації: Великобританія, Франція, Німеччина, Італія
    • американські дослідження
      Регіони спеціалізації: США і Канада
    • євразійські дослідження
      Регіони спеціалізації: Росія і суміжні регіони

Ступінь: Бакалавр регионоведения за обраним регіону

відділення культурології
Напрямок: Культурологія
Ступінь: Бакалавр культурології

Спеціалітет

Термін навчання: 6 років
Форма навчання: очна, денна.

Відділення перекладу і перекладознавства
Напрямок: Переклад і перекладознавство
Кваліфікація: Лінгвіст. Перекладач двох іноземних мов

Магістратура

Форма навчання: очна, денна.

Термін навчання: 2 роки

напрямки:

  • лінгвістика
    Магістерські програми:
    • Лінгводидактичні основи викладання іноземних мов і культур
    • Іноземна мова і міжкультурна комунікація в політиці і дипломатії
    • Переклад в сфері міжнародних відносин
    • Мова професійного спілкування в сфері управління та вищого менеджменту
    • Російська мова (для іноземних громадян)
    • Теорія перекладу і міжкультурна комунікація
    • Теорія навчання іноземних мов і міжкультурна комунікація
    • Теорія комунікації і міжнародні зв'язки з громадськістю (PR)
    • Порівняльне вивчення культур і міжкультурна комунікація
  • закордонне регіонознавство
    Магістерські програми:
    • Соціокультурний регіонознавство країн і регіонів (прикладної аналіз регіону, міжнародні зв'язки з громадськістю, міжнародний туризм, гастрономічні культури)
    • Технологія створення позитивного іміджу регіону (маркетинг регіону)
  • Регионоведение Росії
    Магістерські програми:
    • Соціокультурний регіонознавство сучасної Росії (прикладної аналіз регіону, туризм, гастрономічна культура)
    • Шляхи і методи створення позитивного іміджу Росії (Росія і світ, маркетинг регіону)
  • культурологія
    Магістерська програма:
    • Прикладна культурологія. Культурна спадщина в сучасному інформаційному просторі

ступінь:

  • Магістр лінгвістики
  • Магістр регіонознавства
  • Магістр культурології

Очно-заочна, вечірня форма навчання
Термін навчання: 2,5 року
Напрямок: Лінгвістика

Магістерські програми:

  • Теорія комунікації і міжнародні зв'язки з громадськістю (PR)
  • Теорія навчання іноземних мов і міжкультурна комунікація
  • Теорія перекладу і міжкультурна комунікація

Ступінь: Магістр лінгвістики

Аспірантура

Студенти, які виявили інтерес і здібності до наукової роботи, можуть продовжити навчання в аспірантурі Студенти, які виявили інтерес і здібності до наукової роботи, можуть продовжити навчання в аспірантурі. В даний час прийом ведеться за наступними напрямками: «Мовознавство та літературознавство» (спрямованості підготовки: германські мови, романські мови, порівняльно-історичний, типологічний та порівняльне мовознавство), «Освіта та педагогічні науки» (спрямованості підготовки: теорія і методика навчання та виховання (іноземні мови) і «Культурологія» (спрямованості підготовки: теорія та історія культури). Форми і терміни навчання: очна - 3 роки; заочна - 4 роки. навчання ведеться як на бюджетній (безкоштовної), так і н а договірної (платній) основі.

Додаткова освіта

Факультет надає широкі можливості додаткової освіти в області професійних і загальноосвітніх програм. В даний час на факультеті здійснюється робота за професійними програмами різних форм навчання.

Детальна інформація про програми підвищення кваліфікації - на сайтах http://www.ffl.msu.ru/study/additional/short-courses/index.php і http://learnteachweb.ru/online-courses.html .

Детальна інформація про програми професійної підготовки - на сайтах http://www.ffl.msu.ru/study/additional/ і http://learnteachweb.ru/online-courses.html .

Також факультет проводить науково-методичні семінари та заходи в рамках програми « Літні школи для вчителів »І пропонує навчально-наукові стажування .

Після успішного закінчення навчання видається посвідчення МГУ (державного зразка). Навчання платне.

Протягом всього року на факультеті здійснюється набір на загальноосвітні програми:

  • курси іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська та італійська мови) різного рівня для всіх бажаючих. Навчання можливе індивідуальне, групове або корпоративне. Тривалість навчання від 3 місяців.
  • підготовчі курси для абітурієнтів.

Після успішного закінчення навчання видається сертифікат факультету іноземних мов і регіонознавства МДУ.

Дистанційне навчання

Спеціально створена кафедра лінгвістики та інформаційних технологій займається дослідженнями в області теорії і методики дистанційного і змішаного (традиційного з елементами дистанційного) навчання Спеціально створена кафедра лінгвістики та інформаційних технологій займається дослідженнями в області теорії і методики дистанційного і змішаного (традиційного з елементами дистанційного) навчання. Навчальний процес постійно удосконалюється за рахунок використання нових інформаційно-педагогічних технологій.

Крім курсів, включених в навчальний план факультету, розроблено широку програму дистанційного навчання в рамках додаткової освіти:

  • дистанційні підготовчі курси для абітурієнтів;
  • курс англійської мови для бажаючих і спеціалізовані курси ділової англійської (ділове листування, проведення презентацій і переговорів);
  • курси підвищення професійної кваліфікації , Успішно апробовані в широкому масштабі через програму «МГУ - школі» та департамент освіти м Москви

Он-лайн семінари (вебінари) підвищення кваліфікації

У 2011 році на факультеті з'явилася нова форма навчання - вебінари.

Вебінари проводять для вчителів в рамках програми підвищення кваліфікації, для абітурієнтів в рамках програми підготовки до ЄДІ, для абітурієнтів в рамках циклу вебінарів «Школи юних» відділення регіональних досліджень і міжнародних відносин. Лекції читають професори і викладачі МДУ. Додаткова інформація на сайті http://learnteachweb.ru/online-courses/module-courses.html .

Навчання іноземних громадян

Для іноземних громадян факультет пропонує програми підготовки бакалаврів і магістрів.

Бакалаврат Магістратура Напрями Лінгвістика
закордонне регіонознавство
Регионоведение Росії Лінгвістика
закордонне регіонознавство
Регионоведение Росії Кваліфікація Бакалавр лінгвістики
Бакалавр зарубіжного регіонознавства
Бакалавр регионоведения Росії Магістр лінгвістики
Магістр зарубіжного регіонознавства
Магістр регіонознавства Росії Термін навчання 4 роки 2 роки Форма навчання: очна, денна. Навчання платне.

Інформація для школярів і абітурієнтів

Знайомство з факультетом

Познайомитися з факультетом ближче можна на Фестивалі науки, який щорічно проходить в Московському університеті восени Познайомитися з факультетом ближче можна на Фестивалі науки, який щорічно проходить в Московському університеті восени. Школярам і абітурієнтам пропонуються лекції, майстер-класи, презентації, конкурси та захоплююча подорож на авіалайнері ФІЯР.

Навесні факультет запрошує абітурієнтів та їх батьків на День відкритих дверей, де ви можете отримати додаткову докладні відомості про факультет та вступних випробуваннях.

Також протягом навчального року відділення факультету проводять зустрічі з абітурієнтами, приймальна комісія проводить консультації для абітурієнтів. Задати питання про відділення факультету, програмах навчання і вступу на факультет можна:

  • по телефону (495) 734-02-70 (в прийомні години),
  • по електронній пошті [email protected] ,
  • в прийомні години: понеділок з 17.00 до 18.00, середа з 16.00 до 17.00.

Щоб дати можливість школярам дізнатися більше про пропоновані професіях, працюють Школи юних фахівців: Школа юного регіоноведа, Школа юного італьяніст, Школа юного іспаніст, Школа юного культуролога, Школа юного германіста, Школа юного славіста і Школа юного англистов. Заняття в школах проходять у вечірній час 1-2 рази в місяць, в залежності від обраного напрямку. Крім того, в рамках проекту «МГУ школі» та за підтримки Департаменту освіти міста Москви, факультет організовує «Університетські суботи», в рамках яких провідні викладачі факультету читають для всіх бажаючих школярів і абітурієнтів лекції, можна поспілкуватися особисто з кожним з лекторів і задати питання. Участь безкоштовна.

Протягом року на факультеті ведеться набір на підготовчі очні (вечірні) і дистанційні курси різної тривалості. Заняття на курсах дозволяють абітурієнтам успішно підготуватися до Єдиного державного іспиту, до олімпіад та вступних випробувань за такими загальногуманітарних дисциплін, як іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська, італійська), російська мова, література, суспільствознавство і історія Росії. Детальна інформація про підготовчі курси:

  • по телефону (495) 932-88-68 (очн. курси) / (499) 783-02-16 (дист. курси)
  • по електронній пошті [email protected] (Очн. Курси) / [email protected] (Дист. Курси)

Також на факультеті проводяться цикли вебінарів (он-лайн семінарів) для абітурієнтів з підготовки до ЄДІ з історії.

Олімпіади

Для школярів 5-11 класів на факультеті іноземних мов і регіонознавства щорічно проходять олімпіади з іноземних мов: Олімпіада «Підкори Воробйови гори Для школярів 5-11 класів на факультеті іноземних мов і регіонознавства щорічно проходять олімпіади з іноземних мов: Олімпіада «Підкори Воробйови гори!» (Проводиться спільно з газетою «Московський комсомолець») і Олімпіада «Ломоносов» (є частиною молодіжного наукового форуму «Ломоносов» ). Олімпіади включають два обов'язкових етапи: заочний і очний. Всі випробування для школярів проводяться безкоштовно.

Універсіада

Для студентів 1-6 курсів та дипломованих бакалаврів і фахівців факультет іноземних мов і регіонознавства проводить Універсіаду «Ломоносов» з іноземних мов. Універсіада проводиться в два тури - заочний (лютий) і очний (квітень). Заочний тур включає в себе тезово презентацію науково-дослідницької роботи в рамках молодіжного формула «Ломоносов». Переможці заочного етапу запрошуються до участі в очному етапі, який складається з двох частин - презентація науково-дослідного проекту (усна і письмова форма) і інтелектуально-творче завдання з іноземної мови.

Мовний табір «Lingua 4-teens»

Мовний табір «Lingua 4-teens» - освітній проект, розроблений і реалізований факультетом іноземних мов і регіонознавства. Його особливість в унікальному поєднанні вивчення англійської мови і культури англомовних країн і відпочинку на морі. Програму проекту (освітню та розважальну) готують і втілюють в життя викладачі факультету, які виступають під час поїздки в якості викладачів і супроводжуючих групи.

Всі поїздки отримали найвищі оцінки учасників - школярів старших класів - і їх батьків.

У 2012 році проекту виповнюється 5 років. За цей час факультетом була організована 21 виїзна зміна в Росії, Болгарії, Греції, на Мальті і США для дітей з Москви, Московської області та інших регіонів країни від Калінінграда до Камчатки.

Студентське життя

Студентське життя на факультеті яскрава, насичена і різноманітна Студентське життя на факультеті яскрава, насичена і різноманітна. Студентські вечора і виїзна навчання студентського активу, музичний салон, де виконуються улюблені пісні, читаються вірші як великих авторів, так і власного твору, зустрічі з деканом та випускниками, студентська газета «Лінгва», студентські клуби (Клуб молодого перекладача, Австралійський клуб, Американський клуб, Британський клуб, Італійський клуб, Ібероамериканський клуб, клуб російської цивілізації, який зараз стає міжфакультетський, Канадський клуб і Біблійний клуб, Центр вивчення сучасної французької л ітератури), спільні походи в театр, конкурси молодих перекладачів і багато, багато іншого. Всього, що є на факультеті, і не перелічити!

Читайте детальну інформацію на офіційному сайті факультету www.ffl.msu.ru

.