Факультет світової політики

Декан - академік РАН Кокошин Андрій Опанасович

Декан - академік РАН Кокошин Андрій Опанасович

Факультет світової політики створено в структурі МДУ в 2003 році. Факультет готує кваліфікованих аналітиків і референтів за напрямами підготовки «Міжнародні відносини»: бакалаврат (4 роки) - 41.03.05 , магістратура (2 роки) - 41.04.05 . Навчання на ФМП базується на міждисциплінарному, комплексному підході до вивчення явищ сучасності та націлене на розвиток у студентів аналітичних здібностей, на оволодіння практичними навичками виявлення причинно-наслідкових зв'язків у світовій політиці.

На молодших курсах бакалаврату здійснюється базова фундаментальна підготовка з широкого спектру загальногуманітарних дисциплін: історія Росії, всесвітня історія, філософія, державне право Росії і зарубіжних країн, соціологія, світова економіка, світові релігії. У базову підготовку студентів включені також природничі предмети, общепрофессіональние курси (історія міжнародних відносин, теорія і практика дипломатії, регіональні аспекти міжнародних відносин), а також ряд спеціальних дисциплін, зокрема, основи міжнародної безпеки, специфіка міжнародних конфліктів в XXI столітті, історія і діяльність міжнародних організацій.

На 3 курсі студенти обирають одну з чотирьох кафедр (   міжнародної безпеки   ;   міжнародних організацій і світових політичних процесів   ;   регіональних проблем світової політики   ;   інформаційного забезпечення зовнішньої політики   ), Де протягом двох років прослуховують профільні курси На 3 курсі студенти обирають одну з чотирьох кафедр ( міжнародної безпеки ; міжнародних організацій і світових політичних процесів ; регіональних проблем світової політики ; інформаційного забезпечення зовнішньої політики ), Де протягом двох років прослуховують профільні курси.

Протягом чотирьох років студенти бакалаврату вивчають дві іноземні мови. Факультет здійснює підготовку багатомовного фахівця-міжнародника і веде навчання англійською, французькою, іспанською, німецькою, італійською, датською, китайською, японською, арабською мовами і хінді.

На базі факультету світової політики проходить щорічна міжнародна міжвузівська конференція «Модель ООН МГУ» - друга найбільша конференцій подібного роду в Росії (після МДІМВ). Модель ООН - рольова гра, в ході якої імітується робота різних структурних підрозділів ООН, таких як Рада Безпеки, Рада з прав людини та ін. В ході засідань Моделі учасники виступають в ролі представників країн-членів ООН або спостерігачів при ООН і обговорюють питання міжнародної проблематики , що стоять на порядку денному відповідних органів. Модель ООН МГУ - одна з небагатьох моделей в світі, на якій представлені всі шість офіційних мов ООН.

Після успішного закінчення бакалаврату випускники ФМП можуть продовжити навчання в магістратурі факультету Після успішного закінчення бакалаврату випускники ФМП можуть продовжити навчання в магістратурі факультету. Магістранти можуть поглибити свою спеціалізацію, обравши одну з чотирьох магістерських програм: «Міжнародна безпека», «Регіональні проблеми світової політики», «Міжнародні зв'язки з громадськістю» (спільно з факультетом журналістики МДУ), «Інформаційне забезпечення державних інтересів» (реалізується за підтримки Департаменту і друку МЗС Росії). 40% занять в магістратурі ФМП присвячено вирішенню «кейсів», проведення ділових ігор, проектної роботи і ін. Інтерактивний характер занять дозволяє глибше засвоїти дисципліни і сприяє розвитку навичок командної роботи і прийняття рішень, а також лідерських якостей.

Прикладна орієнтація освіти підкріплюється також організацією для студентів практик в різних органах державної влади, великих державних і приватних корпораціях, громадських фондах.

Найбільш талановиті студенти отримують можливість продовжити своє навчання в аспірантурі факультету.

Випускники ФМП знаходять роботу в російських державних і міжнародних організаціях, неурядових структурах, аналітичних центрах, транснаціональні корпорації, науково-дослідних інститутах Російської академії наук, банках, приватних компаніях.

Випускники ФМП знаходять роботу в російських державних і міжнародних організаціях, неурядових структурах, аналітичних центрах, транснаціональні корпорації, науково-дослідних інститутах Російської академії наук, банках, приватних компаніях