Федеральна служба судових приставів: дізнатися заборгованість по прізвища на сайті fssprus.ru

  1. Вилучення речей співробітників ФССП
  2. Які борги відображає сервіс БДІП?
  3. Fssprus.ru: дізнайся свою заборгованість на прізвище
  4. Яку інформацію надає БДІП?
  5. Способи оплати заборгованості

Відносно боржників Федеральна служба судових приставів має широкі повноваження - в тому числі співробітники ФССП можуть заарештувати майно або перешкодити поїздці за кордон. Щоб уникнути небажаних наслідків, необхідно своєчасно платити за рахунками і не доводити справу до порушення виконавчого провадження.

Якщо заборгованість все-таки передана судовим приставам, інформація про це відображається в електронному сервісі «Банк даних виконавчих проваджень» (БДІП) на сайті ФССП (fssprus.ru/iss/ip), де можна дізнатися заборгованість по прізвища та оплатити онлайн. Розповімо, як це зробити.

Вилучення речей співробітників ФССП

Переслідуванню судових приставів може піддатися не тільки злісний неплатник, а й людина, не володіє інформацією про утворився борг. Тому періодично перевіряти заборгованість по прізвища на сайті Федеральної служби судових приставів рекомендується абсолютно всім.

Простий приклад: громадянин здає квартиру за договором найму, однією з умов якого є самостійна оплата комунальних платежів наймачами. Якщо останні не будуть платити, а наймодавець НЕ буде за цим строго стежити, керуюча компанія, ТСЖ або постачальник комунальних послуг можуть звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення боргу, який одночасно є і виконавчим листом (п.2 ст. 121 ЦПК РФ). Після передачі його в ФССП буде порушено виконавче провадження, в рамках якого у власника житлового приміщення можуть списати кошти з банківської карти (це дуже поширена практика).

Які міри покарання за непогашені в термін борги судові пристави застосовують по відношенню до боржників? Закон про виконавче провадження дозволяє співробітникам ФССП:

  • накласти стягнення на грошові кошти (включаючи банківські вклади) та інше майно боржника (цінні папери, ювелірні вироби, транспортні засоби) при сумі штрафу або боргу понад 3 000 рублів;
  • вилучити заборгованість з заробітної плати боржника. Пристави можуть утримати до 70% щомісячних перерахувань із зарплати (наприклад, при стягненні заборгованості по аліментах на дітей) і до 50% пенсійних надходжень;
  • виселити відповідача з житлової площі, якщо нерухомість не єдина і не є предметом застави - крайній захід, діє при значному розмірі боргу;
  • обмежити виїзд за кордон - мінімальна межа боргу, при якій застосовується дане покарання, становить 30 000 рублів, а для боржників по аліментах - 10 000 рублів. Крім того, з листопада 2017 року приставам дозволено затримувати і доставляти боржників по аліментах для складання протоколу;
  • призупинити дію водійських прав за борг у розмірі понад 10 000 рублів.

Це не повний перелік заходів примусу, які застосовує Федеральна служба судових приставів. Дізнатися заборгованість по прізвища через Банк даних виконавчих проваджень та оплатити онлайн, якщо є така можливість, набагато простіше, ніж збирати борги і відбиватися від санкцій приставів.

Які борги відображає сервіс БДІП?

Зробивши кілька простих дій на офіційному сайті судових приставів, користувач може дізнатися про наявність в нього борг:

  • за кредитними угодами;
  • з податкових зборів;
  • чи є заборгованість по аліментах (за дев'ять місяців 2017 року користь дітей стягнуто 13,4 млрд рублів);
  • по штрафам ГИБДД (з січня по вересень 2017 року пристави стягнули 10,4 млрд рублів за 13,2 млн постанов дорожньої інспекції).

Заборгованість по штрафах і аліментах в розмірі понад 10 000 рублів призведе до обмеження на водіння транспортним засобом. Такі повноваження ФССП отримала в 2016 році.

Fssprus.ru: дізнайся свою заборгованість на прізвище

ru: дізнайся свою заборгованість на прізвище

Між порушенням виконавчого провадження та застосуванням санкцій, наприклад, винесенням постанови про тимчасову заборону на виїзд за кордон, є часовий проміжок. Погасити борг слід до того, як візьмуться за роботу судові пристави. Дізнатися заборгованість по прізвища за допомогою безкоштовного сервісу fssprus.ru досить просто. Для цього достатньо ввести прізвище та ім'я в пошуковий рядок. Дату народження вказувати необов'язково, однак для повної ідентифікації краще використовувати розширений пошук серед фізичних осіб: у вікні доповнити запит, зазначивши батькові і дату народження.

Користувач може відразу перейти на територіальний сайт судових приставів (дізнатися заборгованість по прізвища рекомендується із зазначенням регіону постійної реєстрації або знаходження майна, інакше система видасть всіх однофамільців, що мають борги), вибравши в розділі «Територіальні органи» область, республіку, округ або край. Так житель Липецька за запитом потрапить на сайт r48.fssprus.ru, Омська - r55.fssprus.ru, Красноярська - r24.fssprus.ru, а Новосибірська - r54.fssprus.ru.

Сервіс дозволяє отримати потрібні дані не тільки на прізвище і дату народження, а й за номером справи.

Яку інформацію надає БДІП?

За введеним параметрам Банк даних виконавчих проваджень надасть інформацію, яка дозволить з'ясувати, чи є несплачений адміністративний штраф, за яким порушено виконавче провадження; чи є судова заборгованість; дізнатися на прізвище, коли було відкрито провадження.

Система також надасть інші відомості:

  • вид документа (виконавчий лист, акт у справі про адміністративне правопорушення, судовий наказ і т.д.), дату прийняття, номер та найменування органу, що видав його;
    час закінчення або припинення виробництва із зазначенням причини;
  • суму заборгованості;
  • реквізити підрозділу ФССП, прізвище пристава-виконавця та номера службових телефонів.

Отримавши інформацію про борги у приставів, дізнатися докладні дані (наприклад, про прийнятих і можливі заходи примусового виконання) можна в зазначеному підрозділі.

Способи оплати заборгованості

Отримати інформацію про те, чи існує заборгованість у приставів, дізнатися на прізвище або номеру подробиці справи - не єдина можливість, яку надає сайт ФССП. Цей ресурс дозволяє сплатити заборгованість онлайн:

  • через сервіс експрес-оплати;
  • використовуючи платіжні системи «Оплата держпослуг», Robokassa, «Лідер», «Прості платежі», «Яндекс.Деньги», Промсвязьбанка і Башкомснаббанка;
  • за допомогою Qiwi-гаманця і WebMoney.

Деньги», Промсвязьбанка і Башкомснаббанка;   за допомогою Qiwi-гаманця і WebMoney

Без комісії платіж проводить тільки Qiwi, через інші системи доведеться доплатити 2-3,5% від розміру перекладу. Перед оплатою також слід з'ясувати про обмеження на суму платежу.

Користувачі карт Ощадбанку можуть провести дистанційну оплату без комісії через особистий кабінет в «Сбербанк Онлайн», вибравши послугу «ФССП Росії».

Оплата готівкою здійснюється через термінали і банкомати, в офісі банку (попередньо роздрукувавши квитанцію на сайті ФССП) і у пристава-виконавця. Останній спосіб використовується все рідше: за даними ФССП, в 2017 році близько 77,5% обсягу коштів, перерахованих на погашення боргів, сплачені без відвідування приставів.

Запис про заборгованість в базі даних служба судових приставів видалить протягом тижня після оплати.

Запис про заборгованість в базі даних служба судових приставів видалить протягом тижня після оплати

⇐Подпісивайтесь на наш канал в Яндекс.Дзен ! ⇒

Які міри покарання за непогашені в термін борги судові пристави застосовують по відношенню до боржників?
Які борги відображає сервіс БДІП?
Яку інформацію надає БДІП?