- Гітарні ефект-процесори
- GuitarFX
- Effects Processor Pro v2.0
- тюнери
- Tune! It
- Dasein Guitar Tuner
- G-tune v 1.22
- Редактори таблатури
- Instab
- TabIt
- Guitar Pro
- Визначники акордів
- Super Guitar Chord Finder v5.0
- Інші навчальні програми
- KBA Music
Павло Тодоров
Кожен з вас напевно захоплюється тим чи іншим музичним напрямком, творчістю будь-якої музичної групи або просто воліє займатися своїми справами під музику. Але багато і самі пробують виконувати твори своїх кумирів або створювати власні. І якщо у вас вдома є музичні інструменти, я вважаю, вони не валяються в курному кутку. Ця стаття підкаже щасливим власникам електрогітари або бас-гітари, як можна розширити можливості інструменту за допомогою персонального комп'ютера.
Отже, припустимо, у вас вдома з'явилася електрогітара. Ви принесли її додому, підключили до підсилювача, представили себе таким собі Джиммі Хендріксом, вдарили по струнах і ... почули бідний, сірий, абсолютно не збігається з вашими мріями звук. Виявляється, однієї гітари недостатньо. Щоб отримати сучасне і оригінальне звучання, гітарист повинен активно застосовувати різні електронні засоби, такі, як гітарні ефекти, тюнери, еквалайзери, метрономи. Однак для багатьох придбання гітарного ефекту, вартість якого в середньому становить $ 90, практично неможливо. Можна, звичайно, спробувати накопичити грошей на гітарний процесор, що містить в собі кілька ефектів, вартістю в середньому близько $ 200, але знову ж таки не у всіх знайдеться достатньо коштів. Не варто засмучуватися! Якщо у вас є домашній комп'ютер, його можна успішно використовувати і як гітарний процесор, і як підсилювач, і як шумопонижувач, і як домашню студію звукозапису.
Ще одна проблема полягає в тому, що для початківців гітаристів, швидше за все, буде необхідний більш простий спосіб запису нот, ніж запис їх на нотоносце. Дуже багато часу йде також на пошук нот улюблених музикантів, і не тільки нот. Будь-який, навіть професійний, виконавець досить часто використовує спеціальну літературу: визначники акордів, підручники з музичної теорії, знайти які часто дуже важко. Та все це в тій чи іншій мірі реалізовано на базі персонального комп'ютера у вигляді різних програм.
Гітарні ефект-процесори
Отже, почнемо з огляду програм, які емулюють гітарні ефекти. Подібні продукти, на думку багатьох фахівців, мають величезний потенціал. По-перше, більшість електронних ефектів аналогові і часто вимагають додаткових систем шумозаглушення. У комп'ютері ж аналоговий сигнал на вході звукової карти оцифровується, що в деякій мірі запобігає появі шумів. По-друге, програми мають більше можливостей для перетворення сигналу, дозволяючи створювати ефекти, про які навіть і не мріяли інженери-схемотехніки. До недавнього часу єдиною перешкодою для створення подібного роду програм була трудність з реалізацією ефектів в режимі реального часу, але з ростом продуктивності персональних комп'ютерів ця проблема була вирішена.
Так що ж таке гітарні ефекти? Це якісь пристрої (включаючи програмні), що перетворюють вхідний звуковий сигнал в сигнал іншого виду - з іншого амплітудою, частотою. Втім, можуть змінюватися і інші параметри вхідного сигналу. Кожен ефект має свою назву: овердрайв (overdrive), дисторшн (distortion), компресор, лімітер (limiter), хорус (chorus), ревербератор (reverberator), відлуння (echo), фленджер (flanger), "жаба" (wah-wah ), тремоло (tremolo), фейзер (phaser) і т. п. Опис перерахованих ефектів можна знайти в Internet або в спеціалізованій літературі, тому ми не будемо на них детально зупинятися.
Біля витоків ж створення програм подібного роду стояли програмісти-одинаки. Яскравим прикладом такої творчості можна назвати нижченаведену програму.
GuitarFX
Перші версії цієї програми створювалися ще в 1997 р Поступово її змогли адаптувати до різних звуковим картам; поліпшувалася якість ефектів, і на сьогоднішній день вона придбала досить значний вид.
GuitarFX.Нагромадження різних елементів управління якщо не шокує, то безумовно викликає деяку розгубленість.
У численних вкладках ви знайдете величезну кількість функцій для перетворення сигналів, що надходять як з лінійного, так і з мікрофонного входу звукової карти, зрозуміло, в реальному часі. Програма реалізує ефекти дисторшн, ревербератор, хорус і фланджер, всі вони можуть працювати одночасно.
Коротко розглянемо основні керуючі елементи програми, згруповані за тематичними закладок. При запуску процесора автоматично розкривається закладка Realtime - цей екран містить всі необхідні настройки для коректної роботи програми, кнопки швидкого завантаження деяких стандартних налаштувань ефектів (Hard Rock, Solo, Clear, All Effects), а так само регулювання гучності вихідного сигналу.
Закладка Presets надасть вам можливість зберегти і завантажити настройки, які ви створили самі. Наступна закладка - найкорисніша і цікава. Називається вона Effects. У ній ви знайдете налаштування всіх реалізованих в програмі ефектів. Налаштовуючи Distortion, необхідно пам'ятати, що основним регульованим параметром є рівень перевантаження вхідного сигналу (Gain). Ревербератор же додає забарвлення (Brightness), змінює рівні всіляких затримок (Delay). Причому два ревербератора можуть працювати одночасно. Налаштовувати хорус дуже просто: виставляєте рівень затримки, встановлюєте рівень перетворення вхідного сигналу і еффектового сигналу. В ефекті "фленджер" важливий параметр спотворення вхідного сигналу. До речі, ефект Distortion винесено ще і в основну групу закладок. Крім вже описаних, є регулювання рівня високих частот і забарвлення ефекту. Закладки Playback і Record допоможуть вам програти і записати звукові файли.
Якщо ви розберетеся з налаштуванням перерахованих вище ефектів, то робота з програмою не викличе у вас труднощів.
GuitarFX адаптована для роботи зі звуковими картами, сумісними з Sound Blaster 16, AWE32 / 64, але також може працювати і з картами інших виробників і стандартів, т. К. Використовує драйвери DirectX. Недоліком програми є те, що вона потребує специфічної настройки використовуваних звуковою картою ресурсів, і навіть, якщо ви все зробите правильно, є ймовірність, що продукт буде працювати неадекватно. Автор програми Дмитро Симаненко постійно намагається її вдосконалювати, так що чекайте чергової версії, в якій, хочеться сподіватися, проблема сумісності буде вирішена. До недоліків можна віднести і відсутність підказок для користувача, і не дуже вдало реалізовану допомогу. На момент написання статті остання версія GuitarFX була 2.08.
Effects Processor Pro v2.0
Досить серйозний стрибок в якості програмних гітарних ефектів стався тоді, коли за їх створення взялися групи розробників. Одним із прикладів таких програм є продукт фірми Anwida Soft під назвою Effects Processor Pro v2.0. Як і в більшості програм, над якими працював не один чоловік, тут велику увагу приділили дизайну, сумісності з апаратним забезпеченням, можливості оновлювати і доповнювати існуючі ефекти без переустановлення програми.
Effects Processor Pro v2.0.Елементи настройки цієї програми однакові для всіх ефектів, що, звикнувши, дозволяє швидко орієнтуватися в них.
Одна з переваг цієї програми полягає в тому, що настройка будь-якого ефекту здійснюється за допомогою шести ручок управління, що не дасть вам заплутатися. А їхня програма реалізує не так уже й мало: фленджер, хорус, тремоло, фейзер, затримка. Всі вони можуть функціоніроваьт одночасно. Effects Processor Pro працює з будь-яким вхідним сигналом, будь то сигнал Аudio CD або сигнал синтезатора. Передбачені також операції з .wav-файлами - обробка їх різними ефектами.
Як вже було сказано раніше, управління кожним ефектом цього процесора майже однаково. Ручкою Freq / Delay (в разі фейзер і тремоло) регулюється частота змінного сигналу, а в разі фленджер, хорус і затримки - час загасання перетвореного сигналу. Налаштування Depth призначена для установки глибини зворотного зв'язку в перетворювачі сигналу. Наприклад, для створення хоруса ця ручка повинна бути повернена зовсім небагато, а щоб доповнити його луною, рекомендується збільшувати отриманий рівень до досягнення влаштовує вас звуку. Елемент управління Deg відповідає за зсув по фазі перетвореного сигналу щодо вхідного. З його допомогою можна отримати відносну об'ємність звучання. Налаштування Rate відповідає в основному за період коливань модулюючого сигналу, а Feed - за інтенсивність його загасання. Ручка Mix, як нескладно здогадатися, служить для регулювання рівня перетвореного сигналу по відношенню до вхідного. Відповідний ефект управляється включенням і вимиканням кнопки On / Off, причому, якщо ви перейшли до налаштування іншого перетворювача, всі інші продовжують працювати.
Хочеться відзначити непоганий help-файл до програми (зрозуміло, він англійською мовою). Вимоги до апаратних засобів не надто великі - процесор Pentium, 16-бітна звукова карта з підтримкою live input. При цьому розробникам вдалося знизити рівень шуму за рахунок вбудованої автоматичної системи шумозаглушення. Демонстраційну версію програми можна знайти на сайті компанії Anwida Soft. Повна версія замовляється там же, вона коштує $ 30.
Хотілося б приділити увагу ще одній програмі фірми Anwida Soft - це Graphic Equalizer Pro v.1.5. Програма представляє собою реалізацію двоканального графічного еквалайзера в реальному часі.
Це професійне еквалайзер аналогічно вищеописаної програмі працює практично з будь-яким вхідним сигналом і з .wav-файлами. Управління настройки каналів незалежне. У програму вбудований лімітер, а також автоматична система шумозаглушення.
Незважаючи на величезну кількість лінійок налаштування параметрів, керувати цією програмою дуже просто. Кожна з лінійок регулює рівень сигналів з частотами певного інтервалу. Значення середини цього інтервалу частот ви можете побачити на полі підказок в центрі робочого вікна програми. Так як система двухканальная, з незалежним регулюванням каналів, все лінійки розділені на дві групи. Принципи та елементи управління обох каналів однакові. Кожна лінійка відповідає за зниження або збільшення рівня сигналу, деякою частоти, причому діапазон зміни можна регулювати з ± 6 до ± 12 дБ кнопкою Range. Сам еквалайзер активізується натисканням кнопки Bypass. Предусмотренs кошти для зміни рівня вихідного сигналу ручкою Master volume. На мій погляд, знайомство з цією програмою буде абсолютно не зайвим.
тюнери
Гарною підмогою для гітариста (особливо початківця) є гітарний тюнер - пристрій, що дозволяє швидко і точно налаштувати не тільки гітару, а й деякі інші струнні інструменти. Причому лад може бути як класичний, так і альтернативний. Програмні тюнери порівняно прості і наочні, точність настройки - приблизно однакова, тому вибір програмного гітарного тюнера в першу чергу буде залежати від кількості функцій тюнера і чисто візуальних естетичних міркувань.
Tune! It
Одна з перших програм-тюнерів, з якої я мав щастя працювати. Інструмент (електорогітара) підключається до мікрофонного входу звукової карти (при налаштуванні акустичної гітари можна застосовувати мікрофон). Тюнер автоматично фіксує коливання струни і відображає ноту, яка відповідає цьому коливання, а також відхилення від еталонного значення частоти цієї ноти. Величезний вплив на точність визначення частоти надає реальна внутрішня частота звукової карти. Вона зазвичай не збігається з еталонною, а т. К. В тюнері немає автоматичного визначення величини корекції, в програмі передбачено її ручне управління .. Крім того, програма надає можливість настройки інструменту на слух (підміню Referenсe tone), змінюючи звучання ноти в зображенні MIDI -Інструменти, гучність і швидкість повторення, а також вибору параметрів зчитування сигналу і калібрування (виробляються керуючими елементами в меню Settings-general).
Tune! It.Зелені квадрати з літерами - це літерні позначення нот, за якими налаштовується гітара.
Можна переглядати спектр сигналу, що надходить з мікрофонного входу (кнопка Spectrum). Ця функція допомагає визначити частоту "шумового" сигналу, не підключаючи інструмент до входу звукової карти. В принципі кожна гітара, як добре б не була вона налаштована, володіє особливим, абсолютно неповторним спектром сигналу. Подивившись спектр своєї гітари, ви зможете порівняти його зі спектром гітар своїх знайомих. А при заміні струн на більш якісні можна не тільки почути, а й побачити прогрес на власні очі.
Програма досить стара, але її можна знайти на більшості гітарних сайтів. Повна версія коштує близько $ 25, а вільно поширювана демоверсія має певні обмеження за часом (30 днів), частотам настройки і ще парі функцій, що, втім, дозволяє цілком нормально працювати з цим тюнером. Остання версія програми на момент написання статті була 2.30.
Dasein Guitar Tuner
Інший програмний тюнер Dasein Guitar Tuner v.2.56 доповнює функції тюнера, описаного вище, автоматичного і ручного налаштуванням шумозаглушення, а також більш ергономічним і приємним дизайном. Наскільки мені відомо, роботу цієї програми порівнювали з електронним тюнером (окремим пристроєм) - і програмний, і електронний тюнер показували абсолютно ідентичні частоти. Думаю, цей факт зробить на вас певне враження і кілька переконає скептиків, які вважають все це несерйозними речами і пустощами.
Dasein Guitar Tuner.Зовнішній вигляд датчика можна змінювати за бажанням, що досить приємно.
Вибрати лад гітари можна в меню Tuning (якщо програма не зареєстрована, то тільки стандартну цифрову і одну нестандартну настройку - DADGBE), а в меню Sound - пристрій, за допомогою якого зазвучить нота. У меню View можна змінювати зовнішній вигляд програми. Меню Edit дозволяє знаходити регулятори гучності всіх звукових пристроїв вашої системи (підміню Volume), міняти MIDI-інструмент для програвання нот (підміню MIDI options), встановлювати ручний або автоматичний режим шумозаглушення (підміню Noise Gate), підлаштовувати частоту звучання (підміню Center Frequency). Демоверсія програми незначно урізана. Повна версія коштує $ 25.
Загалом тюнер, який я щиро рекомендую подивитися.
G-tune v 1.22
Цей програмний продукт здався мені найбільш зручним і ергономічним. На одному екрані вміщується величезна кількість інформації про частоту, спектрі, амплітуді і інших характеристиках вхідного сигналу. Тюнер дуже багатофункціональний: окрім мікрофонного звукового каналу, можна використовувати лінійний і CD-канал, що дозволяє на власні очі побачити звукову хвилю. Багатьом буде цікаво порівняти два сигнали: "чистий" сигнал і сигнал, перетворений ефектом (наприклад, овердрайвом). Головна особливість цього тюнера - це вибір найбільш потужною частоти з декількох наявних, т. Е. Якщо на мікрофонний вхід надходить кілька частотних сигналів (що при налаштуванні буває досить часто), то відображається тільки найпотужніший з них. Завдяки цьому значно знижується вплив шуму на настройку.
G-tune v 1.22.Важко повірити, що така кількість інформації необхідно при простий налаштуванні гітари!
Є, правда, і недоліки. Незважаючи на те що передбачена ручна підстроювання частоти, немає ніяких спеціальних засобів для отримання значення частоти підстроювання, що, звичайно, незручно. Однак програма в цілому дуже хороша і здатна полегшити життя будь-якого гітариста.
Редактори таблатури
Отже, ви познайомилися з програмними версіями різних ефектів, помучили родичів і сусідів, що реве звучанням, лише віддалено нагадує музику. Можливо, ви навіть створили свою першу нехитре твір. Але все це творчість має дуже вузькі рамки до тих пір, поки ви не в змозі поділитися ним з іншими людьми. Тому корисно вивчити нотну грамоту, однак біда в тому, що в ній досить багато складнощів, і більшість початківців музикантів це відлякує. До того ж партію гітари дуже незручно записувати на нотному стані. Що ж робити, запитаєте ви.
Саме час звернутися за допомогою до вашого персонального комп'ютера. Справа в тому, що поряд з нотною формою записи музики існує ще й так званий таблатурний спосіб. Суть його полягає в наступному: лінійки таблатури означають струни, а цифри, зображені на лінійках, - лади, на яких цю струну треба затискати. Існує також і додаткова інформація про ноти у вигляді символічного опису прийомів вилучення звуків. Виявилося, подібні записи навіть можна програвати за допомогою звукової карти, що має дуже порадувати початківців композиторів. Існує і можливість записувати твір для декількох інструментів.
Якщо ви ніяк не знаходите ноти ваших музичних кумирів, ви майже напевно виявите їх в Internet і з ймовірністю 99,9% у вигляді таблатур. Так що недооцінювати такий корисний вид програм, як редактори (програвачі) нотного запису подібного типу, просто непробачно.
Instab
Дана програма дуже проста в освоєнні даже для новачка. Цікавою є можливість відображення основних прийомів гри на гітарі (бенди, вібрато, хаммери, пули, гліссандо, глушіння і ін.). Формат файлу таблатури - .tab є одним з найпоширеніших. Він досить цікавий, і ось чому. Запис зберігається в звичайному текстовому вигляді (в той час як в інших програмах він закодований), і її можна переглянути в будь-якому текстовому редакторі. У форматі файлу передбачена інформація про музиканта, назві твору, альбомі, в який вона була придбана, імені творця таблатури, а також коментарі. При створенні своїх таблатур подібні відомості можна вказати, вибравши в меню File підміню View Headers.
Instab.Один з найпростіших таблатурних редакторів, який може стати в нагоді новачкам.
Створити таблатури нескладно. Ви переміщаєте курсор по лінійках стрілками і, в потрібному місці натискаючи цифру, зображує ноту. Там, де треба позначити якийсь специфічний прийом гри, ви спочатку вказуєте номер лада, а потім по таблиці Tablature Hints знаходите букву, яку треба написати після позначення лада.
Втім, у програми багато недоліків. Її можна використовувати тільки для гітарних таблатур, причому лад гітари не показаний явно, про нього можна лише здогадуватися. Повністю відсутня підтримка програвання мелодії. При читанні таких таблатур важко отримати уявлення про мелодії, якщо ніколи її раніше не чув. На мою думку, ця безкоштовна програма може підійти хіба що початківцям гітаристам, для зрілих музикантів можливості її явно замалі.
TabIt
Інший редактор таблатур, який мені хотілося б представити вашій увазі - TabIt. У цьому редакторі розробники спробували скласти конкуренцію класичної нотної записи: існує позначення ладу інструменту, а інструментів підтримується величезна кількість (гітари 6 і 7-струнні, бас-гітари, банджо, ударні). Запис поділена на такти, кожен з яких містить до 16 нот. Зрозуміло, є система позначень прийомів гри, засоби написання партій для декількох інструментів. Головною особливістю цього редактора є програвання таблатур за допомогою MIDI-функцій звукової карти, причому в таблатурах з декількома інструментами можна прослухати як окремий інструмент, так і всі разом (правда, останнім тільки в зареєстрованій версії програми).
У TabIt можна програвати кілька інструментів одночасно, причому не одні тільки гітари, а доповнювати їх ударними і банджо.
У таблатурах передбачені текстові коментарі, інформація про назву та автора твору, а також регулювання темпу твору. Файл таблатури записується в форматі .tbt, проте існує можливість експорту таблатур в текстові і MIDI-файли.
З недоліків хочу відзначити кілька невдалу систему позначень прийомів гри на інструменті, обмеження по числу нот в такті і повна відсутність допомоги. Програма існує у версіях під DOS і Windows. Більш цікава версія під Windows - вона періодично оновлюється, і остання на момент написання статті була 1.41. До речі, повна версія програми без обмежень по тривалості звучання, з експортом файлів та ін. Коштує не так вже й багато - $ 12, що не виключає її придбання навіть не дуже заможними музикантами.
Загалом програма варта уваги, т. К. Надає можливість продуктивно працювати з музичними творами, вивчати аплікатури акордів, поступово опановувати прийоми гри на інструменті, швидко записувати власні твори.
Guitar Pro
Нарешті, хочу вам представити таблатурний редактор, за допомогою якого можна записувати твори, по інформативності нітрохи не поступаються нотним аналогам.
У таблатурном редакторі Guitar Pro - просто величезна кількість панелей інструментів.
При першому погляді створюється враження, що це якийсь графічний редактор: величезна кількість панелей інструментів, розвинена система меню, два вікна редагування - все це, ймовірно, відлякує когось від серйозного вивчення програми. Але можливості редактора воістину безмежні: вказівка розширених коментарів з аплікатури акордів, прекрасне рішення в зображенні прийомів гри, підтримка великої кількості інструментів, автоматична нумерація тактів, імпорт і експорт MIDI- і ASCII-файлів, вбудований метроном. Для запису файлів таблатур використовується формат .gtp, поки ще не отримав широкого поширення, але, я думаю, його ще оцінять по достоїнству. Присутні також деякі нововведення, такі, як перетворення таблатурного зображення в нотне, а також можливість автоматично прописувати, яким пальцем повинна вилучатись нота.
Я знайомився з версією 2.2. Вона, до речі, підтримує роботу на 11 мовах, що здійснюється за допомогою plug-ins. Тимчасове обмеження становить місяць, та й деякі інші функції урізані. Повна ж версія програми коштує $ 50, що, звичайно, зовсім не мало.
Я думаю, цей програмний продукт по достоїнству оцінять не тільки професійні музиканти і композитори, а й початківці гітаристи.
Визначники акордів
Наступна група програм, про яку мені хотілося б розповісти, - визначники акордів і всілякі навчальні програми для гітаристів. Вони дуже зручні у використанні і, по-моєму, здатні замінити друковані аналоги.
Super Guitar Chord Finder v5.0
Це дійсно професійний визначник акордів з дружнім інтерфейсом і великими можливостями. Він буде однаково корисний як професіоналам, так і новачкам, і ось чому. По-перше, програма "знає" величезна кількість акордів, причому переглядає відразу кілька варіантів аплікатурою. Для початківців дуже зручна буде інформація про те, з яких ступенів складається акорд, що важливо для розуміння принципів побудови аплікатурою. По-друге, прослуховування обраного акорду в баскому коні й повільному режимах благотворно впливає на становлення слуху гітариста, а також є перевіркою правильності взятого акорду. По-третє, в програму вбудовано велику кількість засобів для полегшення розуміння музичної теорії, таблатур, а також тюнер для настройки гітари на слух. Є списки акордів, розташованих за категоріями (мажорні, мінорні, зменшені, збільшені), засоби для вивчення розташування нот на грифі.
Super Guitar Chord Finder v5.0: Такий визначник акордів здатний справити враження на будь-якого гітариста!
Узагальнюючи вищесказане, можна з упевненістю стверджувати, що програма Super Guitar Chord Finder є не лише потужним визначником акордів, але і своєрідним електронним посібником для заняття музичної теорією. Повна версія програми, не обмежена за кількістю запусків (в демоверсії дається 10 разів), коштує всього $ 10.
DSChordFinder
Вельми цікавою і оригінальною мені здалася програма DSChordFinder версії 3.1. Це нестандартний визначник акордів тому, що він дозволяє "видирати" їх з звукового .wav-файлу, а також переглядати спектр-гистограмму частот всього твору.
DSChordFinder.Автоматичне створення таблатур?Виявляється, це можливо.
Теоретично за допомогою цієї програми можна, не маючи нот цікавить вас твори і озброївшись тільки звуковим файлом, дізнатися основні акорди акомпанементу. Однак на практиці перевірка показала велику чутливість програми до шумів і кілька неточне визначення акордів. Крім цього, присутній обмеження на формат звукового файлу (можна використовувати тільки монозаписи). Втім, сама ідея розробки подібної програми вже говорить багато про що. Якщо продукт буде розвиватися і далі, не виключено, що нам з вами буде надано унікальний засіб для роботи з вивчення і обробці акордів.
Інші навчальні програми
Програми, про які піде мова далі, відносяться до класу чисто навчальних. Це свого роду підручники, побудовані на основі тестів, які формують у студента музичний слух, початкові знання про елементарної теорії музики: інтервалах, різного роду акордах, тризвуках (і з доданими тонами) та інших базових музичних поняттях. За допомогою цих програм ви зможете не тільки перевірити свої знання, а й дізнатися багато нового (або згадати добре забуте старе). Тому я рекомендую всім музикантам, незалежно від їх професійного рівня, музичного стилю, який вони вважають за краще, мати ці програми у себе вдома і час від часу звертатися до них.
Новачкам можна використовувати програми для закріплення нового матеріалу, професійним музикантам ці тести допоможуть не зациклюватися на якихось своїх шаблонах і весь час отримувати новий матеріал для майбутніх творів.
KBA Music
Отже, почнемо з пакету програм KBA Music, який складається з трьох навчальних програм: Chord ID, Pitch ID, Spell ID.
KBA Music. Невтішний результат показується зліва від нотного стану.
Програма Chord ID спрямована на розвиток в учнів музичного слуху, почуття інтервалів, навички розпізнавання тональностей на слух. При завантаженні програми можна запустити файл з контрольними питаннями. Потім програти мелодію (послідовність акордів), причому вказується, яка тональність і які ступені використовуються. Вам лише треба правильно розписати всю мелодію по тактам, а потім отримати результат у вигляді відсотка "влучень" і подивитися правильну відповідь. При прослуховуванні мелодій рекомендується особливу увагу приділяти відліку тактів.
Програма Pitch ID розвиває в студента почуття інтервалів, а також навички в побудові тризвуків. Одночасно користувач отримує знання про розташування нот і тризвуків на нотному стані і запам'ятовує їх звучання. Після завантаження вам надається можливість протестувати свої навички в побудові тризвуків. Припустимо, необхідно побудувати тризвук від тоніки "до" в мажорі. При правильному натисканні клавіші ви чуєте таку ноту тризвуку, яку вам необхідно зіграти, при неправильному - програма відтворює звучання ноти, яка повинна прозвучати наступного. Аналогічно з попередньої, ця програма, крім результату, видає і підказку. При відповіді на питання тесту рекомендується співати відповідну гамму.
Програма Spell ID призначена для закріплення теоретичних знань про побудову гам, інтервалів і акордів, розвитку у людини музичного слуху. При відповіді на питання користувачеві необхідно натискати поспіль від зазначеної тоніки ноти гами, інтервалу або акорду. Аналогічно попереднім програмам можна побачити відсоток правильних відповідей, а також отримати підказку.
Отже, сподіваюся, що мені вдалося відкрити перед вами (особливо перед початківцями гітаристами) нову область застосування персонального комп'ютера.
Хочеться також сказати про те, що програми обробки звуку в реальному часі з'явилися все-таки порівняно недавно. Перед розробниками стоїть ще дуже багато невирішених завдань, тому не судіть їх дуже строго, якщо у вас якась із програм не працює. Подібні продукти, безсумнівно, будуть розвиватися і незабаром виразно почнуть конкурувати з уже стали класичними електронними гітарними ефектами.
Так що ж таке гітарні ефекти?
Автоматичне створення таблатур?