23 серпня о Каннах любителі мистецтва змогли відчути його позитивну силу і енергію на виставці прославленого російського скульптора і художника грузинського походження Зураба Церетелі. Експозиція відкрилася в Палаці фестивалів в рамках 20-го Фестивалю російського мистецтва в Каннах .
Звертаючись до біографії художника, просто неможливо не згадати той факт, що величезна кількість його робіт вже увійшло в ряд кращих творів монументального мистецтва. Крім того, будучи послом доброї волі ЮНЕСКО, Зураб Церетелі прикрасив штаб-квартиру організації своїм шедевром. Починаючи з 2004 року художник проводить майстер-класи для дітей, дорослих і людей з обмеженими можливостями. Що ж стосується його художнього стилю, про магічний реалізм ми чули більше з літератури, ніж з полотен художників. Лабіринти фантазії грузинського художника ще до кінця не розвідані, але мешканці його власного всесвіту є добра істота на цій планеті.
Гості виставки «Зачарований мандрівник» в цьому переконалися. Оптимістичні світлі відтінки зливаються в одне ціле з непропорційністю форм. На експозиції представлено понад 30 полотен автора, які дають можливість пізнати добро через зображення міфічних людиноподібних істот, тварин, птахів і рослин. З них найяскравішою виявилася картина «Симеон», а також серія натюрмортів «Я садівником народився», «Анна» та «Олені».
Урочисте відкриття виставки відбулося в Фойє Театру Дебюссі. Тут можна було побачити російських художників, співаків і просто шанувальників творчості Зураба Церетелі. Церемонія була відкрита промовою мера Канн Давида Ліснаром, в якій він наголосив на важливості проведення Фестивалю російського мистецтва і значимість художника Церетелі:
"Кожен раз я захоплююся тим, на якому рівні проходить Фестиваль російського мистецтва. Зураб - геніальний майстер. Я б хотів, щоб кожен з гостей уважно придивився до його робіт. Він починав творити в ті часи, коли художникам було складно виразити себе, і сучасне мистецтво не дуже віталося. Сам факт того, що його монументальний шедевр стоїть прямо навпроти будівлі ЮНЕСКО в Парижі говорить багато про що. Я ж безмежно вдячний організаторам за створення такого фестивалю, який підтримує дружбу між Францією і Росією ".
Потім хор виконав кілька вокальних композицій для аудиторії, яка охоче підтримувала такий динамічний хід вечора. Після музичної паузи близький друг Зураба зачитав вірші. Вони були написані на честь художника на французькою та англійською мовами.
HelloMonaco вдалося поспілкуватися з Євгенією Флавіцкий, подругою Зураба Церетелі, яка сама є правнучкою відомого художника Костянтина Флавіцкий, автора полотна «Княжна Тараканова» 1864 года. Про натхнення Зураба вона говорить просто: «Знаєте, поруч з ним знаходиться молода і дуже красива жінка. Я думаю, очевидно, звідки виходить цей потік натхнення. Він взагалі дуже життєрадісна людина, як і всі люди з його рідної країни ».
Цікаво, що на Зураба Церетелі художні експозиції не закінчуються. За ним слідують молоді, але не менш талановиті російські художники з виставкою "Арабески Лазурного Берега". За словами організаторів Фестивалю російського мистецтва, ця частина культурної програми є по-своєму особливою: "Кожен з художників приїхав з Росії в Канни, щоб показати свою творчість і креативність. Кожен привозить зі своєї країни особисті ідеї та вміння, а картини створюються на місці протягом 5 днів, і тільки потім виставляються перед публікою ».
Фестиваль триватиме до 27 серпня, тому у вас все ще є можливість побачити роботи російських художників і артистів, які зібралися в стінах Палацу фестивалів. подробиці на сайті .